چهارشنبه, ۴ بهمن
آخرین اخبار کرمان و شهرستان ها

کشف کالای قاچاق در کرمان ۳۲ درصد افزایش یافته است

/ شنبه, ۲۳ دی ۱۳۹۶
/ KermanNews

به گزارش خبرنگار مهر، ناصر فرشید ظهر شنبه در کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قااچلق کالا و ارز  در سالن پیامبر اعظم استانداری کرمان اظهار داشت: با توجه به دستوری که از سوی مقام معظم رهبری برای مبارزه با قاچاق کالا و اهمیت دادن به تولید داخلی و ایرانی داده شد، برخورد با پدیده کالای قاچاق در دستور کار فرماتدهی انتظامی استان قرار گرفت.

وی افزود: طی ۹ ماهه سال جاری در استان کرمان ۵۷۱ میلیارد ریال کالای قاچاق کشف شده است که نسبت به دوره مشابه سال قبل ۳۲ درصد افزایش یافته است.

فرشید تصریح کرد: در تجهیزات دریافت از ماهواره چهار درصد، تجهیزات پزشکی ۱۷۶ درصد، وسایط نقلیه ۳۶ درصد، میراث فرهنگی و عتیقه ۵۱ درصد، سیگار ۱۲ درصد و سوخت قاچاق ۳۷ درصد، دام قاچاق ۱۶۹ درصد، دارو ۱۳۴ درصدی، خشکبار ۵۴۶ درصد، لوازم صوتی و تصویری ۵۶ درصد و مواد محترقه ۵۷۹ درصد کشفیات افزایش یافته است.

وی عنوان کرد: طی ۹ ماهه سال جاری با کاهش کشف قاچاق کالاهای مانند برنج و لوازم آرایشی و بهداشتی روبه رو بوده ایم.

جانشین فرمانده انتظامی استان کرمان بیان داشت: برای تحویل کالاهای قاچاق کشف شده در شهرستان‌های سیرجان و بم و منطقه جنوب استان کرمان باید انبارهایی در نظر گرفته شود تا اجناس قاچاقی که ضبط می شوند به این شهرستان‌ها تحویل دهیم و مسائل و مشکلات بعدی را نداشته باشیم.

فرشید گفت: پیش‌بینی لازم برای نگهداری احشام قاچاق در شرق و جنوب استان باید صورت گیرد و باید انبارهایی در این مناطق وجود داشته باشد تا احشام قاچاق کشف شده را از ما تحویل بگیرند تا مشکلات دیگر برای ما در نیروی انتظانی پیش نیاید.

گروه : اخبار استان کرمان
, , , , , , , , , , , ,


لطفا معادله را تکمیل نمائید (به عدد) : *

کانال خبری کرمان KrChannel

دریافت آخرین اخبار کرمان در تلگرام :
@KrChannel

به تازگی در کرمان نیوز


تمامی حقوق طرح و محتوا نزد پایگاه خبری کرمان نیوز محفوظ می باشد.