سه شنبه, ۳ بهمن
آخرین اخبار کرمان و شهرستان ها

طرح نظارت بر امحاء پسماندهای بهداشتی در بافت اجرا می شود

/ سه شنبه, ۱۲ دی ۱۳۹۶
/ KermanNews

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی دادگستری استان کرمان، خدابخش روح الامینی در جلسه تعاملی با رئیس مرکز بهداشت و درمان، رئیس اداره محیط زیست، اعضای سازمان نظام پزشکی و دندان پزشکان شهرستان بافت گفت: دفع زباله های بیمارستانی از مهمترین معضلات شهرنشینی است که اگر اصولی انجام نشود تبدیل به تهدید جدی برای سلامت عمومی خواهد شد.

وی ادامه داد: طرح نظارت بر جمع آوری و امحاء پسماندهای بهداشتی شهرستان بافت در راستای ارتقاء سطح سلامت و بهداشت جامعه شکل گرفته است.

روح الامینی گفت: طبق ماده ۱۶ قانون مدیریت پسماند، دستگاه قضائی آمادگی لازم برای برخورد با افراد متخلفی که ضوابط قانونی برای امحاء پسماندهای پزشکی و دندان پزشکی را رعایت نمی کنند دارد.

وی هدف از اجرای طرح جمع آوری و امحاء پسماندهای بهداشتی را جلوگیری از امحاء غیراصولی و غیر بهداشتی پسماندها در سطح شهرستان برشمرد.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان بافت تصریح کرد: رسالت جامعه پزشکی، درمان و پیشگیری از وقوع بیماری‌ها است و سلامت افراد جامعه باید در اولویت قرار گیرد و تخلفات در این حوزه قابل مسامحه و چشم پوشی نیست.

روح الامینی با اشاره به اینکه امحاء پسماندهای حاوی سرب و جیوه باید با نظارت کارشناسان مرکز بهداشت و اداره محیط زیست انجام می شود، عنوان کرد: جمع آوری و امحاء پسماندهای پزشکان، دندان پزشکان، آزمایشگاه‌ها و مراکز درمانی شهرستان باید با پیمانکاری که صلاحیت جمع آوری و امحاء را دارد انجام شود.

گروه : اخبار استان کرمان
, , , , , , , , , , ,


لطفا معادله را تکمیل نمائید (به عدد) : *

کانال خبری کرمان KrChannel

دریافت آخرین اخبار کرمان در تلگرام :
@KrChannel

به تازگی در کرمان نیوز


تمامی حقوق طرح و محتوا نزد پایگاه خبری کرمان نیوز محفوظ می باشد.