یکشنبه, ۱ بهمن
آخرین اخبار کرمان و شهرستان ها

وضعیت فرهنگ مطالعه در جامعه رضایت بخش نیست

/ پنج شنبه, ۱۴ دی ۱۳۹۶
/ KermanNews

محمدرضا علیزاده در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص برگزاری شانزدهمین نمایشگاه کتاب در کرمان بیان داشت: طبق روال گذشته در سال جاری حدود ۶۰۰ میلیون تومان بن برنامه ریزی شده که بین مردم توزیع شود و حدود ۱۲۰ میلیون تومان از این مبلغ یارانه دولتی است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان گفت: مرم می تواند با ۲۰ درصد تخفیف بن ها را تهیه کنند و ۱۰ درصد هم تخفیف از ناشران و در نهایت با ۳۰ درصد تخفیف کتاب های مورد نیاز را دریافت کنند.

وی تصریح کرد: با توجه به اینکه  در سال جاری تجربه سومین نمایشگاه کتاب را در این مکان داریم با هماهنگی سازمان اتوبوس رانی و تاکسی رانی و دانشگاه ها سرویس هایی از میدان آزادی و دانشگاه ها برای رفت و آمد به نمایشگاه درنظر گرفته شده است.

علیزاده افزود: با هماهنگی آموزش و پرورش استان کرمان و اتوبوس رانی رفت و آمد را به نمایشگاه برای دانش آموزان نیز تسهیل کرده ایم.

وی با اشاره به اینکه فرهنگ مطالعه و کتابخوانی در سطح کشور خیلی رضایت بخش نیست، افزود: شاید اگر یکی از معیار ها بحث خرید کتاب از نمایشگاه ها باشد وضعیت نسبتا خوبی در این خصوص وجود دارد و نمایشگاه کتاب جزء نمایشگاه هایی است که مردم بیشترین خرید را در آنجا انجام می دهند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان افزود: در بحث سرانه مطالعه کتاب برای دسترسی به آمار نسبتا واقعی در سال گذشته با همکاری معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تحقیقات پژوهشی در خصوص میزان سرانه مطالعه در استان کرمان در حال انجام است.

علیزاده در خصوص استقبال مردم از نمایشگاه کتاب گفت: مانند هر سال حضور پرشور مردم را در استقبال نمایشگاه کتاب پیش بینی می کنیم.

گروه : اخبار استان کرمان
, , , , , , ,


لطفا معادله را تکمیل نمائید (به عدد) : *

کانال خبری کرمان KrChannel

دریافت آخرین اخبار کرمان در تلگرام :
@KrChannel

به تازگی در کرمان نیوز


تمامی حقوق طرح و محتوا نزد پایگاه خبری کرمان نیوز محفوظ می باشد.