سه شنبه, ۳ بهمن
آخرین اخبار کرمان و شهرستان ها

هنوز از چشم‌اندازها در حوزه مبارزه با مواد مخدر فاصله داریم

/ جمعه, ۱۵ دی ۱۳۹۶
/ KermanNews

سخنگوی مجمع نمایندگان استان کرمان گفت: مبارزه فیزیکی با موضوع مواد مخدر جوابگو نیست و باید رویکردمان را تغییر داده و رویه جدیدی داشته باشیم؛ از سویی نگاه‌مان را از سمت برخورد با معلول‌ها به سمت برخورد با علت‌ها ببریم.

به گزارش ایسنا، یحیی کمالی‌پور  در نشست مجمع نمایندگان استان کرمان با شورای مبارزه با مواد مخدر استان از اقدامات صورت گرفته در حوزه مبارزه با مواد مخدر سخن به میان آورد و اظهار کرد: هنوز به چشم‌اندازهایی که ما در حوزه مبارزه با مواد مخدر می‌توانستیم داشته باشیم، نرسیده‌ایم و یا چشمگیر نیست. متاسفنه درصد معتادان افزایش و زمان دسترسی به مواد مخدر کاهش یافته است.

نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: بعد از بیماری‌های قلبی و عروقی و تصادفات، سوء مصرف مواد مخدر بیشترین علت مرگ و میرها را شامل می‌شوند.

وی با اشاره به گرایش معتادان به سمت مواد مخدر صنعتی گفت: ما در راه مبارزه با مواد مخدر شهید داده‌ایم؛ لذا باید رویکری در نظر بگیریم که نتیجه آن کاهش آلام جامعه باشد.

وی هم‌چنین با بیان این‌که «نگاه درمانی به گروه درگیر به اعتیاد داشته باشیم»، عنوان کرد: درصدی از پرونده‌های طلاق به دلیل اعتیاد است.

کمالی‌پور گفت: مبارزه فیزیکی با موضوع مواد مخدر جوابگو نیست و باید رویکردمان را تغییر داده و رویه جدیدی داشته باشیم؛ از سویی نگاه‌مان را از سمت برخورد با معلول‌ها به سمت برخورد با علت‌ها ببریم.
انتهای پیام

گروه : اخبار استان کرمان
, , , , , , , , , , , , , ,


لطفا معادله را تکمیل نمائید (به عدد) : *

کانال خبری کرمان KrChannel

دریافت آخرین اخبار کرمان در تلگرام :
@KrChannel

به تازگی در کرمان نیوز


تمامی حقوق طرح و محتوا نزد پایگاه خبری کرمان نیوز محفوظ می باشد.