سه شنبه, ۳ بهمن
آخرین اخبار کرمان و شهرستان ها

معین های اقتصادی برنامه های دوسالانه خود را به دبیرخانه اقتصاد مقاومتی ارایه دهند

/ دوشنبه, ۱۸ دی ۱۳۹۶
/ KermanNews

به گزارش ایرنا به نقل از روابط عمومی استانداری کرمان، محمد جواد فدایی یکشنبه شب در هشتاد و یکمین کارگروه تخصصی اقتصاد مقاومتی منطقه یک (شهرستان کهنوج) با اشاره به اقدامات تاثیرگذار معین های اقتصادی در مناطق هشتگانه استان کرمان، تصریح کرد: در این کارگروه برنامه های کوتاه مدت معین های اقتصاد مقاومتی دنبال شده است.
وی یادآورشد: معین های اقتصاد مقاومتی باید طی یکماه آینده برنامه های دو سالانه خود را جهت تصویب به دبیرخانه اقتصاد مقاومتی استان ارائه نمایند.
در این نشست مقرر گردید عرصه و حریم تاریخی قلعه کهنوج ظرف یک ماه آینده توسط اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهیه و پس از تصویب جهت احداث کمپ گردشگری در اطراف این بنای تاریخی به فرمانداری کهنوج ابلاغ شود تا اقدامات لازم را با کمک معین اقتصادی منطقه یک جهت مرمت و بازسازی این بنا، به عنوان تنها اثر تاریخی منطقه انجام گیرد.
* احداث واحد تولید پیگمنت تیتانیوم در شهرستان کهنوج
مدیرعامل گروه توسعه اقتصادی ملل به نمایندگی از معین اقتصاد مقاومتی منطقه یک در این نشست با اشاره به تلاش های انجام گرفته جهت شناسایی فرصت های اقتصادی شهرستان کهنوج در زمینه های مختلف، گفت: هلدینگ معدنی گروه توسعه اقتصادی ملل آمادگی دارد در زمینه های معدنی در این شهرستان سرمایه گذاری کند که در این راستا مطالعات به طور کامل انجام شده است.
خرامهر با اشاره به اینکه ۲۴ هزار هکتار از مساحت کل شهرستان کهنوج (۲۱۰ هزار و ۹۸۵ هکتار) اراضی کشاورزی است، افزود: ۱۷ فرصت سرمایه گذاری در بخش کشاورزی شهرستان کهنوج شناسایی شده که راه اندازی صنایع تبدیلی خرما، بسته بندی و برندسازی تولید انواع رب گوجه فرنگی، بسته بندی و برندسازی تولید سایر محصولات همچون خیارشور، پوره بادمجان و احداث سردخانه متناسب با نیاز منطقه با حداقل ظرفیت ۱۰ هزار تن از اولویت های این منطقه می باشد.
وی با اشاره به وجود ۱۹۰ هزار راس دام در شهرستان کهنوج، یادآورشد: فرصت های سرمایه گذاری در این منطقه همچون احداث کشتارگاه صنعتی جهت پوشش جنوب استان با ظرفیت ۲ هزار تن در سال در حال بررسی است.
مدیرعامل گروه توسعه اقتصادی ملل با اشاره به صدور ۱۲ پروانه اکتشاف در حوزه معادن شهرستان کهنوج، تصریح کرد: آمادگی داریم در حوزه تولید کنسانتره تیتانیوم با ظرفیت حداقل ۱۳۰ هزار تن در سال با عیار ۴۵ درصد سرمایه گذاری با شرکت ایمیدرو مشارکت کنیم.
خرامهر به فعالیت ۱۴ واحد صنعتی در شهرستان کهنوج اشاره کرد و گفت: احداث واحد تولید پیگمنت تیتانیوم با ظرفیت ۵۰ هزار تن در سال از اولویت های حوزه معدنی گروه توسعه اقتصادی ملل در شهرستان کهنوج می باشد.
وی با اشاره به وجود ۲ هزار و ۵۶۹ واحد صنفی، ۱۳ اتحادیه و یک اتاق اصناف در شهرستان کهنوج، افزود: راه اندازی کارگاه های تولید فرش دستباف، فرصت بالقوه احداث مراکز تجاری و خدماتی با استقرار تدریجی پنجهزار نفر و همچنین احداث مجتمع رفاهی بین راهی با کیفیت درجه دو و توسعه بوم گردی دشت دهکهان از دیگر برنامه های این گروه است.
مدیرعامل گروه توسعه اقتصادی ملل با اشاره به قابلیت های شهرستان کهنوج در بخش انرژی های خورشیدی و ایجاد مزرعه خورشیدی در این منطقه، یادآورشد: برنامه اصولی و هدفمند می تواند بسترهای مناسب را جهت رشد و توسعه شهرستان فراهم آورد.
***اشتغالزایی ۷۰۰ نفر در فاز سوم کارخانه تولید تیتانیوم کهنوج
فرماندار شهرستان کهنوج از انعقاد ۴۸ فقره تفاهم نامه سرمایه گذاری به ارزش ۳۰۰ میلیارد تومان در قالب طرح مثلث توسعه اقتصادی در این شهرستان خبر داد و تصریح کرد: از این مجموع ۱۳ فقره به ارزش ۱۱۰ میلیارد تومان به بهره برداری رسیده و برخی در حال اخذ مجوزات لازم و معرفی به بانک جهت دریافت تسهیلات می باشند.
ابوذر عطاپور خواستار راه اندازی خانه توسعه شهرستان کهنوج از سوی معین اقتصادی منطقه یک شد و خاطرنشان کرد: کارخانه تیتانیوم کهنوج یکی از پروژه های کلان این شهرستان است که تاکنون دو فاز آن اجرایی شده است لذا پیشنهاد می شود گروه توسعه اقتصادی ملل در فاز سوم این پروژه(تولید پیگمنت تیتانیوم) مشارکت کند.
وی یادآورشد: مشارکت معین اقتصادی منطقه یک در تولید پیگمنت تیتانیوم می تواند مسائل و مشکلات پیش رو را مرتفع نموده و برای ۷۰۰ نفر به صورت مستقیم اشتغالزایی نماید.
شهرستان کهنوج در ۳۳۰کیلومتری جنوب کرمان قرار دارد.
دریافت و انتشار : بهنام احمدی *۵۰۵۴

 

گروه : اخبار استان کرمان
, , , , , , , , , ,


لطفا معادله را تکمیل نمائید (به عدد) : *

کانال خبری کرمان KrChannel

دریافت آخرین اخبار کرمان در تلگرام :
@KrChannel

به تازگی در کرمان نیوز


تمامی حقوق طرح و محتوا نزد پایگاه خبری کرمان نیوز محفوظ می باشد.