سه شنبه, ۳ بهمن
آخرین اخبار کرمان و شهرستان ها

تصمیم گیری در خصوص سرمایه گذاری پشت درهای بسته انجام نمی شود

/ دوشنبه, ۱۸ دی ۱۳۹۶
/ KermanNews

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی شهرداری کرمان، سیدمهران عالم‌زاده در دیدار اعضای هیئت مدیره انجمن صنفی انبوه‌سازانمسکن و ساختمان استان کرمان با وی، با تأکید بر تلاش برای افزایش اعتماد مردم کرمان نسبت به شهرداری گفت: به‌زودی سایت شهرداری کرمان قابلیت دریافت نظرات و پیشنهادات مردم را خواهد داشت.

وی افزود: روی سایت شهرداری کرمان فضایی ایجاد خواهد شد تا نظرات مردم را دریافت و به‌سرعت پیگیری کند و نتیجه را نیز به‌سرعت به اطلاع شهروندان برساند.

شهردار کرمان ادامه داد: یکی از وظایف سامانه‌ ۱۳۷ شهرداری نیز دریافت نظرات، پیشنهادات و انتقادات شهروندان و پیگیری آن خواهد بود.

عالم‌زاده همچنین با اشاره به انتقاد یکی از اعضای هیئت مدیره انجمن انبوه‌سازان کرمان مبنی بر عدم تکریم ارباب رجوع در واحدهای شهرداری کرمان گفت: متأسفانه در تمام بدنه‌ حاکمیت، ارباب رجوع به‌طور واقعی تکریم نمی‌شود.

وی با بیان اینکه در این دوره با جدیت پیگیری می‌کنم تا نحوه‌ برخورد کارکنان شهرداری با مردم اصلاح شود، گفت: اگر نمی‌توانیم کاری برای مردم انجام دهیم، باید حداقل با گشاده‌رویی با مردم برخورد کنیم.

شهردار کرمان تأکید کرد: این نکته که حق با مشتری است، سرلوحه‌ فعالیت در شهرداری کرمان خواهد بود.

عالم‌زاده برخی مشکلات موجود در شهرداری را نیز به‌دلیل تفسیرهای متفاوت از قوانین دانست و گفت: به‌دلیل اینکه در برخی موارد اجماع نیست و موضوعات نتیجه‌گیری نشده‌اند، یا ابهاماتی در متون قراردادها و توافق‌نامه‌ها وجود دارد و یا تفسیرهای متفاوت از قانون می‌شود، برخی پرونده‌ها معطل مانده‌اند.

وی با بیان اینکه به شهرداران چهار منطقه تأکید کرده‌ام وقتی فیش عوارض صادر می‌کنند، نحوه‌ محاسبات را هم به ارباب رجوع تحویل دهند، تصریح کرد: اگر فیشِ صادرشده بر مبنای محاسبات نباشد، با صادرکننده‌ی فیش برخورد خواهد شد.

شهردار کرمان افزود: یکی از ضعف‌هایی که باید اصلاح شود، این است که منبع و قیمت منطقه‌ای برای محاسبه‌ فیش‌های عوارض در اختیار ارباب رجوع گذاشته نمی‌شود؛ بنابراین، تأکید کرده‌ام تا حداکثر از سال آینده مبنای محاسبه‌ عوارض با فرمول محاسبه در اختیار ارباب رجوع قرار گیرد.

عالم‌زاده همچنین با بیان اینکه در حوزه‌ سرمایه‌گذاری تا رابطه‌ برد-برد نباشد، سرمایه‌گذار وارد نمی‌شود، گفت: عمده‌ پروژه‌های شهر کرمان به‌وسیله‌ سرمایه‌گذاران غیربومی در دست اجراست؛ بنابراین، از سرمایه‌گذاران بومی انتظار می‌رود در زمینه‌ سرمایه‌گذاری ورود کنند.

وی افزود: قطعاً وقتی سرمایه‌گذاران بومی ورود نکنند، شهرداری ناگزیر است به سراغ دیگران برود.

شهردار کرمان در همین زمینه تأکید کرد: از این پس سرمایه‌گذاری هم از طریق فراخوان انجام خواهد شد و دیگر پشت درهای بسته تصمیم‌گیری نمی‌شود.

عالم‌زاده درخصوص تسهیل در ساخت‌وساز در شهر کرمان نیز گفت: در این زمینه تا جایی که امکان داشته باشد، کمک خواهیم کرد.

گروه : اخبار استان کرمان
, , , , , , , , ,


لطفا معادله را تکمیل نمائید (به عدد) : *

کانال خبری کرمان KrChannel

دریافت آخرین اخبار کرمان در تلگرام :
@KrChannel

به تازگی در کرمان نیوز


تمامی حقوق طرح و محتوا نزد پایگاه خبری کرمان نیوز محفوظ می باشد.