سه شنبه, ۳ بهمن
آخرین اخبار کرمان و شهرستان ها

سوخت به واحدهای مرغداری بی بی حیات واگذار می شود

/ پنج شنبه, ۱۴ دی ۱۳۹۶
/ KermanNews

به گزارش خبرنگار مهر، محمدمهدی زاهدی چهارشنبه شب در جمع مردم در امامزاده بی بی حیات اظهار داشت: با توجه به مشکل اساسی مردم و کمبود سوخت واحدهای مرغداری با پیگیری های انجام شده و با توجه قول مساعد مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مقرر شد تا پایان سال جاری سوخت به تمامی واحدهای مرغداری داده شود.

مردم روستا ضمن قدردانی به دلیل حل مشکل آب امامزاده از آنتن دهی ضعیف موبایل گله‌مند بوده که رئیس کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی در این باره گفت: با پیگیری های انجام شده و با قول مساعد مدیرکل ارتباطات استان کرمان و سفر وزیر ارتباطات به کرمان مقرر شد که هرچه سریعتر این مشکل رفع شود.

زاهدی در ادامه تصریح کرد: با پیگیری های انجام شده مقرر شد مشکل آسفالت بلوار این روستا هرچه سریعتر حل شود.

وی در رابطه با عدم تمدید پروانه مرغداری این روستا از سوی مسئولان مربوطه ابراز کرد: در جلسه ای که هفته گذشته با مدیران مرتبط با مرغداری به صورت ریشه ای برگزار شد مسائل و مشکلات آنها بررسی شد.

نماینده مردم کرمان و راور تصریح کرد: اکثر واحدهای مرغداری بر روی زمین های ملی ساخته شده اند و طی بازدید از واحدهای مرغداری متوجه شدیم که اکثر این واحدها بدون نظارت دامپزشکی تخم ریزی کرده و به کشتارگاه ارسال می شوند که دچار بیماری های فروانی از جمله آنفلوانزای پرندگان هستند که برای انسان ها بسیار خطرناک است و به همین دلیل طبق روال سالهای گذشته پروانه مرغداری تمدید نشده است.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی ابراز کرد: افراد می توانند برای ساخت مرغداری صنعتی وام اشتغالزایی دریافت کنند و تا ساخت این مرغداری می توانند از مرغداری سابق تحت نظر دامپزشکی استفاده کنند.

زاهدی عنوان کرد: اعتبار این وام اشتغالزایی بین ۱۰۰ تا ۲۰۰ میلیون تومان است و زمین هم از سوی مسئولان به افراد واگذار می شود تا مشکل مکان برای ساخت مرغداری صنعتی نداشته باشند.

نماینده مردم کرمان و راور روز گذشته از روستای بی بی حیات بخش چترود بازدید کرد و مشکلات مردم را مورد بررسی قرار داد.

گروه : اخبار استان کرمان
, , , , , , , , , , , , , , ,


لطفا معادله را تکمیل نمائید (به عدد) : *

کانال خبری کرمان KrChannel

دریافت آخرین اخبار کرمان در تلگرام :
@KrChannel

به تازگی در کرمان نیوز


تمامی حقوق طرح و محتوا نزد پایگاه خبری کرمان نیوز محفوظ می باشد.