سه شنبه, ۳ بهمن
آخرین اخبار کرمان و شهرستان ها

جو آرام استان کرمان در اغتشاشات اخیر حاکی از منش فرهنگی پلیس کرمان بود

/ چهارشنبه, ۲۰ دی ۱۳۹۶
/ KermanNews

مدیرکل حوزه استاندار کرمان بخش مهمی از امنیت استان را مدیون دیدگاه فرهنگی و اجتماعی فرمانده انتظامی استان برشمرد و گفت: جو آرام استان در اغتشاشات اخیر حاکی از منش فرهنگی و اجتماعی پلیس دارد و اجتماعی بودن پلیس استان برای ما یک افتخار است.

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام «محمود آبادی» در دیدار با معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان کرمان و رؤسای اداره های معاونت اجتماعی استان اظهار کرد: فعالیت پلیس در استان به علت انتخاب نیروهای فرهنگ محور، علاوه بر پوشش مسایل امنیتی رویکردی پیشگیرانه و فرهنگی دارد.

وی عدم آگاهی به قانون و حقوق شهروندی را از مشکلات مردم دانست و از فعالیت های معاونت اجتماعی که در راستای حل این مشکل و رسیدن به اهداف فرهنگی وپژوهشی گام برمیدارد تشکر نمود، گفت: جو آرام استان در اغتشاشات اخیر حاکی از منش فرهنگی و اجتماعی پلیس و تلاش و مدیریت صحنه توسط مسئولان امر امنیت بود.

محمود آبادی ضمن تشکر از خدمات ارزنده و خستگی ناپذیر پلیس در حوزه های مختلف، خواستار همکاری تمامی سازمان ها با پلیس به جهت انجام ماموریت های مهم از جمله ایجاد امنیت در کشور شد و با اشاره به برخی ناامنی ها عنوان کرد: به لطف الهی، تدابیر مقام معظم رهبری، هوشیاری و آمادگی نیروهای مسلح به خصوص نیروهای مومن و جان بر کف نیروی انتظامی استان و انسجام مردمی شاهد امنیت مطلوبی در کشور هستیم که انشاءالله این امنیت روز افزون خواهد بود.

مدیر کل حوزه استاندار کرمان بخش مهمی از امنیت استان را مدیون دیدگاه فرهنگی و اجتماعی سردار بنی اسدی فر، فرمانده انتظامی استان برشمرد و گفت: انتخاب مسئولان انتظامی با دیدگاه اجتماعی در استان توسط وی نشان از دلسوزی و مردمی بودن پلیس ما دارد.

وی با بیان اینکه انتظارات اجتماعی از پلیس در حال افزایش است گفت: این موضوع مهم بیانگر مسئولیت خطیر نیروی انتظامی است

دکتر «احمد یوسفی» معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان نیز در ابتدای این دیدار با تشریح ماموریت حوزه اجتماعی پلیس، عنوان کرد: با اقدامات اجتماعی و فرهنگی توانسته ایم نقش مهمی در ارتقاء آگاهی شهروندان در حوزه قانون گام برداریم.

وی افزود: چنانچه در حوزه پژوهش و سلامت روان ، کار اثر بخشی صورت گیرد بسیاری از جرائم قابل پیشگیری بوده وآمار ۸۵ درصدی سازش پرونده های کلانتری های ما مؤید این امر است که مشکلات جامعه قابل حل و درمان می باشد.

معاون اجتماعی پلیس استان تصریح کرد: اجرای طرح دیده بان حقوق همسایه به منظور کاهش آسیب های اجتماعی و طرح اجتماعی کردن نظم و امنیت در راستای کمک به توسعه استان در دستور کار قرار دارد.

یوسفی گفت: ترسیم چشم اندازی شفاف و درست از فعالیت های اجتماعی نیازمند برنامه ریزی، حضور و اشراف همه جانبه و قوی برفضاهای مجازی و فیزیکی دارد که ضرورت رصد و پایش اطلاعات در سایت ها، شبکه ها و کانال های اجتماعی، سیستم های چندرسانه ای را می طلبد.

وی یادآور شد: پرهیز از موازی کاری و اقدامات جزیره ای در واکنش به اتقاقات جامعه بخصوص در مواردی که احتمال ایجاد بحران و حساسیت های اجتماعی بالاست امری بدیهی است بنابراین معاونت اجتماعی به عنوان متولی امر در پوشش حوادث و جریانات و ایجاد وحدت رویه برای مهندسی و مدیریت افکار عمومی نقش کلیدی دارد

گروه : اخبار استان کرمان
, , , , , , ,


لطفا معادله را تکمیل نمائید (به عدد) : *

کانال خبری کرمان KrChannel

دریافت آخرین اخبار کرمان در تلگرام :
@KrChannel

به تازگی در کرمان نیوز


تمامی حقوق طرح و محتوا نزد پایگاه خبری کرمان نیوز محفوظ می باشد.