سه شنبه, ۳ بهمن
آخرین اخبار کرمان و شهرستان ها

کاهش ۳۳ درصدی جرائم خشن «قلعه‌گنج» در سال جاری

/ شنبه, ۱۶ دی ۱۳۹۶
/ KermanNews

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان قلعه‌گنج توسعه اقتصادی را در کاهش جرائم موثر دانست و گفت: از ابتدای سال ۹۶ تاکنون نسبت به مدت مشابه سال گذشته جرائم خشن(قتل، آدم‌ربایی، تیراندازی، سرقت به عنف و مسلحانه) ۳۳ درصد در شهرستان قلعه‌گنج کاهش یافته است.

به گزارش ایسنا، «سجاد افشارمنش» با اعلام این خبر اظهار کرد: با اقدامات صورت گرفته و همکاری مردم در بحث کشف سلاح‌های غیر مجاز با افزایش ۲۵ درصدی کشف سلاح مواجه بودیم که گام مهمی در تأمین امنیت محسوب می‌شود.

دادستان قلعه‌گنج گفت: هم‌چنین در بازه زمانی ۹ ماه گذشته نسبت به مدت مشابه سال گذشته با کاهش ۲۳ درصدی سرقت‌های عادی مواجه هستیم.

این مقام قضائی به افزایش ۳۱ درصدی کشفیات مواد مخدر در قلعه‌گنج اشاره کرد و خاطرنشان کرد: با تلاش شبانه‌روزی دستگاه‌های انتظامی، امنیتی و قضائی از ابتدای امسال بیش از ۲ تن و ۸۰۰ کیلوگرم انواع مخدر در این شهرستان کشف و ضبط شده است.

وی به آثار زیانبار مصرف مواد مخدر و اعتیاد در جامعه اشاره کرد و گفت: اعتیاد یکی از بزرگترین آسیب‌های اجتماعی هم‌اکنون در جامعه محسوب می‌شود و دادستانی برخورد با خرده‌فروشان و قاچاقچیان عمده مواد مخدر را در دستور کار قرار داده است.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان قلعه‌گنج با اشاره به این‌که بروز بسیاری از آسیب‌های اجتماعی ریشه در مسائل اقتصادی و اجتماعی دارد، خاطرنشان کرد: یکی از بهترین راه‌های پیشگیری از وقوع جرم، توسعه اقتصادی و حرکت در چارچوب سیاست‌های اقتصاد مقاومتی است به‌نحوی که اجرای طرح‌های اقتصاد مقاومتی به اشتغال جوانان و کاهش برخی جرائم در قلعه‌گنج منجر شده است.

شهرستان قلعه‌گنج به‌عنوان پایلوت اقتصاد مقاومتی در سطح کشور معرفی شده است و پیش از این نیز استاندار کرمان از کاهش جرائم در قلعه‌گنج به واسطه توسعه اثربخش اقتصادی در این شهرستان خبر داده بود.

گروه : اخبار استان کرمان
, , , , , , ,


لطفا معادله را تکمیل نمائید (به عدد) : *

کانال خبری کرمان KrChannel

دریافت آخرین اخبار کرمان در تلگرام :
@KrChannel

به تازگی در کرمان نیوز


تمامی حقوق طرح و محتوا نزد پایگاه خبری کرمان نیوز محفوظ می باشد.