یکشنبه, ۱ بهمن
آخرین اخبار کرمان و شهرستان ها

طرح تسهیلات رونق تولید به‌دلیل عدم همکاری بانک‌ها در استان کرمان عملیاتی نشد

/ یکشنبه, ۱۷ دی ۱۳۹۶
/ KermanNews

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان، امین غفاری‌نژاد امروز در نشست کمیسیون صنعت و معدن اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان کرمان از عدم همکاری بانک‌های استان کرمان در پیشبرد طرح‌های حمایت از تولید در استان انتقاد کرد و اظهار داشت: طرح رونق تولید ادامه طرحی است که از سال گذشته در حال انجام است.

وی با اشاره به اینکه اما سیستم بانکی همراهی خوبی انجام نداده است گفت: امسال بحث بازسازی و نوسازی واحدهای تولیدی نیز اضافه شده و واحدهای کوچکی که زیر صد نفر اشتغالزایی داشتند، می‌توانستند از تسهیلات این طرح استفاده کنند.

معاون امور صنایع اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان کرمان با بیان اینکه رویکرد دولت حمایت از واحدهای کوچک و متوسط است افزود: ۲۸۳ طرح مصوبه کمیسیون داشتند که ۱۷۵ طرح آن به بانک‌ها معرفی شدند اما فقط ۳۷ طرح موفق شدند به مبلغ هزار و ۷۹۷ میلیارد ریال تسهیلات بگیرند.

وی با اشاره به اینکه بانک ملی در استان کرمان هیچ همکاری نداشته و به‌نظر می‌رسد تعطیل است خاطر‌نشان کرد: از مجموعه طرح‌های معرفی شده به بانک‌ها ۲۲ طرح در بانک ملت بوده که به نسبت سایر بانک‌ها همکاری خوبی داشته است.

غفاری‌نژاد با بیان اینکه طرح تسهیلات رونق تولید به‌دلیل عدم همکاری بانک‌ها در استان کرمان موفق نبود گفت: کرمان سیرجان و رفسنجان به ترتیب سه شهرستانی هستند که بیشترین تسهیلات رونق تولید را دریافت کردند.

معاون امور صنایع اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان کرمان افزود: قرار است از محل اسناد خزانه مبلغ دوازده هزار میلیارد ریال یارانه سود به بنگاه‌های تولیدی استان بدهیم که باز هم نیازمند همکاری بانک‌ها هستیم.

انتهای پیام/

گروه : اخبار استان کرمان
, , , , , , , , , , , , , , , , ,


لطفا معادله را تکمیل نمائید (به عدد) : *

کانال خبری کرمان KrChannel

دریافت آخرین اخبار کرمان در تلگرام :
@KrChannel

به تازگی در کرمان نیوز


تمامی حقوق طرح و محتوا نزد پایگاه خبری کرمان نیوز محفوظ می باشد.