سه شنبه, ۳ بهمن
آخرین اخبار کرمان و شهرستان ها

گفتمان صمیمی از تشریح مبانی دولت اقتصادی کارا تا تقدیر از طرح های توسعه ای

/ جمعه, ۱۵ آبان ۱۳۹۴
/ KermanNews


به گزارش روز چهارشنبه روابط عمومی استانداری کرمان، مشاور عالی استاندار کرمان شامگاه یکشنبه در ابتدای این نشست چهار ساعته گفت: هدف از برگزاری نشست هم اندیشی و همفکری جهت نیل به توسعه همه جانبه استان کرمان، استفاده از حضور پیشکسوتان دانشگاهی است تا در حوزه هم اندیشی و آشنایی با اقدامات انجام شده از سوی استاندار کرمان و برنامه های پیش رو بحث و تبادل نظر صورت گیرد.
نصرالله گرامی ادامه داد: استاندار کرمان همواره بر ارتباط تنگاتنگ با دانشگاهیان و فرهیختگان تاکید داشته اند.
استاندار کرمان در ادامه این نشست ضمن تاکید بر لزوم توجه دانشگاهیان به طرح های توسعه ای گفت: علاقه مند هستیم که از دیدگاه های کارشناسانه شما در حوزه های مختلف استفاده کنیم زیرا معتقدیم این کار، موجب ارایه خدمات هر چه بهتر به مردم می شود.
علیرضا رزم حسینی با اشاره به در دست بررسی بودن طرح دولت کوچک اقتصادی کارا و توانمند در استان کرمان، گفت: تحقق این ایده در گرو ارائه اختیارات ویژه و الزامات حقوقی است و دولت در این رابطه نظر مساعدی دارد.
وی با اشاره به اینکه درصدد هستیم که استان را بر پایه هزینه و درآمد اداره کنیم، اظهار کرد: این اقدام در راستای رفع تفکر تمرکز زدایی در حکومت مرکزی است و در این راستا به مدیریت پروژه ها به صورت استانی توجه داریم.
وی تصریح کرد: در این طرح دیده ایم که برای اجرای طرح های مختلف ملی از مدیریت استان کرمان استفاده شود و برای اجرای طرح های مختلف نیز اختیارات لازم را داشته باشیم تا روند توسعه با سرعت بیشتری طی شود.
استاندار کرمان تاکید کرد: باید توجه داشت که تحقق دولت اقتصادی کارا و توانمندبا بروکراسی دولتی، اختیارات کم و بروکراسی قدیمی امکان پذیر نیست.
وی تاکید کرد: با ارائه اختیارات و الزامات لازم برای تحقق دولت اقتصادی کارا و توانمند در استان کرمان، در سال آینده می توانیم نتایج این طرح را در کشور مطرح کنیم.
وی گفت: استان کرمان با بهره مندی از ظرفیت های معدنی، کشاورزی و سایر حوزه ها نباید فقیر داشته باشد و این استان باید مرکز پشتیبانی مکران بزرگ باشد.

**استانداران باید مقاماتی سیاسی و توسعه ای باشند
نماینده عالی دولت در استان کرمان با تاکید بر اینکه استانداران علاوه بر مقام سیاسی باید مقامی توسعه ای باشند، گفت: استانداران باید از ظرفیت های منطقه تحت مدیریت خود برای توسعه استفاده کنند.
وی خاطرنشان کرد: به عنوان مثال برای ایجاد درآمد در شهر کرمان می توانستیم مجوزهای لازم برای اضافه کردن یک بخش جدید به شهر را دریافت کنیم و از این طریق برای استان کسب درآمد کنیم اما با توجه به مشکلات ناشی از گستردگی این شهر و وجود حاشیه نشینی در آن، به مرکز شهر توجه کردیم.
وی بیان کرد: در این رابطه مرکز شهر مورد هویت بخشی قرار گرفته و بازار کرمان برای نخستین بار در تاریخ به صورت کامل مورد بازسازی و مقاوم سازی قرار گرفته است.

**کرمان باید به عنوان موتور توسعه جنوبشرق کشور احیا شود
استاندار کرمان در ادامه سخنان خود گفت: این استان باید به عنوان موتور توسعه جنوبشرق کشور احیا شود و تمامی برنامه ریزی ها و طرح های توسعه ای برای رسیدن به این هدف اجرایی شده است.
وی یادآور شد: با جلب همکاری مجموعه های بزرگی چون قرارگاه خاتم الانبیاء کرمان به کارگاهی بزرگ از سازندگی و عمران تبدیل شده است.
وی خاطرنشان کرد: در حوزه میراث فرهنگی و گردشگری نیز نگاه جدیدی در استان کرمان حاکم شده است که احیای باغ فتح آباد نمایانگر این موضوع است.
وی اظهار کرد: باغ بیرم آباد نیز تا سال آینده به بهره براری می رسد و کار ساماندهی خانه حاج آقا علی رفسنجان و باغ سنگی سیرجان نیز آغاز شده است .
رزم حسینی گفت: مدرسه حیاتیه به عنوان موزه تاریخ کرمان نیز بازسازی شده و به زودی افتتاح می شود.
وی به تعیین محور گردشگری در کرمان اشاره کرد و اظهارداشت: مدرن ترین ترمینال هوایی نیز در کرمان کلنگ زنی شده است که ظرفیت جا به جایی سه میلیون مسافر را دارد.
وی با اشاره به اینکه ایجاد مدرن ترین ترمینال هوایی در دولت تصویب شده است، گفت: به زوی کار اجرایی این طرح آغاز می شود و این ترمینال در 32 ماه ساخته خواهد شد.
وی یادآور شد: بزرگترین ناوگان ریلی کشور نیز در استان کرمان در دست احداث است و این ناوگان به ثبت رسیده است.
نماینده عالی دولت در استان کرمان گفت: یکی از مزیت های جدید استان کرمان عبور خط لوله گاز صلح از این استان است که موجب ایجاد مزیت پتروشیمی برای استان کرمان شده است.
وی یادآور شد: طرح پتروشیمی فجر کرمان نیز اجرایی شده و کار توسط یک سرمایه گذار توانمند در دست انجام است.
وی با تاکید بر اینکه کرمان می تواند قطب خوروسازی، کشاورزی، معدن و صنایع وابسته و گردشگری باشد، عنوان کرد: استان کرمان باید به سمت صنعتی شدن پیش رود و در کنار آن به کشاورزی مدرن نیز توجه لازم صورت گیرد.
وی به افزایش سه برابر گردشگری خارجی اشاره کرد و گفت: در حوزه سلامت کمبودهای جدی وجود دارد که برای رفع آنها نیاز به توجه هر چه بیشتر بخش خصوصی است.
وی ضمن تقدیر از ایجاد 550 تختخواب بیمارستانی در بیمارستان شفا توسط بخش خصوصی، افزود: استان کرمان حدود سه هزار تخت بیمارستانی کمبود دارد.
رزم حسینی اظهار کرد: امیدواریم در حوزه ناوگان ریلی نیز برند جدیدی را در استان کرمان داشته باشیم و این کار در دست انجام است.
وی به ارتقای رتبه کسب و کار استان کرمان اشاره کرد و گفت: این کار را کافی نمی دانیم ومعتقدیم باید با استفاده از ظرفیت های استان، هر چه بیشتر در این زمینه به موفقیت برسیم.

**شهر نمونه اقتصاد مقاومتی در کرمان محقق می شود
استاندار کرمان در بخش دیگری از سخنان خود گفت: در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی اقداماتی از جمله تشکیل ستاد اقتصاد مقاومتی و تعیین سیاست های صحیح اقتصادی از سوی دولت انجام شده است.
وی در ادامه به اجرای طرح شهر نمونه اقتصاد مقاومتی در شهرستان قلعه گنج اشاره و عنوان کرد: پس از انقلاب اسلامی با وجود ایجاد بسیاری از زیرساختها، مردم توسعه نیافته بودند و شاهد وجود فقر در این شهرستان بودیم.
وی یادآور شد: در اولین سفر به قلعه گنج متوجه شدیم که این شهرستان یک گنج ناشناخته در حوزه معدن و کشاورزی است که به دلیل عدم توجه به این منطقه با وجود زیرساخت ها، مردم فقیر هستند و پس از آن تصمیم به واگذاری این شهر به بخش غیر دولتی گرفتیم.
وی ادامه داد: در این رابطه موافقت نامه ای با بنیاد مستعضفان منعقد شد و با اقدامات انجام شده در این راستا، شاهد افزایش امید و امنیت در این منطقه هستیم.
استاندار کرمان گفت: هدف بنیاد مستضعفان در این شهرستان مشارکت صد در صدی مردم است و این بنیاد به صحنه آمده تا پولی را برای توانمندسازی مردم خرج کند.
وی تاکید کرد: با اجرای ایده شهر نمونه اقتصاد مقاومتی در قلعه گنج الگوی جدیدی برای توانمندی مناطق مختلف کشور ایجاد شد.

**تولید انرژی های پاک در کرمان در گرو حضور بخش خصوصی
وی با اشاره به اینکه استان کرمان ظرفیت های مناسبی در حوزه انرژی های خورشیدی و بادی دارد، گفت: باید سرمایه گذار بخش خصوصی به این عرصه وارد شود.
وی تاکید کرد: به منظور حمایت از بخش خصوصی برای استفاده از انرژی های بادی و خورشیدی در استان کرمان به عنوان نماینده دولت، حمایت های لازم را از بخش خصوصی خواهیم داشت.

**اجرای ایده همیاران آب و تحقق پس انداز 365 میلیون مترمکعبی آب در سفره های زیر زمینی
نماینده عالی دولت در استان کرمان گفت: با اجرای طرح همیاران آب در سال گذشته 365 میلیون مترمکعب آب در سفره های زیرزمینی پس انداز شد که معادل بیش از مصرف شرب استان کرمان است.
رزم حسینی افزود: حجم بالای پس انداز آب در قالب طرح همیاران آب نشان داد که اگر اراده آهنین، همراهی مردم و پشتکار کشاورزان وجود داشته باشد در حوزه طرح های مختلف به موفقیت خواهیم رسید.
وی خاطرنشان کرد: اولین موضوع مورد توجه دولت تدبیر و امید در استان کرمان، بحران آب بود و در این دولت برای نخستین بار صدای این بحران به گوش دولت رسید وهمه متوجه شدند که این استان در وضعیت قرمز بحران آب است و باید کاری برای رفع این موضوع انجام شود.
وی اظهار کرد: اولین کار برای مدیریت آب موجود این بود که بدانیم منابع آب موجود چگونه مصرف می شود.
استاندار کرمان خاطرنشان کرد: برای رفع این بحران در نخستین گام 17 مصوبه مبتنی بر قانون که در گذشته نوشته شده اما اجرایی نشده بود را در قالب طرح همیاران آب یا پلیس آب یکپارچه کردیم، تا سند پایدار، مستمر و دائمی در استان کرمان تدوین شده و در اختیار مسئولان استانی قرار گیرد.
وی تصریح کرد: چارچوب این طرح در طول سه ماه کار و با برگزاری جلسات چالشی تدوین و در نهایت مصوب شد و در حال حاضر شاهد نتایج مثبت اجرای این طرح هستیم .
وی یادآور شد: استان کرمان طی سال گذشته در حوزه اعتبارات آبیاری تحت فشار رتبه نخست کشوری را کسب کرده است.
استاندار کرمان در ادامه به تامین منابع مالی برای اجرای خطوط انتقال آب استان کرمان اشاره کرد و گفت: این کار با سرعت خوبی در دست انجام است و پیش بینی می شود تا چهار سال آینده بتوانیم آب را به استان کرمان انتقال دهیم.
وی اظهار کرد: کار انتقال آب از بندرعباس نیز آغاز شده و یک هزار و 400 میلیار تومان سرمایه گذاری در این بخش انجام شده است که آب مورد نیاز برای صنعت را تامین می کند و می توان از آن در سایر بخش ها نیز استفاه کرد.
استاندار کرمان بر مدیریت واحد کشاورزی در جنوب استان کرمان تاکید کرد.

**کرمان در مسیر گذر از روستایی بزرگ به شهری مدرن
عالی ترین مقام اجرایی استان کرمان گفت: در گذشته از شهر کرمان به عنوان روستایی بزرگ یاد می شد که این امر به دلیل گستردگی بیش از حد این شهر و توسعه حاشیه نشینی رخ داده بود.
وی اظهار کرد: شهر کرمان به دلیل آنکه شهری قدیمی است و مدیریت شهری نداشته، بی رویه رشد کرده است و برای اجرای طرح های توسعه ای باید بر مبنای محدودیت ها و ظرفیت های موجود اقدام کنیم.
وی اظهار کرد: مشکلات عدیده ای را در شهر کرمان داشته ایم و معتقدیم که برای ساختن این شهر باید بر اساس اولویت ها اقدام کنیم.
رزم حسینی ادامه داد: برای حل این مشکل علاوه بر ایجاد زمینه حضور سرمایه گذاران بخش خصوصی در توسعه شهری، اقدامات منسجمی برای مقابله با زمین خواری و مبارزه با حاشیه نشینی انجام شد.
وی یادآور شد: تاکنون یک هزار و 200 هکتار از زمین های دولت در حاشیه شهر آزاد شده است و این طرح به صورت مستمر ادامه خواهد یافت.
رزم حسینی تاکید کرد: در مسیر تبدیل کرمان به شهری مدرن از توانمندی های قرارگاه خاتم الانبیاء استفاده شده است که فعالیت های این قرارگاه در کرمان جای تقدیر دارد.

**ایده ای مثلثی برای توسعه کرمان
رزم حسینی در بخش دیگری از سخنان خود به ایده مثلث توسعه اقتصادی اشاره کرد و گفت: در این طرح به نقش همه ارکان حکومت برای توسعه تاکید شده است.
وی با اشاره به اجرای ایده مثلث توسعه استان، عنوان کرد: : در حوزه توسعه اقتصادی باور داریم که با یک دست و با یک نهاد نمی توانیم توسعه را انجام هیم و برای این کار باید همه ارکان حکومت وارد صحنه شوند.
وی خاطرنشان کرد: در این راستا تاکنون 75 هزار میلیارد تومان موافقت نامه سرمایه گذاری در استان کرمان مصوب شده و 12 درصد از این تفاهم نامه ها در دست اجرا است.

**رویکرد علمی برای توسعه استان
استاندار کرمان در بخش دیگری از سخنان خود گفت: در دو سال گذشته با بسیاری از دانشگاهیان و نخبگان استانی و خارج از استان در کارگروه های مختلف سیاسی، اجتماعی و فرهنگی شرکت کرده ایم تا از نقطه نظرات آنها برای توسعه استان استفاده کنیم.

در ادامه این نشست رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: برای توسعه مدیریت باید در سطح سخت افزار، نرم افزار و نرم نرم افزار کار کرد و باید برای حل برخی مسائل باید به ریشه های مسائل توجه کرد.
دکتر علی اکبر حقدوست ادامه داد: وقتی تحلیل لایه ای صورت گیرد می توان منشا بسیاری از مسائل را شناخت و بهتر بتوان برای رفع آنها اقدام کرد.
وی با اشاره به اینکه لایه نرم نرم افزار ما موضوع فرهنگ است، اظهار کرد: آنگونه که باید به لایه های عمیق نرم نرم افزاری توجه نمی شود و این امر موجب بروز مشکلاتی می شود.
وی بر مدیریت توقعات نیز تاکید کرد و گفت: در دنیا به میزان گسترده ای به مدیریت توقعات توجه می شود.
حقدوست اظهار کرد: باید به استعدادهای موجود و تبلور، شکوفایی و به کارگیری آنها توجه لازم را داشته باشیم.
وی در ادامه به موفقیت های دانشگاه علوم پزشکی کرمان در حوزه های مختلف از جمله پژوهش اشاره کرد.

**کرمان می تواند قطب اقتصاد سلامت باشد
معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی کرمان هم گفت: استان کرمان همانگونه که در حوزه های مختلف از جمله پتروشیمی، معدن، کشاورزی و گردشگری قابلیت تبدیل شدن به یک قطب را دارد، در حوزه اقتصاد سلامت نیز می تواند به یک قطب تبدیل شود.
دکتر عباس پرداختی با اشاره به در دست احداث بودن پالایشگاه خون در علی آباد ماهان با سرمایه بخش خصوصی، عنوان کرد: این مرکز یک مزیت بزرگ برای استان کرمان به شمار می رود که باید استفاده لازم از آن صورت گیرد.
وی تصریح کرد: در هر سال 200 تن گیاهان دارویی به صورت خام از استان کرمان خارج می شوند که این امر باید مدیریت شود تا این محصولات در استان کرمان فرآوری شوند.
وی تاکید کرد: برای این منظور نیز می توان از ظرفیت های بخش خصوصی استفاده لازم را کرد و هم اکنون نیز سرمایه گذارانی برای مشارکت در این طرح آمادگی دارند.

**مدیریت استان کرمان بر مبنای هزینه و فایده کار بزرگی است
رئیس جهاد دانشگاهی استان کرمان نیز در این نشست گفت: مدیریت استان کرمان بر مبنای هزینه و فایده کار بزرگی است که اگر اجرایی شود شاهد اثرات بسیار خوبی خواهیم بود.
رضا کامیاب مقدس افزود: کرمان ظرفیت اداره بر مبنای هزینه و فایده را دارد و برای تحقق این ایده ابید در حال حاضر به بودجه ریزی عملیاتی برای دستگاه ها توجه شود زیرا اگر دستگاه ها نتوانند این کار را انجام دهند در اجرای این طرح موفق نخواهیم بود.
وی تاکید کرد: توانایی علمی و عملیاتی برای اجرای این طرح در استان کرمان وجود دارد.
وی با اشاره به اینکه کرمان به عنوان قطب و مرکز کلیدی برای جنوبشرق دیده شده است، اظهار کرد: ایفای این نقش یک هدف عمده است و این امر نیاز به پیش نیازهایی دارد که یکی از آنها استقرار صنعت در این استان است.
وی تاکید کرد: با استقرار صنعت در این استان می توانیم به مقصدی برای مهاجران تحصیل کرده، تبدیل شویم.
کامیاب مقدس گفت: باید کرمان را به سمتی سوق دهیم که یک کلانشهر باشد و در حال حاضر نیز بسیاری از پیش نیازهای این امر در استان کرمان در دست انجام است.
وی یادآور شد: در حال حاضر یک محدودیت اجتماعی و سیاسی و تعارف سنگین سیاسی وجود دارد که به صراحت نمی توانیم بگوییم در آینده سطح زیر کشت در استان کرمان باید کاهش یابد.
وی تاکید کرد: دانشگاهیان می توانند این مرز مجازی را بشکنند و ما به سمتی برویم که این امر محقق شود.

**گام مهم استان کرمان در حوزه اقتصادی
عضو هیات علمی دانشگاه شهید باهنر نیز ضمن تقدیر از کارهای اقتصادی انجام شده در استان کرمان، ادامه داد: با تصمیم هایی که در حوزه اقتصادی استان در دست انجام است، گام مهمی برای توسعه بلند مدت استان کرمان برداشته می شود.
دکتر جلالی تصریح کرد: اقتصاد کشور در شرایط رکودی است و با توجه به شرایط بین المللی، قیمت نفت و بودجه هایی که در کشور به صورت متمرکز توزیع می شود، چشم اندازی تا پایان سال 95 به سمت خارج شدن از رکود و حرکت به سمت اقتصاد پررونق وجود ندارد و سوال این است با توجه به گستردگی فعالیت های در دست انجام استان کرمان چه تدابیری اندیشیده شده که دچار چالش پروژه های ناتمام نشویم.
وی به اجرای مثلث توسعه اقتصادی بر مبنای چارچوب های علمی اشاره کرد و گفت: تا چه اندازه فکر می کنید که می شود این طرح را آسیب شناسی کرد.
جلالی افزود: با توجه به اینکه مدت زمانی از اجرای طرح مثلث توسعه اقتصادی گذشته، می توان کاستی های احتمالی این طرح را شناسایی کرده و آن را با شرایط اقتصادی کشور همراه کرد .
وی تاکید کرد: عموما در پروژه های اقتصادی به ویژه پروژه های منطقه ای اقتصادی اگر مستند سازی درستی صورت نگیرد، تداوم آنها دچار چالش می شود و باید دید که ما تا چه اندازه افق بلند مدت زمانی را برای پروژه ها در نظر گرفته ایم.
وی بیان کرد: در حوزه اقتصاد مقاومتی و اجرای طرح درآمد و هزینه در استان باید به گونه ای اقدام شود که دولت مرکزی دچار مشکل نشود.
وی تاکید کرد: عدم تناسب بین برنامه ریزی متمرکز موجود در کشور و نگاه ما به اقتصاد مقاومتی در حوزه درآمد و هزنیه، می تواند ما را به سرانجام مثبت و خوبی نرساند.
وی خروج سرمایه از استان را مورد اشاره قرار داد و گفت: باید فرهنگ سازی لازم برای جلوگیری از این کار صورت گیرد.
جلالی ادامه داد: باید بپذیریم که ما وارث برنامه ریزی بیش از 50 ساله هستیم که متمرکز و دولت سالار است تمرکز به برنامه ریزی منطقه ای نباید موجب شود که سهم درآمدی استان را از کشور نگیریم.

**ایجاد مترو از واجبات توسعه شهری است
یکی از پیشکسوتان دانشگاهی در استان کرمان نیز در این نشست با تاکید بر اینکه به عنوان یک شهروند از ایجاد قطار شهری در کرمان تقدیر می کنم، ادامه داد: شهرهای بالای نیم میلیون جمعیت باید قطار شهری داتشه باشند و این اقدام در شهر کرمان ماندگار است و امیدواریم با جدیت ادامه یابد.
پروفسور عیسی سلاجقه تصریح کرد: ایجاد مترو یکی از واجبات توسعه شهری است.
وی سرمایه گذاری خصوصی را نیز مورد اشاره قرار داد و گفت: در کشورهای مختلف به این مووع در توسعه شهری توجه زیادی صورت می گیرد.
اگر بخواهیم استان و شهر ما پیشرفت کند باید به موضوع سرمایه گذاری خصوصی توجه زیادی داشته باشیم و در این رابطه باید به گونه ای اقدام کنیم که فرهنگ ما خدشه دار نشود.
وی بر توجه هرچه بیشتر به بخش کشاورزی نیز تاکید کرد و گفت: در این رابطه باید به محصولات جانبی و فرآوری صنعتی محصولات کشاروزی نیز توجه شود.
وی وجود راه های ارتباطی بین شهر ها را یکی از سندهای پیشرفت یک کشور برشمرد و تصریح کرد: در این حوزه نیز تاکنون کارهای خوبی شده و امیدواریم ایین امر هر چه بیشتر مورد توجه قرار گیرد .

**مساله اتصال استان کرمان به آبهای آزاد باید جدی گرفته شود/ ضرورت معرفی کرمان به عنوان یک قطب درمانی
مسئول نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه علوم پزشکی کرمان نیز در این نشست گفت: مساله اتصال استان کرمان به آبهای آزاد باید جدی گرفته شود.
حجت الاسلام علی عارفی افزود: اسلام به توسعه و پیشرفت در حوزه های مادی و معنوی توصیه کرده است و حضرت علی (ع) بهترین الگوی مدیریت توسعه هستند و بسیاری از کارهای ایشان برای نخستین بار در تاریخ انجام شده است.
وی بر پرهیز از فقیرپروری در اجرای طرح های مختلف تاکید کرد و گفت: برای حل بحران آب باید به درستی سیاست گذاری کرد.
وی تاکید کرد: کرمان ظرفیت مناسبی در رابطه با انرژی های سالم خورشیدی و بادی دارد و باید از آنها استفاده لازم صورت گیرد.
حجت الاسلام عارفی گفت: برخی مناطق در استان کرمان وجود دارد که ظرفیت بالایی برای نصب توربین های بادی دارند.
وی خاطرنشان کرد: مساله اتصال استان کرمان به آبهای آزاذ باید جدی گرفته شود.
وی با اشاره به اینکه مساله سلامت در استان کرمان یک چالش است و دو هزار تخت درمانی را در این استان نیاز داریم، گفت: با وجود نیروهای متخصص و فوق تخصصی، کرمان توانایی لازم برای تبدیل شدن به قطب درمانی کشور را دارد.
وی تصریح کرد: هم اکنون بهترین دانشمندان متخصص و فوق تخصص در رشته های مختلف را در کرمان داریم و اگر بتوان این استان را به عنوان یک قطب درمانی توسعه داد، بزرگترین خدمات را در حوزه ارز آوری برای استان کرمان انجام داده ایم.
وی بر توجه به حوزه فرهنگ نیز تاکید کرد و ادامه داد: باید در اجرای پروژه های مختلف به دیدگاه های اسلامی و مهندسی طراحی اسلامی توجه شود.

***ضرورت اصلاح قوانین حوزه معدنی
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی کرمان نیز گفت: بخش عمده توان و سرمایه معدنی استان کرمان بالقوه است و برای بالفعل شدن این سرمایه ها نیاز به تکنولوژی و سرمایه است که در این زمینه می توان به جذب سرمایه گذاری خارجی توجه کرد.
بابک آل طه بر اصلاح قوانین حوزه معدنی تاکید کرد و ادامه داد: نکته قبال توجه این است که ما خام فروشی می کنیم اما اجازه حضور سرمایه گذاران را نمی دهیم و این امر به بخش معدن ضربه می زند.
وی تصریح کرد: برای حضور سرمایه گذاران خارجی می توان الزام کرد که تا آخرین مرحله فرآوری را در کشور و استان انجام دهد اما نباید جلوی ورود آنها را گرفت.

**عکس یادگاری استاندار کرمان با فرهیختگان و اساتید دانشگاهی
در پایان این نشست استاندار کرمان با همراه معاونان و سایر مسئولان حاضر در نشست با فرهیختگان دانشگاهی این استان عکس یادگاری گرفتند.
7440/3028

 

منبع : خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران (ایرنا)

گروه : اخبار استان کرمان
, , , , , , , , , , , , , , , , , , ,


لطفا معادله را تکمیل نمائید (به عدد) : *

کانال خبری کرمان KrChannel

دریافت آخرین اخبار کرمان در تلگرام :
@KrChannel

به تازگی در کرمان نیوز


تمامی حقوق طرح و محتوا نزد پایگاه خبری کرمان نیوز محفوظ می باشد.