یکشنبه, ۱ بهمن
آخرین اخبار کرمان و شهرستان ها

دستیابی به رشد ۸٫۵ درصدی در برنامه ششم توسعه امکان ‌پذیر است

/ سه شنبه, ۱۲ دی ۱۳۹۶
/ KermanNews

به گزارش ایرنا جعفر رودری روز سه شنبه در کارگروه اجتماعی و فرهنگی برنامه ششم توسعه استان کرمان افزود: بر اساس برآورد کمیته اقتصاد کلان برای رسیدن به اهداف رشد و توسعه به ۲۴٫۵ هزار میلیارد منابع نیاز داریم که ۸۷ درصد این منابع باید از سوی بخش های غیردولتی تامین شود.
وی اظهار کرد: برای جلب همکاری بخش خصوصی باید جهتگیری و سیاست گذاری کنیم تا منابع این بخش در اختیار توسعه استان قرار گیرد.
رودری ادامه داد: درآمد و سرانه ما نسبت به میانگین کشوری پائین تر است و این نشان دهنده آن است که افزایش سطح رفاه و معیشت در استان کرمان نیاز به برنامه ریزی های بیشتر و دقیق تری دارد.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان به تعریف برنامه اشاره و خاطرنشان کرد: برنامه در حقیقت فرایندی آگاهانه برای انجام یکسری فعالیت های منظم و برنامه ریزی شده است که رسیدن به اهداف تعیین شده را تامین می کند و از این رو در برنامه ششم توسعه استان نیز به دنبال رسیدن به اهداف تعیین شده هستیم.
وی عنوان کرد: با تدوین برنامه توسعه استان، اولویت های اجرای کار در حوزه های مختلف تعیین می شود و توزیع اعتبارات ملی و استانی نیز بر همین اساس انجام خواهد شد.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان بر جدیت بیشتر و در اولویت قرار دادن کار تدوین برنامه ششم توسعه استان تاکید کرد و ادامه داد: باید در کنار برنامه ششم توسعه استان، سند بهره وری را نیز داشته باشیم زیرا در برخی کشورهای توسعه یافته بیش از ۸۰ درصد تولیدات هر سال آن کشور از محل بهره وری انجام می شود.
وی تاکید کرد: مشکل اول ما در مسیر توسعه استان، موضوع منابع نیست زیرا ظرفیت های توسعه ای زیادی در این استان وجود دارد که با بهره وری و مدیریت منابع می توان به اهداف توسعه ای دست یافت.
مدیر مرکز آموزش و پژوهش های توسعه و آینده نگری سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان نیز گفت: سیاست های کلی برنامه ششم توسعه در هشت فصل و ۸۰ بند توسط رهبر معظم انقلاب اسلامی تبیین و بر اساس آن برنامه ششم توسعه کشور تهیه شده است.
شهناز جهانگیری افزود: برنامه ششم توسعه، برنامه ای جامع و ویژگی های خاصی نیز در آن مورد توجه قرار گرفته است.
وی بیان کرد: در برنامه ششم توسعه کشور رشد اقتصادی هشت درصد سالانه پیش بینی شده که یک سوم آن باید از محل بهره وری باشد.
جهانگیری ادامه داد: در تهیه برنامه ششم توسعه استان، اسناد بالادستی توسعه استان و اسناد بالادستی ملی نیز باید در تهیه اسناد راهبردی و عملیاتی مورد توجه قرار گیرد.
کارگروه اجتماعی و فرهنگی برنامه ششم توسعه استان کرمان در سالن پیامبر اعظم استانداری کرمان برگزار شد.
خبرنگار: حسن شاهی ** انتشار دهنده: نجمه حسنی*
۷۴۴۰/۳۰۲۹

 

گروه : اخبار استان کرمان
, , , , , , ,


لطفا معادله را تکمیل نمائید (به عدد) : *

کانال خبری کرمان KrChannel

دریافت آخرین اخبار کرمان در تلگرام :
@KrChannel

به تازگی در کرمان نیوز


تمامی حقوق طرح و محتوا نزد پایگاه خبری کرمان نیوز محفوظ می باشد.