چهارشنبه, ۴ بهمن
آخرین اخبار کرمان و شهرستان ها

مردم با دریافت اصل برگ سهام عدالت منفعت بیشتری خواهند داشت

/ یکشنبه, ۲۴ دی ۱۳۹۶
/ KermanNews

محمدرضا پورابراهیمی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کرمان، توزیع سود سهام عدالت را به جای تحویل اصل سهام به مردم، خطای بزرگ دولتمردان دانست و اظهار داشت: ما در این رابطه تذکر دادیم و دولتمردان تحلیل ما را شنیدند، اما به دلیل فضای پوپولیستی حاکم به این مسئله اقدام کردند و مطمئنا بعدها باید پاسخگوی این رفتار خود باشند.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی بیان داشت: ما گفتیم که سود سهام را توزیع نکنند، بلکه اصل برگ سهام و مالکیت را به مردم بدهند که سود ناشی از آن هم درونش وجود دارد و مردم منفعت بیشتری خواهند داشت.

پورابراهیمی عنوان کرد: ۳ هزار و ۶۰۰ تا ۴ هزار میلیارد تومان پول را بابت ۶۰ تا ۷۰ شرکت بزرگ سهام عدالت ریز می‌شود، در حالی که می‌توانست با تجمیع آنها به راحتی تا ۲۰ هزار میلیارد تومان طرح سرمایه‌گذاری آن هم در شرایط رکود اقتصادی ایجاد شود.

وی گفت: در شرایطی که تحریک تقاضا به واسط کاهش طرح‌های عمرانی پایین آمده، مسؤولان می‌توانستند این پول را افزایش داده و هزاران شغل ایجاد کنند، اما آن را به پرداخت ماهانه ۳ تا ۵ هزار تومان تقسیم کرده که هیچ اثری در اقتصاد و قدرت خرید مردم ندارد.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در این جریان مردم را از ۲۰ هزار میلیارد تومان طرح اقتصادی محروم می‌کنیم که می‌توانستیم آن را به طرح اقتصادی و سرمایه‌گذاری در همین شرکت‌های سهام عدالت تبدیل کنیم.

وی گفت: وقتی این سود در طرح‌های سرمایه‌گذاری گذاشته شود، قیمت سهام مردم بالاتر می‌رود و مردم ۱۰ برابر بیشتر انتفاع می‌گرفتند.

پورابراهیمی با انتقاد از توزیع سود سهام عدالت به جای تحویل اصل سهام به مردم، این کار را جفای دولتمردان به اقتصاد کشور دانست و اظهار داشت: واگذاری اصل سهام به خودی خود پرداخت سود را هم دارد.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس بیان داشت: به نظر می‌رسد که انتقادهای دولتمردان طی سال‌های اخیر به هدفمندی یارانه‌ها یک نمایش سیاسی بود، چرا که توزیع سود سهام عدالت به جای اصل سهام به مردم ۱۰۰ برابر از آن بدتر است.

انتهای پیام/و

گروه : اخبار استان کرمان
, , , , , , , , , , ,


لطفا معادله را تکمیل نمائید (به عدد) : *

کانال خبری کرمان KrChannel

دریافت آخرین اخبار کرمان در تلگرام :
@KrChannel

به تازگی در کرمان نیوز


تمامی حقوق طرح و محتوا نزد پایگاه خبری کرمان نیوز محفوظ می باشد.