یکشنبه, ۱ بهمن
آخرین اخبار کرمان و شهرستان ها

زرند به انجمن جامعه ایمن کشور می پیوندد

/ پنج شنبه, ۱۴ دی ۱۳۹۶
/ KermanNews

به گزارش مهر، جواد نوفرستی ظهر پنجشنبه در اولین همایش جامعه ایمن استان کرمان در زرند با اشاره به اینکه کمیته راهبری جامعه ایمن از سال ۸۲ در شهرستان زرند شروع به فعالیت کرده است، تصریح داشت: ۳۵ اداره در شهرستان زرند عضو کمیته راهبری جامعه ایمن هستند.

وی با عنوان اینکه هدف اصلی کمیته راهبری جامعه ایمن کاهش حوادث در جامعه است، ابرازداشت: زرند اولین و تنها شهرستانی از استان کرمان است که به جامعه ایمن کشوری می پیوندد.

رئیس انجمن جامعه ایمن کشور با بیان اینکه زرند فعال ترین شهرستان در زمینه جامعه ایمن در کشور است، تصریح کرد: ما از این شهرستان در همایش های کشوری به عنوان شهرستان برتر در کشور یاد خواهیم کرد.

وی عنوان داشت: در طی اجرای طرح جامعه ایمن، موارد اقدام به خودکشی در شهرستان  زرند کاهش پیدا کرده که در جای خود قابل تقدیر است و نشان از هماهنگی و همدلی مسئولان دارد.

نوفرستی با اشاره به اینکه سالانه بیش از ۳۰۰ هزار مورد دچار سوختگی در کشور داریم، بیان داشت: ۲۵ درصد مردم کشور روستایی هستند و ۴۰ درصد تصادفات کشور نیز در روستاها و جاده های روستایی رخ می دهد.

وی گفت: سالانه بیش از دو هزار نفر بر اثر حوادث ناشی از کار در کشور جان خود را از دست می دهند.

رئیس انجمن جامعه ایمن کشور با ابراز اینکه سالانه سه هزار نفر در حوادث منزل جان خود را از دست می دهند، بیان داشت: در سال گذشته ۱۷ هزار نفر بر اثر حوادث ترافیکی جان خود را از دست داده اند که این آمار در سال جاری به ۱۶ هزار نفر کاهش یافته است.

وی ادامه داد: برای کاهش حوادث در کشور باید فرهنگ سازی شود و بسیاری از فرهنگ سازی ها در کشور نهادینه شوند.

گروه : اخبار استان کرمان
, , , , , , , , , , , ,


لطفا معادله را تکمیل نمائید (به عدد) : *

کانال خبری کرمان KrChannel

دریافت آخرین اخبار کرمان در تلگرام :
@KrChannel

به تازگی در کرمان نیوز


تمامی حقوق طرح و محتوا نزد پایگاه خبری کرمان نیوز محفوظ می باشد.