چهارشنبه, ۴ بهمن
آخرین اخبار کرمان و شهرستان ها

مسؤولان کشور باید راه‌های نفوذ دشمن را ببندند

/ جمعه, ۲۲ دی ۱۳۹۶
/ KermanNews

به گزارش خبرگزاری فارس از کرمان، حجت‌الاسلام حسن علیدادی‌سلیمانی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته در مصلای امام علی(ع) اظهار داشت: تاریخ مطالب بسیار تلخی را نشان می‌دهد که یکی از آن‌‌ها روی کار آمدن حکومت ننگین پهلوی‌ها توسط خارجی‌هاست، اما آن‌ها نیز مانند دو شاه سلسله قاجار در اوج قدرت کشور را ترک کردند و نتوانستند برگردند.

وی افزود: رضاخان را با تلخی روی کار آوردند، اما بعد از مدتی از خطی که آن‌ها می‌خواستند خارج شد و خواستند شاه را عوض کنند.

علیدادی ادامه داد: با ادبیات امروزشان سه گزینه روی میز داشتند که بازگشت قاجار‌ها به ایران، اعلام حکومت جمهوری در این کشور و انتخاب پسر رضا‌خان از آن جمله بودند.

وی انتخاب محمدرضا پهلوی را به عنوان شاه ایران را نتیجه نفوذ خانواده پهلوی در انگلیس دانست و ابراز داشت: لابی‌های قدرتمند خانواده پهلوی موجب شد که آن‌ها بپذیرند که با شرایطی پسر رضا‌خان جای پدرش در قدرت ایران باقی بماند که یکی از این شرایط، خروج رضا‌خان از کشور ایران بود.

امام جمعه کرمان ادامه داد: این اوج ذلت است که شاه یک مملکت حتی قدرت این را نداشت و نتوانست که پدر خود را وارد کشور کند و در گوشه‌ای از کشور خودش زندگی کند، اما اتفاق مبارک افتاد و انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی(ره) به پیروزی رسید و به ایران و مردمش عزت داد.

علیدادی‌ به شلوغی‌های چند شهر ایران در روزهای گذشته اشاره کرد و گفت: این فتنه از جنس فتنه سال ۸۸ بود و همان شعارها در آن تکرار شد، بلکه در گاهی مواقع از آن نیز جلوتر رفتند.

نماینده ولی‌فقیه در استان کرمان افزود: در فتنه سال ۸۸ به همه مقدسات انقلاب اسلامی و مردم توهین‌ها شد، اما هیچ وقت پرچم کشور را به آتش نکشیدند، چرا که می‌گفتند از ایران دفاع می‌کنیم، اما در فتنه اخیر حتی نخواستند از ایران دفاع کنند و علنا پرچم ایران را در آتش سوختند.

وی با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب اسلامی این فتنه را نتیجه مثلث شوم استکبار جهانی، کشورهای پولدار منطقه و منافقان آشوبگر داخلی دانستند، ابراز داشت: این اتفاق یک شبه به وجود نیامد و این سه محور ماه‌ها بر روی این سناریو کار کرده و آن را از شهر‌های کوچک برنامه‌ریزی کرده بودند، چرا که اعتقاد داشتند اگر در سال ۸۸ شکست خوردیم به این دلیل بود که از پایتخت آغاز کردیم و فتنه را در تهران متمرکز کردیم.

علیدادی گفت: حضور فعال آن‌ها در فضای مجازی و دروغ‌، تهمت و شایعه‌پراکنی به مقدس‌ترین مقدسات مردم، خواستند باور‌های آن‌ها را سست کنند و کلید آشوب را زدند.

وی خطاب به مسؤولان گفت: راه‌های نفوذ دشمن را ببندید و شکاف‌ها را پر کنید، اجازه ندهید زخمی ایجاد شود و اگر زخمی به وجود آمد، آن را به سرعت درمان کنید، از قشر آسیب‌پذیر جامعه حمایت داشته باشید و بدانید که دشمن از روزنه‌ها و شکاف‌ها وارد می‌شود.

 

گروه : اخبار استان کرمان
, , , , , , ,


لطفا معادله را تکمیل نمائید (به عدد) : *

کانال خبری کرمان KrChannel

دریافت آخرین اخبار کرمان در تلگرام :
@KrChannel

به تازگی در کرمان نیوز


تمامی حقوق طرح و محتوا نزد پایگاه خبری کرمان نیوز محفوظ می باشد.