سه شنبه, ۳ بهمن
آخرین اخبار کرمان و شهرستان ها

سه شهر در استان کرمان کاندیدای پایتخت کتاب هستند

/ یکشنبه, ۱۷ دی ۱۳۹۶
/ KermanNews

محمدرضا علیزاده در حاشیه بازدید از شانزدهمین نمایشگاه بزرگ کتاب استان کرمان در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در کرمان اظهار‌داشت: در روزهای گذشته استقبال مردم از نمایشگاه کتاب کرمان خوب بوده و امیدواریم مردم بازدید از نمایشگاه را به روزهای آخر موکول نکنند.

وی با اشاره به اینکه شانزدهمین نمایشگاه بزرگ کتاب استان کرمان که از چهارشنبه ۱۳ دی‌ماه جاری آغاز به کار کرده است تا ۱۹ دی‌ماه دایر است گفت: بیش از ۵۰۰ ناشر در این دوره از برگزاری نمایشگاه حضور دارند و نسبت به سال گذشته شاهد حضور چشمگیر ناشران بوده‌ایم.

مدیر‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان با بیان اینکه ۲ هزار متر فضای نمایشگاهی نسبت به نمایشگاه سال گذشته کتاب کرمان اضافه شده است افزود: نمایشگاه امسال با شعار ” آینده روشن خانواده با کتاب” برگزار می‌شود و اعتقاد داریم که آینده روشن جامعه با کتاب‌خوانی محقق می‌شود.

وی با اشاره به اینکه تاکید ما استفاده کودکان و نوجوانان از کتاب است خاطرنشان کرد: اگر ما از سنین کودکی فرزندان را با کتاب و کتاب‌خوانی آشنا کنیم قطعا آینده بهتری برای جامعه رقم خواهد خورد.

علیزاده با بیان اینکه همه مسائل و مشکلات جامعه به سرانه پایین مطالعه کتاب برمی‌گردد گفت: می‌طلبد همه ارکان جامعه برای افزایش سرانه مطالعه تلاش کنند.

وی با اشاره به اینکه در سالهای اخیر برای ترویج فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی در سطح کشو و استان اقدامات خوبی انجام شده اما هنوز جای کار دارد افزود: طرح پایتخت کتاب یکی از طرح‌ها در جهت ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی در سطح کشور است که همه‌ساله برگزار می‌شود.

مدیر‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان با اشاره به اینکه سه شهر در استان کرمان کاندیدای پایتخت کتاب هستند گفت: به‌زودی یکی از این شهرها به عنوان پایتخت کتاب معرفی می‌شود.

انتهای پیام/

گروه : اخبار استان کرمان
, , , , , , ,


لطفا معادله را تکمیل نمائید (به عدد) : *

کانال خبری کرمان KrChannel

دریافت آخرین اخبار کرمان در تلگرام :
@KrChannel

به تازگی در کرمان نیوز


تمامی حقوق طرح و محتوا نزد پایگاه خبری کرمان نیوز محفوظ می باشد.