یکشنبه, ۱ بهمن
آخرین اخبار کرمان و شهرستان ها

فرمانده سپاه استان کرمان: تقسیم‌بندی‌های چپ و راست در نظام اسلامی معنایی ندارد‌

/ سه شنبه, ۱۲ دی ۱۳۹۶
/ KermanNews

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان، سردار غلامعلی ابوحمزه امروز در آئین تودیع و معارفه فرمانده سپاه ناحیه حضرت رسول(ص) کرمان اظهار داشت: بعد از اتمام دوران دفاع مقدس و جنگ تحمیلی تقسیم‌بندی‌هایی در جریانات سیاسی کشور ایجاد شد که جای تامل دارد.

وی با اشاره به اینکه امام خامنه‌ای عناوین این جریانات از اصولگرا، اصلاح‌طلب، راست، چپ، اعتدال، اصوالگرای سنتی، اصلاح‌طلب نوین و غیره را مهم نمی‌دانند گفت: امام خامنه‌ای فرمودند این اسامی و عناوین مهم نیستند و همه محتوا و ماهیت جریانات سیاسی در کشور است.

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان با بیان اینکه مقام معظم رهبری در دو سخنرانی جریان انقلابی و غیر انقلابی را مطرح می‌کنند افزود: باید بدنه جامعه به انقلابی یا غیر انقلابی سوق داده شود و تقسیم‌بندی‌های کاذب که در طول سال‌های گذشته تشکیل شده است حذف شود.

وی با اشاره به اینکه یکی از مشکلات اساسی در کشور همین تقسیم‌بندی‌های کاذب برگرفته از فرهنگ غرب است خاطرنشان کرد: در نظام اسلامی چپ و راست معنا نداشته و این نوع تقسیم‌بندی‌ها در انقلاب اسلامی دیگر کاربردی ندارد.

سردار ابوحمزه با بیان اینکه باید تلاش کرد نیروهای غیرانقلابی را به سمت انقلابی بودن سوق داده شوند گفت: تفاوت دو جریان انقلابی و غیر انقلابی نگاه متفاوت به اسلام است و نگاه جریان غیر انقلابی اسلام آمریکایی است.

وی با اشاره به اینکه جریان انقلابی قائل به امامت بوده و محبت، مودت و اطاعت از امام را دارد افزود: اما جریان غیر انقلابی فقط محبت و مودت را دارد اما در بحث اطاعت، اطاعت‌پذیر نیست و هر چه به نفعش باشد انجام می‌دهد.

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان با بیان اینکه خیلی‌ها هستند که دم از انقلابی بودن می‌زنند اما در عمل اینگونه نیست تصریح کرد: جریان انقلابی قائل به مذاکره با آمریکا نیست و محکم پای این دیدگاه ایستاده است اما جریان غیر انقلابی مرتب به این موضوع فکر می‌کند که چگونه با آمریکا ارتباط برقرار کند.

وی با اشاره به اینکه جریان انقلابی از نهضت‌های آزادی‌بخش در جهان به صورت تمام قد حمایت و دفاع می‌کند افزود: اما جریان غیرانقلابی حرفش این است که ما باید به خودمان برسیم و پولمان را هزینه سایر کشورها نکنیم.

سردار ابوحمزه با بیان اینکه جریان انقلابی خود را بدهکار اسلام و انقلاب می‌داند اما جریان غیر انقلابی طلبکار انقلاب است گفت: مشکل کشور ما امکانات، بودجه، طرح و برنامه نیست و اساسی‌ترین مشکل همین جریانات سیاسی در کشور است.

وی با اشاره به اینکه نیروهای غیر انقلابی در مسند امور قرار گرفته‌اند یک چالش بزرگ است افزود: چگونه می‌شود که ما در عرصه دفاعی، هسته‌ای و نانو در سطح دنیا رتبه داریم اما نمی‌توانیم مشکل اقتصادی کشور را حل کنیم.

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان با اشاره به اینکه مشکل تورم، گرانی و اشتغال در کشور وجود دارد و نمی‌توان آن را انکار کرد افزود: مردم ما نجیب آگاه و بصیر هستند و پای نظام و انقلاب خود ایستاده‌اند اما باید برای مشکلات آنها چاره‌اندیشی کرد.

وی با بیان اینکه مسئولان دولتی، تدابیر مقام معظم رهبری در بحث اقتصاد مقاومتی را عملیاتی کنند اظهار داشت: در هر خانه‌ای یکی دو نفر جوان بیکار وجود دارد و خانواده‌ها از این موضوع نگران هستند.

انتهای پیام/

گروه : اخبار استان کرمان
, , , , , , ,


لطفا معادله را تکمیل نمائید (به عدد) : *

کانال خبری کرمان KrChannel

دریافت آخرین اخبار کرمان در تلگرام :
@KrChannel

به تازگی در کرمان نیوز


تمامی حقوق طرح و محتوا نزد پایگاه خبری کرمان نیوز محفوظ می باشد.