چهارشنبه, ۴ بهمن
آخرین اخبار کرمان و شهرستان ها

تفاهمنامه طرح تسهیلات کارفرمایی در کرمان منعقد شد

/ شنبه, ۲۳ دی ۱۳۹۶
/ KermanNews

به گزارش ایرنا، مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان کرمان روز شنبه در آیین امضای تفاهمنامه طرح تسهیلات کارفرمایی در کرمان گفت: کارفرمایانی این استان اگر نیاز به سرمایه و نیروی کار داشته باشند می توانند در این طرح مشارکت کنند.
یحیی صادقی افزود: فرزندان مددجویان در طرح تسهیلات کارفرمایان زیر پوشش کمیته امداد به عنوان نیروی کار معرفی می شوند و همچنین تسهیلات در اختیار کارفرمایان گذاشته می شود.
وی با بیان اینکه این طرح به صورت پایلوت در استان کرمان اجرا می شود تصریح کرد: ۲۵۰ نفر از فرزندان مددجویان در طرح تسهیلات کارفرمایان مشغول به کار خواهند شد.
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) گفت: به ازای هر نفر ۲۰۰ میلیون ریال تسهیلات پرداخت می شود و سقف هر واحد تولیدی و صنعتی برای به کار گیری نیروی انسانی در طرح تسهیلات کارفرمایی در کرمان پنج نفر است.
وی ادامه داد: هدف از اجرای این طرح اشتغال فرزندان مددجویان و رونق فعالیت های اقتصادی است.
صادقی بیان کرد: ۷۱ هزار نفر مستمری بگیر کمیته امداد در استان کرمان هستند و بیش از ۹۵ هزار خانوار در امداد پرونده دارند که ۲ هزار و ۳۰۰ خانوار شهری و ۱۲۰۰ خانوار روستایی فاقد مسکن هستند که برای اجرای برنامه ها در این بخش نیازمند مشارکت خیران هستیم.
وی ادامه داد: در مناطق زلزله زده استان کرمان منزل ۸۰ خانواده در کوهبنان و ۵۰ خانوار در شهرستان راور آسیب دیده و در حال پیگیری هستیم که منازل این مددجویان بخشی از طریق اعتبارات امداد و کمک های خیران بازسازی شود.
وی در ادامه تصریح کرد: قبلا سرانه مستمری کمیته امداد حداقل ۵۳ هزار تومان و حداکثر ۱۰۰ هزار تومان بود که با پیگیری های انجام شده در بودجه امسال، مستمری مددجویان حداقل ۱۴۸ هزار تومان و حداکثر ۴۶۵ هزار تومان افزایش یافته است که از این ماه پرداخت می شود.
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) گفت: در طرح پرداخت مستمری مددجویان، خدمات مستمری اولیه، مستمری افزایشی و یارانه یک جا به حساب آنها واریز خواهد شد.
وی با بیان اینکه امکان استمرار پرداخت مستمری برای همه مددجویان را نداریم تاکید کرد: مددجویان باید به دنبال اشتغال پایدار باشد و در طرح های اشتغالزایی کمیته امداد شرکت کنند.
مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان کرمان نیز گفت: تسهیلات پرداخت شده در طرح تسهیلات کارفرمایی در بخش حمایت از صنایع کوچک و یک هزار و ۶۰۰ واحد صنعتی در استان کرمان فعال است.
مجید غفاری با بیان اینکه تسهیلات خرد ظرفیت تولید را افزایش می دهد و اشتغال ایجاد می کند تصریح کرد: این طرح در واحدهای زیر ۵۰ نفر اجرا می شود و محل اجرای طرح نیز به عنوان بخشی از ضمانت تسهیلات می توانند قرار گیرد.
۹۴ هزار خانواده زیر پوشش خدمات کمیته امداد امام خمینی (ره) استان کرمان قرار دارند که ۷۱ هزار خانواده از این تعداد مستمری بگیر هستند.
خبرنگار: داود رجبی بهجت ** انتشار دهنده: نجمه حسنی*
۷۴۳۷/۳۰۲۹

 

گروه : اخبار استان کرمان
, , , , , , , , , , , , ,


لطفا معادله را تکمیل نمائید (به عدد) : *

کانال خبری کرمان KrChannel

دریافت آخرین اخبار کرمان در تلگرام :
@KrChannel

به تازگی در کرمان نیوز


تمامی حقوق طرح و محتوا نزد پایگاه خبری کرمان نیوز محفوظ می باشد.