سه شنبه, ۳ بهمن
آخرین اخبار کرمان و شهرستان ها

دولت در به‌روز رسانی ناوگان آتش‌نشانی کرمان کمک کند

/ دوشنبه, ۱۸ دی ۱۳۹۶
/ KermanNews

به گزارش خبرنگار مهر، سیدمهران عالم‌زاده پیش از ظهر دوشنبه در حاشیه‌ بازدید از واحدهای زیرمجموعه‌ معاونت خدمات شهری شهرداری کرمان، با بیان اینکه در سازمان آتش‌نشانی، در ساخت ایستگاه‌ها اتفاقات خوبی افتاده است، گفت: اما هنوز دو مشکل وجود دارد؛ یکی نوسازی ایستگاه آتش‌نشانی میدان قرنی و دیگری ساخت ایستگاه آتش‌نشانی در شهرک مطهری است که باید پیگیری شود.

وی تجهیز، توسعه و به‌روزرسانی ناوگان آتش‌نشانی را ضرروی دانست و با بیان اینکه ماشین‌آلات این مجموعه فرسوده شده است، گفت: باید برای به‌روزرسانی ناوگان آتش‌نشانی فکر اساسی شود؛ چرا که با وضعیتی که اکنون دارد، شاید در لحظه‌ بحران آن‌طور که باید، نتواند خدمت‌رسانی کند.

شهردار کرمان با بیان اینکه به‌روزرسانی ناوگان آتش‌نشانی شهرداری، سرمایه‌گذاری برای مدیریت بحران شهر کرمان است، گفت: با توجه به اینکه شهرداری‌ها و روستاهای اطراف شهر کرمان امکاناتی ندارند و سازمان آتش‌نشانی کرمان باید حومه‌ شهر را هم پوشش دهد و چون وظیفه‌ ذاتی شهرداری کرمان نیست که حومه‌ شهر را پوشش دهد؛ بنابراین، دولت باید کمک کند تا بتوانیم سرویس‌دهی بهتری به شهروندان کرمانی و حومه شهر کرمان داشته باشیم.

 ضرورت ورود سرمایه‌گذار بخش خصوصی در تفکیک و بازیافت زباله

عالم‌زاده به بازدید از سازمان پسماند شهرداری هم اشاره کرد و با بیان اینکه در حوزه‌ بازیافت خیلی کار معطل‌مانده داریم، گفت: باید موضوع تفکیک زباله را به‌صورت جدی پیگیری کنیم؛ ضمن ای‌که باید کارخانه‌های به‌روز و کارآمد نیز در این حوزه راه‌اندازی شود.

وی افزود: در این زمینه بخش خصوصی باید سرمایه گذاری کند؛ چرا که با بضاعتی که شهرداری دارد، دشوار است در این حوزه سرمایه‌گذاری کند؛ بنابراین بهترین راه استفاده از سرمایه‌گذار بخش خصوصی است تا حداقل اگر در بخش زباله و بازیافت سودآوری نداریم، هزینه‌ای هم پرداخت نکنیم.

 ساختارها در شهرداری جزیره‌ای است

شهردار کرمان به وضعیت موتوری شهرداری هم اشاره کرد و گفت: وضعیت موتوری شهرداری به‌روز نیست و خودروها عموماً فرسوده شده‌اند.

عالم‌زاده با بیان اینکه متأسفانه ساختارها در شهرداری جزیره‌ای است، تصریح کرد: بنیه‌ شهرداری در همه‌ زمینه‌ها ضعیف است؛ ضمن اینکه همین بنیه‌ ضعیف هم پشتیبانی نشده؛ یعنی در ساختار درونی شهرداری این اتفاق نیفتاده که سازمان‌های دیگر را کمک کنیم تا خودمان نیز توانمندتر شویم.

وی افزود: هر کسی در هر حوزه‌ای کار خودش را انجام داده و چون فقط به حوزه‌ خودش نگاه کرده است؛ بنابراین، عدم حمایت از بخش‌های دیگر که می‌توانستند به تمام مجموعه کمک کنند، موجب ضعیف شدن این حوزه‌ها شده است.

 ورود سرمایه‌گذار بخش خصوصی برای راه‌اندازی آرامستان جدید ضرورت دارد

شهردار کرمان به بازدید از سازمان بهشت زهرا هم اشاره کرد و گفت: از مشاور و طراح آرامستان جدید خواستیم تا مبانی طرح را در کمیته‌ تخصصی توضیح دهد؛ ضمن اینکه برای راه‌اندازی آرامستان جدید، به‌دنبال سرمایه‌گذار هستیم که با توجه به استقبالی که از قبل نسبت به خرید قبرها بوده، به نظر می‌رسد سرمایه‌گذار در این بخش وارد شود.

عالم‌زاده در عین حال بیان کرد: به‌دلیل نگرانی‌هایی که وجود دارد، اگر سرمایه‌گذار ورود نکند، مجبوریم یک بخش جزئی از آرامستان جدید را آماده‌سازی کنیم.

نظم و انضباط واحد کادر امانی به دیگر واحدها تسری پیدا کند

عالم‌زاده از نظم و انضباط بسیار خوبی که در واحد کادر امانی شهرداری حاکم بود نیز تقدیر کرد و گفت: در واحد کادر امانی، ظرفیت خوبی وجود دارد؛ ضمن اینکه نظم و انضباط و ظرفیت واحد کادر امانی، به‌دلیل وجود مدیریت ثابت و خوبی است که این مجموعه دارد.

وی افزود: دل‌سوزی که در این مجموعه وجود دارد، به‌خوبی دیده می‌شود؛ بنابراین، با توجه به دل‌سوزی که وجود دارد و صرفه‌جویی که در این مجموعه انجام گرفته، باید همچنان از این ظرفیت مراقبت کنیم و نهایت استفاده را ببریم.

شهردار کرمان ادامه داد: اتفاقاتی که در زمینه‌ صرفه‌جویی در واحد کادر امانی شهرداری افتاده، باید به واحدهای دیگر هم تسری پیدا کند و هماهنگی ایجاد شود که بقیه هم به همین شیوه عمل کنند تا موفقیت بیش‌تری شاهد باشیم.

عالم‌زاده با بیان اینکه در واحد تأسیسات شهرداری هم اتفاقات خوبی افتاده است، گفت: اما با توجه به اینکه خودمان مصرف‌کننده هستیم، اگر بتوانیم به سمت صنعتی‌سازی و تولید صنعتی برویم، شرایط مطلوب‌تری خواهیم داشت.

گروه : اخبار استان کرمان
, , , , , , , , ,


لطفا معادله را تکمیل نمائید (به عدد) : *

کانال خبری کرمان KrChannel

دریافت آخرین اخبار کرمان در تلگرام :
@KrChannel

به تازگی در کرمان نیوز


تمامی حقوق طرح و محتوا نزد پایگاه خبری کرمان نیوز محفوظ می باشد.