یکشنبه, ۱ بهمن
آخرین اخبار کرمان و شهرستان ها

پیشنهاد تهاتر بدهی دولت با بدهی درمانی تامین اجتماعی

/ پنج شنبه, ۱۴ دی ۱۳۹۶
/ KermanNews

مدیر درمان تامین اجتماعی استان کرمان گفت: پیشنهاد این است در سال ۹۷ بدهی های سازمان تامین اجتماعی در حوزه درمان از طریق بدهی که دولت به سازمان دارد در قالب اوراق قرضه تهاتر شود.

به گزارش ایسنا، «امین فخر» ظهر امروز ۱۴ دی ماه در نشست مجمع نمایندگان استان کرمان اظهار کرد: سازمان تامین اجتماعی باید بیش از ۲۵ هزار میلیارد تومان در درمان هزینه بکند.

وی افزود: سقف اعتبارات استان کرمان در درمان غیرمستقیم ۲۴۰ میلیارد تومان است اما بیش از ۳۲۰ میلیارد تومان هزینه کرده ایم و در واقع تامین اجتماعی هزینه های طرح تحول سلامت را تامین می کند.

فخر پیشنهاد کرد: در سال ۹۷ بدهی های سازمان تامین اجتماعی در حوزه درمان از طریق بدهی که دولت به سازمان دارد در قالب اوراق قرضه تهاتر شود.

وی در پایان اعلام کرد: در دهه فجر بخش جراحی قلب باز بیمارستان پیامبر اعظم(صلی الله علیه و آله)، توسعه اورژانس بیمارستان سیرجان و کلنگ زنی پلی کلینیک رفسنجان را خواهیم داشت.

در این نشست همچنین «نخعی» معاون اداره‌کل بهزیستی استان کرمان گفت: در بحث درمان افراد مجهول‌الهویه به شدت مشکل داریم و بیمه هزینه ها را قبول نمی کند.

وی افزود: سالانه حدود ۵۰۰ میلیارد تومان که باید برای خانواده های نیازمند هزینه کنیم، هزینه درمان فرزندان شیرخوارگاه می شود.

نخعی در ادامه تصریح کرد: ۷۵ درصد افراد تحت پوشش بهزیستی استان کرمان در خانه های غیرمستحکم زندگی می کنند که در صورت زلزله شدید مشکلات زیادی را به بار می آورد و از مجلس می خواهیم در این زمینه ورود کرده و تسهیلات ارزان قیمتی برای این افراد در نظر گرفته شود.

گروه : اخبار استان کرمان
, , , , , , , , , , , , , , , , , , ,


لطفا معادله را تکمیل نمائید (به عدد) : *

کانال خبری کرمان KrChannel

دریافت آخرین اخبار کرمان در تلگرام :
@KrChannel

به تازگی در کرمان نیوز


تمامی حقوق طرح و محتوا نزد پایگاه خبری کرمان نیوز محفوظ می باشد.