چهارشنبه, ۴ بهمن
آخرین اخبار کرمان و شهرستان ها

رسانه های جنوب کرمان در مهار اغتشاشات اخیر نقش مهمی ایفا کردند

/ جمعه, ۲۲ دی ۱۳۹۶
/ KermanNews

به گزارش ایرنا دادخدا سالاری عصر پنجشنبه در کارگاه تبیین قانون مطبوعات و جرائم رسانه ای در جنوب استان کرمان افزود: رسانه های این منطقه با روشنگری سبب خنثی کردن فراخوان های دشمن برای حضور در اغتشاشات شدند.
وی اظهار کرد: تعدد و کثرت رسانه های جنوب استان کرمان قابل تحسین است از این رو رسانه ها ظرفیت و پتانسیل های این منطقه را در راستای توسعه بیشتر منطقه معرفی کنند.
وی خبرنگاران دغدغه مند را خبرنگارانی موفق برشمرد و گفت: اهالی رسانه جنوب کرمان با زنده نگه داشتن گفتمان، می توانند محرومیت ها را به گوش مسئولان در سطوح مختلف جامعه برسانند.
وی افزود: اصحاب رسانه به بیان حق و حقیقت بپردازند و در این زمینه رعایت حرمت و آبروی اشخاص را داشته باشند.
دادستان کرمان به شکست استکبار در خاورمیانه اشاره و تصریح کرد: این شکست را مرهون تلاش های سردار سلیمانی هستیم.
معاون امنیتی و فضای مجازی استان کرمان نیز گفت: سال ۸۳ در کل استان ۵۲ مجوز رسانه ای بیشتر نداشتیم ولی امروز ظرفیت چشمگیر رسانه ای جنوب و شهدای خبرنگاری چون اسماعیل عمرانی از افتخارات این منطقه هستند.
محمدعلی سلیمانی با بیان اینکه انقلاب اسلامی از دل رسانه بر آمده است اظهار کرد: امنیت، زمینه توسعه است که می تواند در سایه فعالیت های فرهنگی هر منطقه ای تحقق یابد.
معاون امنیتی و فضای مجازی گفت: برخورد مسامحه وار سامانه های اینترنتی منجر به فعالیت برخی سایت های غیرقانونی شد.
وی با بیان اینکه داشتن مجوز، رسانه ها را مشمول قانون مطبوعات می کند افزود: رسانه های دیجیتال نیز در حکم مطبوعات و در دایره تعریف این مورد هستند.
سلیمانی تصریح کرد: توهین، نشر اکاذیب و اشاعه فحشا از مصادیق قانون مجازات اسلامی است و در زمینه نقد و توهین قانونگذار بین این ۲ موضوع مرز قائل است و می گوید نقد باید عاری از توهین باشد.
وی با استناد به قانون سال ۷۵ تعریفی از توهین ارائه کرد و گفت: اگر با کلام، نوشتار و حتی رفتار، عملی انجام شود که باعث تحقیر شدن فرد شود، توهین صورت گرفته است.
سلیمانی با بیان اینکه دامنه توهین گسترده است افزود: طبق تبصره ماده سه قانون نقدهایی که با آگاهی و منطق و با هدف عاید شدن سود برای مردم نوشته شود خالی از اشکال است.
وی همچنین در زمینه افترا گفت: اگر فردی جرمی را به کسی بدون توان اثبات آن نسبت دهد، افترا زده است و بایستی در برابر قانون پاسخگو باشد.
معاون امنیتی و فضای مجازی ادامه داد: دلیل برخی افتراها دقت نکردن در منبع و تصور سلب مسئولیت از خود بواسطه نقل قول کردن است.
اولین کارگاه تبیین قانون مطبوعات و جرائم رسانه ای با حضور دادستان عمومی و انقلاب کرمان، معاون امنیتی و فضای مجازی، مدیرکل فرهنگ وارشاد اسلامی جنوب کرمان، خبرنگاران و اصحاب رسانه جنوب کرمان با همت خانه مطبوعات و رسانه های جنوب استان در سالن کنفرانس اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان جیرفت برگزار شد.
خانه مطبوعات و رسانه های جنوب استان مستقل از مرکز کرمان هفت شهرستان جنوبی استان کرمان را با جمعیت یک میلیون نفر تحت پوشش دارد.
خبرنگار: هادی شفیعی مجاز**انتشار: نجمه حسنی*
۷۴۵۰/۳۰۲۹

 

گروه : اخبار استان کرمان
, , , , , , , , , , , ,


لطفا معادله را تکمیل نمائید (به عدد) : *

کانال خبری کرمان KrChannel

دریافت آخرین اخبار کرمان در تلگرام :
@KrChannel

به تازگی در کرمان نیوز


تمامی حقوق طرح و محتوا نزد پایگاه خبری کرمان نیوز محفوظ می باشد.