سه شنبه, ۳ بهمن
آخرین اخبار کرمان و شهرستان ها

فتنه اخیر اغتشاش‌گران با درایت رهبری برچیده شد

/ شنبه, ۱۶ دی ۱۳۹۶
/ KermanNews

به گزارش خبرگزاری فارس از رفسنجان، حجت‌الاسلام محمدحسین احمدی‌شاهرودی عصر جمعه در نخستین سالگرد آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی و گرامیداشت ششمین سالگرد ارتحال حاج‌شیخ محمد هاشمیان در مسجد جامع شهر رفسنجان اظهار کرد: این دو شخصیت بزرگ هر دو از مبارزان اولیه بودند و همراه با امام مبارزه انقلابی را آغاز کردند و بر این عهد و پیمانشان در راه انقلاب و برقراری حکومت اسلامی وفادار بودند.

نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری افزود: خداوند در مورد مومنان راستین و درستکار دو وعده داده است، وعده اول عبارت از ایجاد محبت و برقراری محبت مومنان در بین مردم است و در سوره مریم آیه ۹۶ خداوند وعده می‌دهد که محبت مومنان را در دل مردم قرار دهد و آنها را در دل مردم عزیز و با عزت بگرداند.

احمدی‌شاهرودی بیان کرد: وعده دوم خداوند در مورد مومنان این است که خداوند وعده دفاع از مومنان را داده و از انسان‌های شایسته و درستکار در مقابل بدکاران و دشمنانشان حمایت و پشتیبانی می‌کند.

وی تصریح کرد: هاشمی‌رفسنجانی در سال ۱۳۱۳ در روستای بهرمان از توابع رفسنجان متولد شد و در ۱۴ سالگی در سال ۱۳۲۷ برای تحصیل علوم دینی به قم هجرت کرد در سن ۱۶ سالگی کتاب ارزشمند ضد استعماری «سرگذشت فلسطین» را نوشت، در سن ۲۳ سالگی در سال ۱۳۳۵ نشریه «مکتب تشیع» را پایه‌گذاری کرد و در سال ۱۳۴۵ کتاب «زندگی امیرکبیر» را منتشر می‌کند و با همکاری شهید باهنر هم کتاب «جهانی در عصر بعثت» را می‌نویسد که در حوزه‌های علمیه یکی از دروس است.

احمدی‌شاهرودی افزود: رفسنجانی همراه با مبارزان و امام مبارزات را آغاز کرده بود و از جان و مال خود در راه انقلاب گذشت.

نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری در پایان با اشاره به فتنه اخیر در کشور، خاطرنشان کرد: فتنه اخیر اغتشاش‌گران با درایت رهبری و مسؤولان برچیده شد.

انتهای پیام/ن

گروه : اخبار استان کرمان
, , , , , , , , , , , ,


لطفا معادله را تکمیل نمائید (به عدد) : *

کانال خبری کرمان KrChannel

دریافت آخرین اخبار کرمان در تلگرام :
@KrChannel

به تازگی در کرمان نیوز


تمامی حقوق طرح و محتوا نزد پایگاه خبری کرمان نیوز محفوظ می باشد.