سه شنبه, ۳ بهمن
آخرین اخبار کرمان و شهرستان ها

روحیه امیدواری در جامعه ترویج داده شود

/ شنبه, ۱۶ دی ۱۳۹۶
/ KermanNews

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام محمد علی ایازی پیش از ظهر شنبه در آیین ملی نکوداشت مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی که در دانشگاه فرهنگیان خواجه نصیر الدین طوسی کرمان برگزار شد، اظهار کرد: عمده مردم از شخصیت قرآنی آیت الله هاشمی رفسنجانی اطلاع ندارند و تنها شخصیت سیاسی او را در اذهان خود دارند.

وی افزود: آیت الله هاشمی رفسنجانی در همان روزهای اوایل انقلاب برنامه ریزی کرد تا کار قرآنی خود را آغاز کند و دانشی که باید در این حوزه فراهم کند به وجود آورد.

مدرس حوزه و دانشگاه با بیان اینکه ابعاد تربیتی و اخلاقی قرآن کریم و مفاهیم آن در دستور کار روحانیت است، افزود: یکی از دغدغه های جدی مفسران ما این ابعاد است، اما آیت الله هاشمی رفسنجانی در کنار خصوصیات اخلاقی فردی توجه اساسی به اخلاق اجتماعی داشت.

حجت الاسلام ایازی ادامه داد: مفاهیم اخلاقی باید در جمع فرهیختگان، اساتید و دانشجویان که دغدغه فرهنگی دارند مورد توجه قرار گیرد.

وی آیت الله هاشمی رفسنجانی را یک شخصیت سیاسی و انقلابی دانست و اظهار کرد: مباحث اخلاقی مورد توجه آیت الله هاشمی رفسنجانی بوده است و تحولات اجتماعی را جدای اخلاق اجتماعی نمی دانست.

حجت الاسلام ایازی تصریح کرد: نیازهای انسان با شیوه های اخلاقی رابطه تنگاتنگ دارد، هر توصیه برای جامعه در صورتی مفید می شود که زمینه اخلاق فردی و اجتماعی را تقویت شود.

مدرس حوزه و دانشگاه با تاکید بر لزوم رسیدگی به نیازهای مردم ادامه داد: در حوزه آسیب های اجتماعی نصحیت عملی نخواهد بود و باید توجه داشت که فقر ریشه بسیاری از مشکلات است.

وی با بیان اینکه در زندگی سالم اقتصادی باید افراد دارای شغل باشند، افزود: باید در کشور حالت اعتدال برقرار شود به این معنا که وقتی که مردم نیاز به کار دارند بتوانند کار کرده و نیازهای مادی زندگی خود را تامین کنند و در جامعه سالم باید نیازهای اولیه تامین شود.

ایازی با اشاره به اینکه نقش نظام اجتماعی سالم در زمینه اخلاق این است که براساس واقعیات افراد را به سمت ارزش های اخلاقی سوق دهد، گفت: نقش نظام اجتماعی سالم در اخلاق این است که براساس واقعیات افراد را به سمت ارزش های اخلاقی سوق دهد.

وی گفت: آیت الله هاشمی رفسنجانی به امید و امیدواری توجه داشت، اگر فرهنگ امیدواری در جامعه ترویج شود زمینه ناامیدی ایجاد نشده و آن جامعه دچار مشکل نمی شود و آیت الله هاشمی رفسنجانی این بحث را مطرح کرد که ناامیدی در جامعه خطرناک است.

گروه : اخبار استان کرمان
, , , , , , ,


لطفا معادله را تکمیل نمائید (به عدد) : *

کانال خبری کرمان KrChannel

دریافت آخرین اخبار کرمان در تلگرام :
@KrChannel

به تازگی در کرمان نیوز


تمامی حقوق طرح و محتوا نزد پایگاه خبری کرمان نیوز محفوظ می باشد.