یکشنبه, ۱ بهمن
آخرین اخبار کرمان و شهرستان ها

ضرورت افزایش سهم گردشگری در اقتصاد استان کرمان

/ یکشنبه, ۱۷ دی ۱۳۹۶
/ KermanNews

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان با بیان این‌که باید در جهت ثبت، احیاء و حفظ بناهای تاریخی تلاش شود، گفت: باید سهم گردشگری در اقتصاد استان کرمان افزایش یابد و بیش از پیش به این مقوله توجه شود.

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام و المسلمین «حسن علیدادی سلیمانی» در دیدار مدیرکل و معاونان اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان کرمان به چهار دهه فعالیت پرافتخار آیت الله  «جعفری» نماینده سابق ولی فقیه و امام جمعه کرمان اشاره کرد و گفت: ایشان، دوران فعالیت خود را با محبوبیت، طهارت، دیانت و بدون هیچگونه نقصی به پایان رساندند.

وی با بیان این‌که نشستن بر کرسی بزرگان و ادامه کار آن‌ها بسیار دشوار است، اظهار امیدواری کرد با یاری خداوند و حمایت مردم بتوانیم چون ایشان  از این دوران خطیر سربلند بیرون آییم.

علیدادی سلیمانی سپس به سه حوزه میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری اشاره و خاطرنشان کرد: این سه حوزه از حوزه‌های تأثیرگذار در کشور هستند که هرکدام مکمل یکدیگر محسوب می‌شوند.

وی  ادامه داد: در حوزه میراث فرهنگی باید در ثبت، حفظ و احیاء بناهای تاریخی که نشان از هویت، ملیت و شناسنامه کشور محسوب می‌شوند، تلاش کنیم.

علیدادی سلیمانی  به کتاب گیتاشناسی اشاره کرد و گفت: در این کتاب نام ۵ کشور که دارای قدمتی ارزشمند هستند آورده شده که نام کشور ایران جزو این کشورهاست.

وی افزود: استان کرمان در دوران مختلف تاریخی از استان‌های تأثیرگذار در حوزه‌های تاریخی، فرهنگی و سیاسی کشور بوده که بسیار موجب افتخار است.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان ادامه داد: در تاریخ استان کرمان هم روزهای شیرین و هم روزهای تلخ وجود داشته است که شماری از آن‌ها به صورت مکتوب درآمده و برخی  دیگر نیز به صورت موزه‌ای توسط سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری در معرض دید علاقمندان قرار گرفته است.

وی به حوزه گردشگری که سبب تولید ثروت در دنیای امروز شده است، اشاره و اظهار کرد: در دنیای امروز گردشگری یکی از پایه‌های مهم اقتصاد کشورها به شمار می‌رود بطوری‌که تعدادی از کشورها با نبود و یا افت تعداد گردشگر دچار مرگ اقتصادی می‌شوند.

علیدادی سلیمانی  از حوزه صنایع‌دستی  به عنوان مکمل گردشگری یاد کرد و افزود: یکی از علل مهم حضور یک گردشگر در کشورها از جمله ایران آشنایی آن‌ها با آداب و رسوم مردم این کشور است که بوسیله صنایع‌دستی و هنرهای سنتی این آشنایی اتفاق می‌افتد.

وی با بیان این‌که صنایع‌دستی هنری است که خداوند در وجود انسان‌ها نهاده که با خلاقیت و توانمندی در معرض دید قرار می‌گیرد، افزود: امروزه صنایع‌دستی به ارزانترین و ساده‌ترین محور برای اشتغالزایی تبدیل شده است.

علیدادی سلیمانی به حضور موثر دکتر «مونسان» به‌عنوان رئیس سازمان میراث فرهنگی کشور اشاره کرد و افزود: ایشان در دوران مختلف کاری از مدیران عملیاتی بوده‌اند و سهم زیادی در توفیقات و سیر صعودی حوزه کاری خود داشته‌اند.

وی با اشاره به سابقه همکاری خود با دکتر مونسان در جزیره کیش ادامه داد: ایشان همواره در صورت اطلاع از هرگونه ایراد و مشکل بسیار سریع و به موقع و بدون هیچگونه وقفه اقدام می کنند و سریعاً به رفع مشکل می‌پردازند.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان خاطرنشان کرد: حضور دکتر مونسان در سازمان میراث فرهنگی کشور می‌تواند بسیار مفید و موثر باشد و باید از این فرصت برای احیاء بناهای تاریخی و توسعه صنعت گردشگری استان کرمان بهره برد.

گروه : اخبار استان کرمان
, , , , , , ,


لطفا معادله را تکمیل نمائید (به عدد) : *

کانال خبری کرمان KrChannel

دریافت آخرین اخبار کرمان در تلگرام :
@KrChannel

به تازگی در کرمان نیوز


تمامی حقوق طرح و محتوا نزد پایگاه خبری کرمان نیوز محفوظ می باشد.