سه شنبه, ۳ بهمن
آخرین اخبار کرمان و شهرستان ها

«سیرکان» اکران می‌شود/نقد و بررسی فیلم مستند معرفی سیرجان

/ پنج شنبه, ۲۸ آبان ۱۳۹۴
/ KermanNews

به گزارش خبرنگار مهر، «سیرکان» مستند معرفی سیرجان است که به کارگردانی حمید حمیدزاده و نویسندگی مجتبی شول افشارزاده ساخته شده است. این فیلم مستند به معرفی سیرجان «به روایت چهار سنگ» می­ پردازد.   

مجتبی شول افشارزاده مدیر تولید فیلم «سیرکان» در باره این فیلم به مهر گفت: مستندی که برای معرفی سیرجان تهیه شده است، کمی پا را از یک معرفی ساده و کلیشه ای  فراتر گذاشته است تا با زبانی هنری روایتگر دوران های مختلف سیرجان از زمان باستان تا امروز این شهر باشد.

عوامل فیلم «سیرکان به روایت چهار سنگ»، تلاش کرده اند تا در فیلمی ۴۸ دقیقه ای، سیرجان را به مدد تصویر و کلام، توصیف کنند.

استفاده گسترده فیلم از انواع منابع تاریخی مستند در کنار کارگردانی، نویسندگی و فیلم برداری هنرمندانه، سبب شده تا فیلم تفاوت فاحشی با آثار مشابه و کلیشه ای در زمینه معرفی یک شهر داشته باشد.

تلاش عوامل فیلم به منظور برابری تصویر، تدوین، کارگردانی و متن نریشن فیلم با تاریخ غنی سیرجان زمینه ای است تا هر یک از این عناصر، به ستون قدرتمند برای ماندگاری «سیرکان به روایت چهار سنگ» تبدیل شوند.

مراسم نقد و رونمایی «سیرکان به روایت چهارسنگ» با همکاری دانشگاه آزاد و شهرداری سیرجان، در سالن آمفی تئاتر پردیس دانشگاه آزاد اسلامی سیرجان در روز جمعه ۲۹ آبان، ساعت پنج تا هفت بعدازظهر برگزار می شود.

گروه : اخبار استان کرمان
, , , , , , , , , , , , , ,


لطفا معادله را تکمیل نمائید (به عدد) : *

کانال خبری کرمان KrChannel

دریافت آخرین اخبار کرمان در تلگرام :
@KrChannel

به تازگی در کرمان نیوز


تمامی حقوق طرح و محتوا نزد پایگاه خبری کرمان نیوز محفوظ می باشد.