یکشنبه, ۱ بهمن
آخرین اخبار کرمان و شهرستان ها

کرمانی‌ها، توان پرداخت بیش از ۲۰۰۰ میلیارد تومان مالیات را ندارند

/ جمعه, ۱۵ دی ۱۳۹۶
/ KermanNews

رئیس کمیسیون بیمه، بانک و امور مالیاتی اتاق کرمان با اشاره به اینکه سه نماینده مردم استان کرمان در مجلس شورای اسلامی در کمیسیون تلفیق (بررسی بودجه سال ۹۷) حضور دارند، افزود: ظاهرا افزایش سهم مالیات استان برای سال ۹۷ نیز در نظر گرفته شده که با توجه به اینکه استان توان پرداخت بیش از دو هزار میلیارد تومان مالیات را ندارد، این مسئله باید توسط نمایندگان مجلس در کمیسیون تلفیق پیگیری شود.

به گزارش ایسنا، “جلیل کاربخش” در نشست با اعضای انجمن صنعت پخش استان کرمان در رابطه با مطالبات به حق شرکت‌های صنعت پخش کرمان و پیگیری آنها، به ماده ۱۶۹ قانون مالیات های مستقیم در قانون مالیات بر ارزش افزوده، اشاره کرد و گفت: مشکل شرکت های پخش در این قانون به موضوع “تعیین حد آستانه” برمی گردد که اگر چه به اصناف کمک می‌شود اما به نوعی ظلم به شرکت‌های پخش است.

کاربخش افزود: در اصلاح لایحه مالیات بر ارزش افزوده درخواست حدف تعیین حد آستانه را به کمیسیون اقتصادی مجلس ارائه داده‌ایم زیرا این بخش از قانون، تولیدکننده، عمده فروش و شرکت های پخش را زمین گیر کرده است.
وی با بیان اینکه قرار است لایحه اصلاحی این قانون که توسط دولت به مجلس ارائه شده، برگردانده شود و به نوعی اصلاحیه دو ساله که مطالبات بخش تولید در آن دیده شده در نظر گرفته و اجرایی شود، اظهار کرد: همچنین اگر قانون صندوق های مکانیزه که قبل از لایحه مالیات بر ارزش افزوده مطرح شده، اجرایی شود مشکل همه حل خواهد شد که امیدواریم این مسئله در لایحه بودجه سال ۹۷ هم پیگیری شود.
رئیس کمیسیون بیمه، بانک و امور مالیاتی اتاق کرمان بیان کرد: در کمیسیون تعیین ضرایب مالیاتی برای سال جاری، ۷۰ درصد ضرایب حوزه عمده فروشی و ۹۵ درصد ضرایب حوزه تولید، کاهش یافته که این مصوبه با توجه به علی الراس بودن آن، تا پایان سال ۹۷ قابل اجراست.

وی با اشاره به اینکه سه نماینده مردم استان کرمان در مجلس شورای اسلامی در کمیسیون تلفیق (بررسی بودجه سال ۹۷) حضور دارند، افزود: ظاهرا افزایش سهم مالیات استان برای سال ۹۷ نیز در نظر گرفته شده که با توجه به اینکه استان توان پرداخت بیش از دو هزار میلیارد تومان مالیات را ندارد، این مسئله باید توسط نمایندگان مجلس در کمیسیون تلفیق پیگیری شود.

گروه : اخبار استان کرمان
, , , , , , ,


لطفا معادله را تکمیل نمائید (به عدد) : *

کانال خبری کرمان KrChannel

دریافت آخرین اخبار کرمان در تلگرام :
@KrChannel

به تازگی در کرمان نیوز


تمامی حقوق طرح و محتوا نزد پایگاه خبری کرمان نیوز محفوظ می باشد.