یکشنبه, ۱ بهمن
آخرین اخبار کرمان و شهرستان ها

۲خبر کوتاه درمانی در قلعه گنج و ریگان

/ سه شنبه, ۱۹ دی ۱۳۹۶
/ KermanNews

مدیرحوزه علمیه شهرستان قلعه گنج از ویزیت ۲ هزار نفر مردم مناطق محروم این شهرستان بوسیله پزشکان خیر وابسته به دفتر آیت الله سیستانی خبر داد.
حجت‌الاسلام علی رشیدی روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: از ابتدای هفته جاری یک اکیپ از پزشکان متخصص تهران موسسه راه ایمان وابسته به دفتر آیت الله سیستانی این تعداد بیمار را ویزیت کردند.
وی تصریح کرد: تعداد هشت پزشک متخصص در بخش های محروم شهرستان قلعه گنج به مدت سه روز به مردم خدمات پزشکی ارایه کردند.
وی بیان کرد: این اقدام به درخواست حوزه علمیه برادران شهرستان قلعه گنج انجام شد و امید است که این فعالیت های خیرخواهانه ادامه خواهد داشت.
وی خاطرنشان کرد: پزشکان متخصص تهران در زمینه داخلی، اطفال، ارتوپدی، زنان و زایمان و چشم پزشکی بیماران را ویزیت کردند.
مرکز شهرستان قلعه گنج در ۴۲۰ کیلومتری جنوب کرمان واقع است.
خبرنگاران: ادیب حیدری و هادی شفیعی مجاز
۹۸۷۵ /۷۴۵۰/
****
*توزیع سبد تغذیه‌ای ویتامین بین دانش‌آموزان محروم ریگانی
رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان ریگان گفت: سبد تغذیه‌ای ویتامین به ارزش ۳۲۰ میلیون ریال بین دانش‌آموزان مناطق محروم و عشایری این شهرستان توزیع شد.
بهزاد عارف روز سه شنبه در گفت‌و گو با خبرنگار ایرنا در ریگان اظهار داشت: در راستای بهبود تغذیه کودکان با اقدامی خیرخواهانه توسط خیران جمعیت هلال‌احمر تعداد ۹۷۵ عدد شربت تقویتی به ارزش ۳۲۰ میلیون ریال که مجوز واحد تغذیه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی را دارند، بین کودکان و دانش‌آموزان عشایری مناطق محروم این شهرستان توزیع شد.
وی با ابراز تأسف از اینکه تغذیه کودکان به ویژه در مناطق محروم به دلیل وضعیت اقتصادی مناسب نیست، بیان داشت: این در حالی است که کودکان بین پنج تا ۱۲ ساله نیاز جدی به دریافت کلسیم، مواد مغذی و انواع ویتامین‌ها دارند،و این امر می‌تواند بر بهبود وضعیت تحصیلی و ارتقا سلامت دانش‌آموزان مناطق محروم بسیار تأثیرگذار باشد.
رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان ریگان توجه به سلامت کودکان و دانش‌آموزان را منجر به شکل‌گیری جامعه‌ای سالم در بزرگسالی دانست و عنوان کرد: خیران این جمعیت عمدتا راغب به کمک کردن به مناطق بسیار محروم و صعب‌العبور هستند تا با انجام این امر کودکان از تهدیدهای سلامت این کودکان در آینده پیشگیری کنند.
علیرضا غلامشاهزاده معاون سیاسی اجتماعی فرماندار ریگان نیز ضمن تشکر از خیران هلال‌احمر به ویژه واحد داوطلبان که پیگیر جذب این کمک بودند، تصریح کرد: شهرستان ریگان طی خشکسالی‌های اخیر دچار محرومیت‌های اقتصادی شدیدی برای خانواده‌ها شده است و می‌طلبد که با جذب خیران و نشان دادن وضعیت خاص منطقه نسبت به کاهش اثرات فقر و بهبود سبد تغذیه‌ای به‌ویژه برای کودکان نیازمند اقدامات موثری را انجام داد.
خبرنگار : موسی ملائیان ** انتشار : بهنام احمدی
۷۴۴۲/ ۵۰۵۴

 

گروه : اخبار استان کرمان
, , , , , , , , , , ,


لطفا معادله را تکمیل نمائید (به عدد) : *

کانال خبری کرمان KrChannel

دریافت آخرین اخبار کرمان در تلگرام :
@KrChannel

به تازگی در کرمان نیوز


تمامی حقوق طرح و محتوا نزد پایگاه خبری کرمان نیوز محفوظ می باشد.