چهارشنبه, ۴ بهمن
آخرین اخبار کرمان و شهرستان ها

دادستان کرمان: تولیدکنندگان گرفتار در قوانین بانکها حمایت می ‌شوند

/ شنبه, ۲۳ دی ۱۳۹۶
/ KermanNews

به گزارش روز شنبه ایرنا و به نقل روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان کرمان، دادخدا سالاری در نشست با گرفتاران بانکی بخش تولید با بیان اینکه ریشه وقوع ۸۰ درصد جرائم، مسائل اقتصادی است افزود: برای کم کردن چرخه جرم در استان، راهی به جز رونق تولید، ایجاد اشتغال و بهبود وضعیت معیشت مردم نداریم.
وی بستر حرکت بانکها را موجب تحت فشار قرار گرفتن تولیدکنندگان و فعالان اقتصادی دانست و اظهار کرد: بخش صنعت در کشور ما پشتیبان و حامی ندارد و به تولیدکننده به عنوان یک فرد سوداگر و تضییع کننده اموال بیت المال نگاه می شود.
سالاری با بیان اینکه اقتصاد کشور ضعف ساختاری و بنیادی دارد و تکلیف ما در عرصه اقتصاد نامشخص است به طرح چند سئوال در این رابطه پرداخت و گفت: در کشور ما دولت حاکم است یا تاجر؟ دولت حامی فعالان اقتصادی است یا رقیب و دشمن آنها؟ بانکها در حمایت از عرصه تولید و اشتغال فعالیت می‌ کنند یا برای سوادگری و جلب منفعت بیشتر؟
دادستان عمومی و انقلاب کرمان با اشاره به اینکه در جامعه ما گاهی سازمان های حاکمیتی با وجود برخی قوانین به جای گره گشایی گره ایجاد می کنندگفت: سازمان های عمومی در خدمت فعالان اقتصادی هستند یا مانع حرکت آنها؟ ابزار حاکمیتی تسهیل کننده امور فعالان اقتصادی است یا بازدانده آنها؟
وی ادامه داد: تولیدکننده به عنوان قوه محرکه جامعه، بی دفاع و بی پناه است و حامی ندارد و از سوی دیگر هیچ حقی برای فعالان اقتصادی در نظر گرفته نشده است.
سالاری به ضعف موجود در ابزارهای حاکمیتی اشاره و خاطرنشان کرد: در کل کشور جهتگیری همه ابزارهای حاکمیتی از جمله نیروهای نظارتی، سازمانی و حتی قضات به بهانه تضییع نشدن اموال بیت المال، در راستای حمایت از بانک هاست.
دادستان عمومی و انقلاب کرمان در زمینه پیگیری موردی حل مشکلات بانکی فعالان اقتصادی و تولیدکنندگان استان قول مساعد داد.
خبرنگار و انتشار دهنده: نجمه حسنی*
۳۰۲۹

 

گروه : اخبار استان کرمان
, , , , , , ,


لطفا معادله را تکمیل نمائید (به عدد) : *

کانال خبری کرمان KrChannel

دریافت آخرین اخبار کرمان در تلگرام :
@KrChannel

به تازگی در کرمان نیوز


تمامی حقوق طرح و محتوا نزد پایگاه خبری کرمان نیوز محفوظ می باشد.