یکشنبه, ۱ بهمن
آخرین اخبار کرمان و شهرستان ها

فرماندار : بیش از ۱۵۰۰شغل در سامانه ملی رصد اشتغال رفسنجان ثبت شد

/ سه شنبه, ۱۹ دی ۱۳۹۶
/ KermanNews

به گزارش ایرنا علیار اسکندری نسب روز سه شنبه در کارگروه اشتغال رفسنجان اظهار کرد: براساس تصمیم شورای عالی اشتغال به‌ منظور نظارت مستمر، مستقیم و مؤثر بر فرایند ایجاد فرصت‌های شغلی جدید در کشور و در راستای ایجاد بانک اطلاعاتی در حوزه بازار کار، از ابتدای سال ۹۰ سامانه ملی رصد اشتغال توسط وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی راه ‌اندازی شده است.
وی با بیان اینکه پس از راه‌اندازی این سامانه، تمام دستگاه‌های اجرایی باید اطلاعات شاغلان خود را در این سامانه ثبت کنند، تصریح کرد: این کار انجام می‌شود تا علاوه بر در دسترس بودن اطلاعات، بتوان به‌ راحتی نسبت به اعتبارسنجی به ‌روز آن و بهره‌ برداری در فرایندهای برنامه‌ ریزی مورد استفاده قرار گیرد.
اسکندری با اشاره به اینکه در دولت تدبیر و امید ، بیان کرد: رشد اشتغال از سال ۱۳۸۵ تا سال ۱۳۹۲ برخی سالها گاها رشد نداشتیم و فقط ۲٫۴ درصد بوده است.
وی خاطرنشان کرد: از سال ۹۳ تا ۹۵ رشد اشتغال از ۲٫۴ درصد به ۴٫۷ درصد اشتغالزایی افزایش یافته لذا دولت و مجلس سعی کردند سودهای بانکی را از بیش از ۳۰ درصد به ۱۸ درصد کاهش دهند .
*** اختصاص بیش از ۱۷۵ میلیارد ریال به طرحهای تولیدی و صنعتی در رفسنجان
رئیس اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی شهرستان رفسنجان هم گفت: امسال به تعدادی طرح های صنعت، معدن و تجارت و نیز طرح های جهاد کشاورزی اعتباری بالغ بر ۱۷۵ میلیارد ریال از محل اعتبارات استانی اختصاص یافت.
وی افزود: ۱۵ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان برای طرحهای صنعت، معدن و تجارت و نیز ۲ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان هم برای طرح های جهاد کشاورزی است.
محمد عسگری بیان کرد: برخی از این طرح ها شامل موتور سیکلت برقی شایان کاو، طرح پمپ هیدرولیک، شرکت نئوپان چوب در بخش فردوس نوق، روکش نئوپان مجتمع صنعتی، بسته بندی صیفی جات و سبزیجات، فیبر نوری مجتمع صنعتی، کابل مخابراتی، کارگاه تولید فرش دستباف، شرکت تولید چراغ ال ای دی و غیره است.
وی تصریح کرد: با توسعه کارگاهها و ایجاد اشتغال در این واحدها برای بیش از ۲۰۰ نفر اشتغالزایی خواهد شد.
عسکری با اشاره به اینکه امسال بودجه اشتغال در استان کرمان ۶۱۷ میلیارد تومان است افزود: از ۱۰۰ درصد اعتباراتی که استان در هر شهرستانی به اشتغالزایی اختصاص می دهد باید ۲۰ درصد برای حفظ اشتغال و سرمایه در گردش، ۵۵ درصد برای توسعه کارگاهها و برای ایجاد طرح های جدید نیز ۲۵ درصد نیز باشد.
رفسنجان با ۳۱۱ هزار نفر در ۱۱۰ کیلومتری کرمان قرار دارد.
۷۴۳۳/ ۵۰۵۴
خبرنگار:مریم رضایی**انتشار : بهنام احمدی

 

گروه : اخبار استان کرمان
, , , , , , , , , , , , ,


لطفا معادله را تکمیل نمائید (به عدد) : *

کانال خبری کرمان KrChannel

دریافت آخرین اخبار کرمان در تلگرام :
@KrChannel

به تازگی در کرمان نیوز


تمامی حقوق طرح و محتوا نزد پایگاه خبری کرمان نیوز محفوظ می باشد.