سه شنبه, ۳ بهمن
آخرین اخبار کرمان و شهرستان ها

سیستم بانکی پاسخگوی مطالبات مردم درخصوص موسسات مالی غیر مجاز باشد

/ چهارشنبه, ۲۰ دی ۱۳۹۶
/ KermanNews

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی دادگستری استان کرمان، حجت الاسلام محمد امیر ابراهیمی در جلسه شورای معاونان دادگستری استان که با حضور قضات شهر کرمان  در محل سالن شهید بهشتی برگزار شد، اظهار داشت: در حال حاضر بخش عمده ای از وقت شعب حقوقی صرف رسیدگی به پرونده های مرتبط با ادارات و به ویژه بانک ها می شود.

وی بر ضرورت ورود دستگاه های نظارتی و اطلاعاتی در موضوع موسسات مالی غیر مجاز تاکید کرد و گفت: مطالبه گری دستگاه قضائی به ویژه دادستانی از مجموعه های اجرایی استان باید به گونه ای باشد تا حجم ورودی پرونده ها به سیستم قضائی کاهش یابد.

وی گفت: حضور به موقع و با بصیرت مردم شریف و ولایت مدار ایران پس از حوادث و اغتشاشات اخیر موجب ایجاد یاس در دل دشمنان و تقویت پایه های انقلاب شد و مردم یکبار دیگر ثابت کردند علیرغم وجود کمبودها و کاستی ها پای نظام، انقلاب و رهبری ایستاده اند.

حجت الاسلام ابراهیمی ادامه داد: به قضات توصیه کرده ایم تا حد امکان که در قانون آمده است در اخذ  هزینه های دادرسی مراعات مشکلات اقتصادی مردم را کنند.

رئیس کل محاکم دادگاه های عمومی و حقوقی شهرستان کرمان عنوان کرد: طی ۹ماهه سال جاری در مجموع ۱۳۳ هزار و ۶۸۶ فقره پرونده وارد حوزه قضایی کرمان شده است که از این تعداد ۴۸ هزار و ۴۹۳ فقره مربوط به  محاکم عمومی و حقوقی است.

حجت الاسلام ابراهیمی اعلام کرد: نرخ رسیدگی ۹ ماهه سال جاری محاکم عمومی و انقلاب شهر کرمان۱۰۱.۹  است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش یافته است.

وی بیان کرد: از ابتدای سال جاری ۷هزار و ۳۴۳فقره پرونده وارد مجتمع قضایی خانواده  شهرکرمان شده است که نسبت به مدت مشابه در سال گذشته شاهد کاهش ۲.۲درصدی بوده ایم.

رئیس کل محاکم دادگاه های عمومی و حقوقی شهرستان کرمان گفت: در مجموع متوسط زمان رسیدگی پرونده ها در دادگاه های شهر کرمان  از ۱۷۷ روز به ۱۵۴روز  در ۹ ماهه سال جاری کاهش یافته است.

وی در خصوص وضعیت ابلاغ الکترونیک دادگاه های شهر کرمان گفت: بیش از ۴۴ درصد اوراق قضائی در شهر کرمان به صورت الکترونیک و از طریق سامانه ثنا ابلاغ می شود.

حجت الاسلام ابراهیمی رشد ورودی پرونده های حقوقی و جزائی را بالا و نگران کننده دانست و گفت: از ابتدای سال جاری ۱۴ هزار و ۱۲۲ پرونده در  مجتمع قضایی محاکم جزایی، ۱۳ هزار و۳۲  پرونده در مجتمع قضایی محاکم حقوقی، پنج هزار و ۹۲۴ پرونده در  مجتمع قضایی دادگاه انقلاب و هشت هزار و ۷۲ پرونده در مجتمع اجرای احکام مدنی  تشکیل شده است.

گروه : اخبار استان کرمان
, , , , , , , ,


لطفا معادله را تکمیل نمائید (به عدد) : *

کانال خبری کرمان KrChannel

دریافت آخرین اخبار کرمان در تلگرام :
@KrChannel

به تازگی در کرمان نیوز


تمامی حقوق طرح و محتوا نزد پایگاه خبری کرمان نیوز محفوظ می باشد.