یکشنبه, ۱ بهمن
آخرین اخبار کرمان و شهرستان ها

کرمانی‌ها به فکر ساخت حسینیه‌ای در کربلا باشند

/ سه شنبه, ۱۲ دی ۱۳۹۶
/ KermanNews

مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات استان کرمان گفت: مناسب است کرمانی‌ها به فکر ساخت حسینیه‌ای در کربلا باشند و تا این ستاد در کربلا فعال است از فرصت استفاده کنند.

به گزارش ایسنا، «علی مهاجری» گفت: خوشبختانه با ارادۀ حضرت اباعبدالله الحسین توفیق بازسازی حرم مطهر آن بزرگوار نصیب مردم استان کرمان شده است و پس از ساخت گنبد در محل فعلی مرکز حسین شناسی بر پا می‌شود.

وی اظهار کرد: وقتی بحث اجرای پروژۀ مقاوم سازی حرم مطهر و ترفیع گنبد مطرح شد، ما در ابتدا برای اجرای آن چرتکه می‌انداختیم و فکر می‌کردیم در تامین منابع مالی دچار مشکل و کمبود خواهیم شد، فکر می‌کردیم ما کاره‌ای هستیم و نمی‌دانستیم آن‌جا وضعیت با سایر جاها و پروژه‌ها متفاوت و نگرانی ما بیهوده است.

مجری پروژۀ ترفیع گنبد و مقاوم‌سازی حرم مطهر امام حسین علیه السلام خطاب به موکب‌داران اربعین حسینی گفت: سعی کنید سال آینده در جایی موکب بزنید که به زائران خسته و محروم خدمات رسانی کنید؛ در خدمت به زائران امام حسین (علیه السلام) اخلاص در کار را فراموش نکنید و پیش هر کسی دست دراز نکنید، چرا که هیچ اراده‌ای جز ارادۀ اباعبدالله الحسین در پیشبرد امور بازسازی و پذیرایی از زائران در کار نیست.

مهاجری افزود: بی‌شک هیچ کسی از این سفر معنوی دست خالی بازنمی‌گردد، تلاش کنید با تامین رزق معنوی دستاورد زائران را از سفر بالا ببرید ضمن آنکه پرهیز کنید از اینکه این سفر رنگ و بوی دنیایی بگیرد.

وی از دست اندرکاران ستادهای اربعین درخواست نمود ایرادات و اشکالات کار را برای سفر سال‌های آتی برطرف کنند.

رییس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان کرمان یادآور شد: خوبست کرمانی‌ها به فکر ساخت حسینیه‌ای در کربلا باشند و تا این ستاد در کربلا فعال است از فرصت استفاده کنند.

وی به خیّرینی اشاره کرد که بدون نام و نشان مبالغ قابل توجهی به امر بازسازی حرم مطهر امام حسین (علیه السلام) اهدا می‌کنند و از مردم کرمان خواست که از فرصت ساخت گنبد حرم مطهر در کرمان بیشتر بهره برده و در این امر معنوی سهیم شوند.

مهاجری خاطر نشان کرد: ساخت گنبد حرم مطهر سیدالشهدا (علیه السلام) در کرمان، برکاتی برای مردم این خطه به همراه دارد که نباید از آن غافل شد؛ این‌جا گنبدی در حال ساخت است که بعدها پس از تکمیل و انتقال به کربلا، مردم، شیعیان و دوستداران آن حضرت، آرزو دارند در بین الحرمین مقابل آن بایستند، آن را نظاره کنند و چشم دل را با تماشای آن نوازش دهند.

وی تصریح کرد: اکنون که بساط عاشقی در کرمان برپاست و آهن و خاک و سیمان دست در دست هم در پی ترسیم چشم‌اندازی زیبا در کربلا هستند، مردم غفلت نکنند و به این واسطه عرض ارادت و توجهی داشته باشند.
 
مهاجری یادآور شد: این همان گنبدی است که بعدها مردم مشتاقانه در کربلا به آن خیره می‌شوند، دست بر سینه گذاشته و با ادب به ساحت مقدس اباعبدالله الحسین عرض ارادت می‌کنند، لذا هم اکنون هم که این گنبد در کرمان در حال احداث است، می‌تواند برای عاشقان امام حسین (علیه السلام) محلی برای راز و نیاز، نماز و دعا باشد؛ ان شاءالله که عنایات آن حضرت بیش از پیش ره توشه سفر دنیا و آخرتمان گردد.
 
انتهای پیام

گروه : اخبار استان کرمان
, , , , , , , ,


لطفا معادله را تکمیل نمائید (به عدد) : *

کانال خبری کرمان KrChannel

دریافت آخرین اخبار کرمان در تلگرام :
@KrChannel

به تازگی در کرمان نیوز


تمامی حقوق طرح و محتوا نزد پایگاه خبری کرمان نیوز محفوظ می باشد.