سه شنبه, ۳ بهمن
آخرین اخبار کرمان و شهرستان ها

زلزله ۵٫۱ ریشتری هجدک کرمان را لرزاند/ ریزش کوه در منطقه/ زلزله امشب تخریب و خسارت نداشته است

/ چهارشنبه, ۶ دی ۱۳۹۶
/ KermanNews

به گزارش خبرگزاری فارس از کرمان، این زمین‌لرزه ساعت ۲۱:۳۱:۱۳ در طول جغرافیایی ۵۷٫۲۶، عرض جغرافیایی ۳۰٫۷۷ و در عمق ۹ کیلومتری زخ داد.

فاصله این زمین‌لرزه ۲۵ کیلومتری هجدک و ۵۶ کیلومتری کرمان بود.

شدت این زلزله به حدی بود که مردم هراسان شدند و سراسیمه به خیابان‌ها آمدند.

* ریزش کوه‌ در منطقه هجدک

بخشدار کوهساران راور در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در کرمان گفت: زلزله ۵٫۱ ریشتری امشب موجب ترس و وحشت مردم منطقه شد و نیروهای اورژانس و هلال‌احمر در حال ارزیابی منطقه هستند.

محسن مظفری‌پور با بیان اینکه ریزش کوه را در منطقه داشتیم، عنوان کرد: محل اسکان اضطراری در روستاهای کانون زلزله آماده است و تعدادی کانکس نیز بین مردم این روستاها که خانه‌های خشت و گلی داشتند روز گذشته توزیع شده است.

گفتنی است تاکنون ۵ تیم ارزیاب دانشگاه به مناطق تحت تاثیر زلزله اعزام شدند و ۱۱ نفر از بهورزان مناطق نیز در حال ارزیابی منطقه هستند.

* فرماندار راور: زلزله هجدک تخریب و خسارت نداشته است

فرماندار راور گفت: زمین‌لرزه ۵٫۱ ریشتری امشب در هجدک از توابع بخش کوهساران این شهرستان خسارت نداشته است و نیروهای منطقه در حالت آماده‌باش هستند.

سیدحسن میرصادقی در گفت‌وگو با فارس با بیان اینکه به‌دنبال زمین‌لرزه ۵٫۱ ریشتری هجدک نیروهای هلال‌احمر برای ارزیابی به روستاهای منطقه اعزام شدند، اظهار داشت: خسارتی از این زمین‌لرزه گزارش نشده است.

فرماندار راور با بیان اینکه خانه‌های خشت و گلی منطقه بر اثر زمین‌لرزه‌های قبلی تخریب و آواربرداری شده است، بیان داشت: کانکس‌هایی نیز توسط سپاه ثارالله استان کرمان در منطقه توزیع شده است.

سید محمد صابری مدیر مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم‌پزشکی کرمان نیز اعلام کرد: در پی زمین لرزه ۵٫۱ ریشتری هجدک تا این لحظه یک مورد خانم ۱۶ ساله به‌دلیل ترس و فرار دچار تروما به کمر شده است و در حال انجام اقدامات اولیه برای انتقال به بیمارستان شهید باهنر کرمان است.

  /
 

گروه : اخبار استان کرمان
, , , , , , , , , , , , , ,


لطفا معادله را تکمیل نمائید (به عدد) : *

کانال خبری کرمان KrChannel

دریافت آخرین اخبار کرمان در تلگرام :
@KrChannel

به تازگی در کرمان نیوز


تمامی حقوق طرح و محتوا نزد پایگاه خبری کرمان نیوز محفوظ می باشد.