یکشنبه, ۱ بهمن
آخرین اخبار کرمان و شهرستان ها

"شهرداری کرمان" شرایط ورود به ورزش حرفه‌ای را ندارد

/ چهارشنبه, ۲۰ دی ۱۳۹۶
/ KermanNews

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان، سیدمهران عالم‌زاده در دیدار اعضای هیأت کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان کرمان در سخنانی پیرامون نگاه شهرداری کرمان به حوزه ورزش اظهار داشت: اگر شهرداری کرمان  بخواهد در ورزش حرفه‌ای تیمداری کند، خیلی خوب است، اما هم اکنون و با توجه به بضاعت مالی و بودجه‌ای شرایط لازم برای ورود شهرداری به ورزش حرفه‌ای وجود ندارد.

وی افزود: با توجه به این شرایط، شهرداری تلاش می‌کند تا با برنامه‌ریزی در بخش ورزش همگانی، شرایط را برای دسترسی آسان تر شهروندان به ورزش فراهم آورد .

عالم‌زاده حوزه‌های ورزش و فرهنگ را متولی این امر دانست و عنوان کرد: مسئولیت اصلی شهرداری خدمت‌رسانی در حوزه عمران و خدمات شهری است و اگر شهرداری بخواهد از مسئولیت اصلی خود غافل شده و در بخش‌های فرعی خدمت‌رسانی کند، قطعا شهر با مشکلات عدیده‌ای روبرو می‌شود و من اعتقاد دارم  شهرداری نباید به تنهایی در بخش ورزش ورود کند و این کار مسئولیت اصلی شهرداری نیست.

وی با اشاره به اینکه البته ورزش و فرهنگ، روح شهر هستند و باید مورد توجه قرار گیرند بیان کرد: شهرداری باید در کنار متولیان حوزه‌های ورزش و فرهنگ، حضور داشته و  به رونق این حوزه‌ها کمک کند.

شهردار کرمان با بیان این‌که برخی از رشته‌های ورزشی از نظر اقتصادی هم موفق هستند، گفت: افرادی که در حوزه‌ ورزش فعال هستند، باید روی ظرفیت‌های اقتصادی ورزش کار و مطالعه کنند تا به درآمدهای پایدار در این حوزه‌ برسیم.

وی به رکود اقتصادی حاکم بر کشور و مشکلات مالی شهرداری‌ها اشاره کرد و گفت: اکنون در حوزه‌ مدیریت شهری، دوران سختی است ضمن اینکه عقب‌افتادگی‌های شهر کرمان و هم‌چنین توسعه‌ افقی شهر، مشکلات را مضاعف و هزینه‌ خدمت‌رسانی را سه برابر کرده است.

شهردار کرمان با اشاره به دغدغه‌های اهالی ورزش استان افزود: دغدغه‌ همه را می‌دانیم، اما اینکه بگوییم تمام موارد را می‌پردازیم، شدنی نیست ما سعی می‌کنیم به هرچه می‌گوییم عمل کنیم و اگر نمی‌توانیم کاری را انجام دهیم، همان ابتدا آن را به مردم اعلام کنیم تا مردم را خسته نکنیم چراکه معطل گذاشتن مردم، نارضایتی آنها را به‌دنبال دارد.

گفتنی است در این نشست اعضای هیئت صخره‌نوردی نیز به بیان دیدگاه‌ها و خواسته‌های خود از شهرداری پرداختند. اختصاص چهار پارک در کرمان برای نصب دیواره‌های سنگ‌نوردی، ایجاد یک پایگاه امداد و نجات برای کوهنوردان در مسجد صاحب‌الزمان کرمان، نصب مجسمه یک کوهنوردی در یکی از اماکن شهر کرمان و همچنین اختصاص سالن و فضایی برای برگزای دوره‌های آموزشی و همایش‌های مرتبط با این رشته از جمله تقاضاهای اهالی این رشته از شهردار کرمان بود.

انتهای پیام/

گروه : اخبار استان کرمان
, , , , , , , , ,


لطفا معادله را تکمیل نمائید (به عدد) : *

کانال خبری کرمان KrChannel

دریافت آخرین اخبار کرمان در تلگرام :
@KrChannel

به تازگی در کرمان نیوز


تمامی حقوق طرح و محتوا نزد پایگاه خبری کرمان نیوز محفوظ می باشد.