سه شنبه, ۳ بهمن
آخرین اخبار کرمان و شهرستان ها

نمی شود کسی بگوید ولایت را دوست داریم اما خط قرمز ما فتنه نیست

/ پنج شنبه, ۹ دی ۱۳۹۵
/ KermanNews

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله سید احمد خاتمی صبح پنجشنبه در تجمع ۹ دی اظهار کرد: حماسه ۹ دی تکرار حماسه ۱۹ دی بود؛ حماسه ۱۹ دی تاج و تخت سلطنت طاغوت را برانداخت و حماسه ۹ دی هم فتنه گران را به زباله دانی تاریخ انداخت.

وی با اشاره به اینکه حماسه ۹ دی حماسه وحدت ملت ماست، افزود: مصداق این سخن این اجتماع بزرگ است و می توانم بگویم کرمان پاره های تن و همه خدمت گزارانش را به صحنه آورده است.

آیت الله خاتمی به حضور مسئولان و مردم استان کرمان در این اجتماع اشاره کرد و افزود: حماسه ۹ دی حماسه وحدت ماست و آنها که این حماسه را تفرقه انگیزی می دانند خود فتنه گر هستند.

وی با اشاره به اینکه باید حماسه ۹ دی را شناخت و نباید اجازه داد کسانی این حماسه را دچار تحریف کنند، گفت: شش عنصر اساسی باعث شکل گیری حماسه ۹ دی شد.

عنصر ولایتمداری عجین با حماسه ۹ دی

نماینده مردم کرمان در مجلس خبرگارن رهبری حمایت از ولایت، حمایت از نظام و خشم مردم از اهانت به سیدالشهدا (ع) را از جمله عوامل موثر در این زمینه دانست و یادآور شد: کیست که نداند در حماسه ۹ دی جماعت بزرگ ده ها میلیونی به صحنه آمدند تا از ولایت حمایت کنند و ولایت مهم ترین اصل حماسه ۹ دی است.

وی با اشاره به اینکه ولایت ستیزی ریشه جنایات بعدی است، افزود: فتنه گران چون با ولایت در افتادند قانون را نپذیرفتند، با سید الشهدا درافتادند، عکس امام راحل (ره) و خانه خدا (مساجد) را به آتش کشیدند.

آیت الله خاتمی عنوان کرد: حماسه ۹ دی حماسه بیعت جاوید دیروز و امروز با ولایت است؛ اگر از تک تک افراد حاضر در این جماعت بزرگ حرف دلشان را بپرسید یک پاسخ می شنوید و آن هم این است که ما تا آخرین نفس و آخرین قطره خون حامی ولایت هستیم.

وی با اشاره به اینکه ولایتمداری در گوش، پوست و جان این مردم ریشه دارد، افزود: مردم نجیب، فهیم و ولایتمدار استان کرمان هوشیار باشد چرا که فتنه های بعدی را هم ولایت گریزی و ولایت ستیزی رقم می زند.

نماینده مردم کرمان در مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: بیدار باشید و ببینید قانون اساسی مشروعیت سه قوه را به ولایت فقیه می داند؛ ولایت فقیه ارزنده ترین ارمغان امام راحل (ره) است.

تبری گری تا زمان وجود فتنه ادامه دارد

وی با اشاره به اینکه عنصر ولایتمداری عجین با حماسه ۹ دی است، افزود: دومین عنصر موثر در شکل گیری حماسه ۹ دی تبری و نفرت از کسانی است که به انقلاب بزرگشان ضربه زدند.

وی خطاب به حاضران در اجتماع ۹ دی اظهار کرد: شما مردم بعد از انقلاب دو تهاجم را تجربه کردید؛ تهاجم خارجی که دفاع جانانه هشت ساله جواب آن بود و تهاجم داخلی که در قالب فتنه خود را نشان داد.

آیت الله خاتمی ادامه داد: همان جریانی که مقابل مولا علی (ع) ایستاد با همان خصوصیات در مقابل نظام جمهوری اسلامی ایران در فتنه سال ۸۸ ایستادند.

وی گفت: کسانی که در مقابل مولا علی (ع) ایستادند یک روزی خودی بودند، تجلیل ها از پیامبر داشتند و رزمنده خط مقدم بودند و برخی با اصرار خود به جبهه رفتند اما مقابل مولا علی (ع) ایستادند.

آیت الله خاتمی با اشاره به اینکه ملت ایران نشان دادند که اهل تولی و تبری هستند، افزود: مردم ارادتشان را با ولایت و تبری از دشمنان ولایت اعلام می کنند.

نماینده مردم کرمان در مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: شخصی به امام صادق (ع) گفت که فلانی دوستتان دارد اما از دشمنانتان ابراز تبری نمی کند؛ امام صادق (ع) فرمود دروغ می گوید کسی که می گوید که دوستمان دارد اما از دشمنانمان تبری نمی جوید.

وی گفت: نمی شود کسی بگوید عاشق ولایتم اما بعد از ۱۰ سال یکبار از فتنه به بدی و نفرت یاد نکند یا بگوید ما ولایت را دوست داریم اما خط قرمز ما فتنه نیست.

آیت الله خاتمی عنوان کرد: فتنه گران و حامیان آنها بدانند تا زمانی که فتنه گری آنها وجود دارد این تبری گری در ملت ما باقی است.

وی سومین عنصر موثر در شکل گیری حماسه ۹ دی را وحدت ملت عنوان و تصریح کرد: برخی آدرس غلط ندهند؛ وحدت با ولایت شکل می گیرد و ولایت فقیه تجلی ولایت مولا علی (ع) است.

آیت الله خاتمی ادامه داد: باید این اجتماع بزرگ را اجتماع وحدت هم بنامیم منتها نه وحدت تحریف شده ای که برخی می گویند؛ برخی گفته اند که در حماسه ۹ دی شرکت نمی کنند چرا که سبب تفرقه است، این نشان از بی نصیرتی است. اگر این افراد بصیرت داشتند می فهمیدند که حماسه ۹ دی تصویر درست وحدت است.

وی گفت: دیده شده که برخی وقتی در جلسه ای سخنران اسم از فتنه می آورد جلسه را ترک می کنند، این ها خودشان فتنه گر هستند مگر شما طرفدار فتنه هستنید که بدتان می آید که کسی از فتنه سخن بگوید؟

آیت الله خاتمی با اشاره به اینکه روسای سه قوه فتنه را محکوم کرده اند، افزود: اگر وحدت را می خواهد پیدا کنید در حماسه ۹ دی بنگرید.

فتنه گران لذیذترین غذا را در سفره دشمنان گذاشتند

نماینده مردم کرمان در مجلس خبرگان رهبری چهارمین عنصر حماسه ۹ دی را پاسداری از انقلاب دانست و بیان کرد: مردم به آسانی این انقلاب را به دست نیاورده اند که مفت از دست بدهند، ملت ایران نزدیک ۳۰۰ هزار شهید برای این انقلاب ایثار کرده اند و مردم پاسدار انقلاب بزرگشان با عنصر بصیرت هستند.

وی با اشاره به اینکه به موقع فهمیدن و وارد میدان شدن پاسداری از انقلاب اسلامی است، گفت: دشمنان این مردم آن ها که مدت هات راهشان را از مردم جدا کرده و نامه به ترامپ می نویسند که تحریم ها علیه ایران را بیشتر کند خائنان به ملت ایران بوده و دنباله رو فتنه گران هستند.

آیت الله خاتمی تصریح کرد: فتنه گران لذیذترین غذا را در سفره دشمنان این ملت گذاشتند؛ تا روز فتنه ۸۸ اسمی از تحریم علیه ایران نبود و از ۱۰ دی ۸۸ تحریم ها علیه ایران شروع شد؛ بر این اساس مشخص است که دشمنان این ملت هشت ماه به تحرکات فتنه گران امید داشتند اما مردم آن ها را ناامید کردند.

وی گفت: پنجمین عنصر حماسه ۹ دی با مقاومت گرده خورده است؛ مردم نشان دادند در جنگ تحمیلی هشت ساله مقاوم در صحنه هستند و با بصیرت نشان دادند که مقاوم و خستگی ناپذیر هستند.

موضوع فتنه تا زمان اعتراف سران فتنه دنبال می شود

آیت الله خاتمی ادامه داد: گاهی برخی می گویند تا چه زمانی موضوع فتنه را دنبال می کنید؟ قرآن مرز تمامی آن را گفته است؛ تا فتنه گران تسلیم حق نشده اند تا سران فتنه اعتراف به خیانت در حق ملت نداشته باشند این حرکت ادامه خواهد داشت.

وی گفت: به صراحت بگویم کسانی در پی به فراموشی کشاندن فتنه ۸۸ هستند و عنوان می کنند که تا کی از فتنه می گویید؟ که این خود فتنه گری است.

نماینده مردم کرمان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه حمایت از فتنه خود فتنه گری است، گفت: باید سران فتنه بگویند یا مکتوب بنویسند که به بیراهه رفتنه و حماسه حضور ۴۰ میلیونی ملت ایران در انتخابات را به آتش کشیدند.

وی گفت: حامیان فتنه بدانند گذشت زمان چیزی از جرم آنها نخواهد کاست و پرونده فتنه گران سیاه است.

آیت الله خاتمی عنوان کرد: پیام اجتماع بزرگ امروز این است که ما به همان میزان که تولی داریم به همان میزان و با همان صراحت و شهامت، برائت و تنفر خود از فتنه گران و حامیان آنها ابراز می داریم.

گروه : اخبار استان کرمان
, , , , , , , , , , ,


لطفا معادله را تکمیل نمائید (به عدد) : *

کانال خبری کرمان KrChannel

دریافت آخرین اخبار کرمان در تلگرام :
@KrChannel

به تازگی در کرمان نیوز


تمامی حقوق طرح و محتوا نزد پایگاه خبری کرمان نیوز محفوظ می باشد.