یکشنبه, ۱ بهمن
آخرین اخبار کرمان و شهرستان ها

محصولات کشاورزی جیرفت با بسته بندی مناسب صادر شود

/ یکشنبه, ۱۷ دی ۱۳۹۶
/ KermanNews

به گزارش خبرنگار مهر، سید مهدی طبیب زاده پیش از ظهر یکشنبه در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی جیرفت و عنبرآباد، اظهار کرد: باید صادرات محصولات جیرفت از مزرعه تا بازار هدف صورت بگیرد و این در حالی است که محصولات جیرفت به کشورهای مجاور افغانستان، پاکستان، عراق، تاجیکستان و … صادر می شود اما در گمرک با مشکل مواجه است.

وی با اشاره به اینکه برای صادرات محصولات جیرفت حمل و نقل با بحران مواجه است، گفت: در جیرفت بر اساس آمار مرکز راهداری با پیاده کردن طرح لجستیک پارک ۲۳ میلیون ریال صرفه جویی در زمینه حمل و نقل انجام شده است اما حمل و نقل بین الملی اجازه نمی دهد که کامیون های افغاستانی و پاکستانی به جیرفت بیایند.

طبیب زاده گفت: در طرح لجستیک پارک جیرفت پنج نقطه مکان یابی شد و در این زمینه مجوز آب منطقه ای در کمتر از یک ماه مجوز گرفته شد، طرح لجستیک پارک در کشور در دو منطقه جیرفت و زنجان انجام شده است که این کار با برنامه ریزی حمل و نقل انجام می شود.

وی با بیان اینکه صادرات خرما از جیرفت مستقیم انجام می شود، افزود: مشکل صادرات جیرفت در تولید است به گونه ای که باید یک نوع  بسته بندی وجود داشته باشد تا محصولات به خوبی ارائه شوند از این رو ۱۵ روستا را برای صادرات و بسته بندی شناسایی کرده ایم.

رئیس اتاق بازرگانی استان کرمان تصریح کرد: طرح احیای فرش گل سرخ اسفندقه با همکاری فنی و حرفه ای استان در دستور کار است.

وی با اشاره به اینکه مقرر شده بود دو هواپیما به طور مستقیم برای حمل و نقل محصولات جیرفت در نظر بگیریم، اظهار کرد: هزینه حمل و نقل هوایی سنگین است و برای تولید کننده به صرفه نیست بنابراین تصمیم گرفتیم با یک تاجر گوشت قزاقستان و روسیه مذاکره و مقدمات را فراهم کنیم تا ضمن عرضه محموله گوشت به جنوب کرمان، محصولات جیرفت هم صادر کند.

وی با تاکید به اینکه اداره خرده مالک های  کشت و صنعت جیرفت سخت است، عنوان کرد: باید مراکز حرفه ای کشت و صنعت جیرفت را برعهده بگیرند زیرا کشت و صنعت جیرفت یک ظرفیت قوی و بهره بر است.

گروه : اخبار استان کرمان
, , , , , , , , , , , ,


لطفا معادله را تکمیل نمائید (به عدد) : *

کانال خبری کرمان KrChannel

دریافت آخرین اخبار کرمان در تلگرام :
@KrChannel

به تازگی در کرمان نیوز


تمامی حقوق طرح و محتوا نزد پایگاه خبری کرمان نیوز محفوظ می باشد.