چهارشنبه, ۴ بهمن
آخرین اخبار کرمان و شهرستان ها

تدبیر دولت در روان سازی گردش چرخ اقتصاد و حضور42 مقام بلند پایه در 29 شهر

/ شنبه, ۳۱ مرداد ۱۳۹۴
/ KermanNews

سیاستهای دولت یازدهم در راستای فرمایشات رهبر معظم انقلاب بوده و بر همین اساس با عزم و اراده و اعتقاد به رشد اقتصادی کشور فعالیت هایی را از ابتدای آغاز به کار خود در دستور کار مدیران و مسئولان قرار داد و توانست طی گذشت دو سال در صنعت و تولید ؛ رونق ایجاد نماید .
بازگرداندن امید و انگیزه به واحدهای تولیدی و روان سازی گردش چرخ اقتصاد با اطمینان از حمایت های مالی دولت از مهمترین اهداف و دستاوردهایی است که دولت یازدهم از آغاز به کار خود موفق به انجام آن شد .
دولت تدبیر و امید با توجه به اینکه توسعه صنعت یکی از شاخص های مهم توسعه پایدار در کشور محسوب می شود با ایجاد فضای باز اقتصادی ؛ زمینه سرمایه گذاری های جدید و گسترش و توسعه کارخانجات تولیدی و رونق اقتصادی را به منظور اشتغال جوانان که از برنامه های مهم دولت یازدهم است را فراهم کرد .
دولت یازدهم با انجام اقدامات زیر بنایی به منظور رفع مشکل اشتغال که یکی از برنامه های مهم آن محسوب می شود سبب تکمیل حلقه های تولید و رونق صادرات و اشتغال جدید در کشور شده است.
همراهی ملت و دولت سبب شد تا از یک سو ؛ مسئولان به نیازها و دغدغه های مردم آشنا و از سوی دیگر مردم نیز از امکانات و توانایی های مسئولان آگاهی پیدا کنند و آز آنجا که رفع مشکلات و پیشرفت کشور در گرو همدلی و همزبانی دولت و ملت است لذا باید در افزایش این صمیمیت و همدلی تلاش کرد همچنانکه رهبر معظم انقلاب فرمودند ‘هر چه همکاری دولت و ملت بیشتر باشد کارها بهتر پیش خواهد رفت ‘.
سفر مقامات عالیرتبه دولت اعم از رییس جمهوری، معاونین و مشاورین وی، وزرا و معاونین آنها به استان های مختلف کشور نشان دهنده عزم جدی دولت در رفع مشکلات کشور دارد.
بر این اساس 42 مقام بلند پایه دولت یازدهم در هفته گذشته با حضور در بیش از 29 شهر و نشست با اقشار مختلف مردم و اطلاع از مشکلات آنان ؛ تلاش برای رفع مشکلات مناطق مختلف را رسالت اصلی خود دانسته و عزم خود را جزم کرده تا در مسیر تحقق آن بکوشند.
رییس جمهوری نیز تا کنون با بیست و یک سفر استانی خود به مناطق مختلف کشور از نزدیک در جریان مشکلات استان ها قرار گرفته و استقبال پرشور مردم از رئیس جمهوری نیز مصداق بارزهمدلی و همزبانی دولت و ملت است .
سفرهایی که به گفته معاون اجرایی رئیس جمهوری بیشتر برای بررسی پیشرفت ؛ توسعه و توازن منطقه ای و پایش آنچه که در نظام برنامه ریزی کشور برای توسعه همه استان ها در نظر گرفته شده است ، انجام می شود.
گروه اخبار استان های خبرگزاری جمهوری اسلامی مجموع سفرهای اعضای دولت تدبیر و امید به مناطق مختلف کشور در هفته گذشته را که در حقیقت بازتاب تدابیر آنان برای گره گشایی از مشکلات مردم و حضور در صحنه عمل است در قالب یک بسته خبری به صورت خلاصه و فشرده در اختیار خوانندگان قرار می دهد.
***شنبه بیست و چهارم مرداد
— واعظی: پهنای باند اینترنت به چهار هزار گیگابیت بر ثانیه افزایش می یابد
بیرجند – ایرنا – وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: پهنای باند اینترنت تا پایان سال جاری به چهار هزار گیگابیت بر ثانیه افزایش خواهد یافت.
محمود واعظی روز شنبه در جریان سفر خود به خراسان جنوبی در دیدار با امام جمعه بیرجند با اشاره به افزایش چهار برابری پهنای باند اینترنت افزود: پهنای باند اینترنت قبل از دولت یازدهم، 600 گیگابیت بر ثانیه بوده که طی دو سال اکنون به 2 هزارو 400 گیگابیت بر ثانیه رسیده است.
وی با اشاره به اقدامات انجام شده در خصوص پیوست فرهنگی در حوزه ارتباطات و فناوری گفت: این پیوست در شورای برنامه ریزی برای مطرح و تصویب شدن در نوبت قرار دارد.
— مجری طرح زیتون وزارت جهاد کشاورزی:
اصلاح باغات زیتون از اولویت برنامه های وزارت جهاد کشاورزی است
قزوین -ایرنا- مجری طرح زیتون وزارت جهاد کشاورزی گفت: اولویت این وزارتخانه برای افزایش تولید زیتون نه توسعه بلکه اصلاح باغات زیتون کشور است.
به گزارش ایرنا، محمد رمضانی ملک رودی روز شنبه در دوره آموزشی ملی ارزیابی حسی کنسرو زیتون که با حضور مدیران باغبانی و کارشناسان 13 استان در سالن باغستان این شهر برگزار شد، افزود: با اصلاح بخشی از باغات زیتون پیش بینی می شود تولید این محصول امسال به 130هزار تن برسد.
— طرح توانمندسازی و مهارت آموزی دانشجویان و دانش آموختگان آماده شد
کرمان – ایرنا – معاون آموزشی سازمان آموزش فنی وحرفه ای کشور گفت: دانشجویان و دانش آموختگان دانشگاه ها مهارت لازم برای ورود به بازار کار را ندارند؛ به همین منظور طرح توانمندسازی آنها را آماده کرده ایم.
به گزارش ایرنا پوراندخت نیرومند روز شنبه در آیین معرفی مدیرکل آموزش فنی وحرفه ای استان کرمان افزود: اگر از طرح توانمندسازی دانشجویان و دانش آموختگان دانشگاه ها حمایت و این طرح اجرایی شود می تواند نرخ بیکاری این گروه را تا پایان برنامه ششم توسعه به نصف کاهش دهد.
— قائم مقام وزیر: دولت مصمم به تکمیل طرحهای مسکن مهر است
اصفهان- ایرنا- قائم مقام وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر عزم راسخ دولت یازدهم برای تکمیل طرحهای مسکن مهر گفت: استان اصفهان از استانهای پیشتاز و موفق در ساخت و واگذاری مسکن مهر است.
به گزارش ایرنا، احمد اصغری مهرآبادی روز شنبه در نشست بررسی مشکلات مسکن مهر شهر جدید مجلسی و شهرهای طالخونچه و دیزیچه از توابع شهرستان مبارکه استان اصفهان تاکید کرد که با توجه به تاکید رهبر معظم انقلاب و رییس جمهوری، دولت تدبیر و امید امکانات ممکن را برای آماده کردن و تحویل واحدهای مسکن مهر بکار گرفته است.
وی افزود: از ابتدای شروع مسکن مهر، قرارداد دو میلیون و 300 هزار واحد منعقد شده و تا به امروز ساخت یک میلیون و 800 هزار واحد به پایان رسیده که از این تعداد 500 هزار واحد آن در دولت تدبیر و امید آماده بهره برداری شده است.
— ستاری: طرح های نخبگان علمی و دانشگاهی کشور حمایت می شود
ساری – ایرنا – معاون علمی و فناوری رییس جمهوری گفت: از طرح های نخبگان علمی و دانشگاهی کشور حمایت می شود و هر استانی که در این طرح ها 50 تا 60 درصد هزینه اجرا را پرداخت کند، این معاونت بقیه هزینه را تعهد خواهد کرد.
به گزارش ایرنا، سورنا ستاری روز شنبه در مراسم امضای توافق نامه اجرای طرح ملی فناوری قزل آلای رنگین کمان عاری از بیماری در آمل افزود: در این راستا چند پروژه ملی در استان های کشور به زودی اجرایی می شود و می توان با فعال کردن پتانسیل و منابع انسانی که در استان ها وجود دارد، زمینه اشتغال فارغ التحصیلان را در بخش های مختلف فراهم کرد.
وی ادامه داد: این معاونت در طرح های کلان ملی هماهنگ کننده است، هزینه زیر ساخت را پرداخت نمی کند، اما تسهیلات حمایتی را در این بخش پشتیبانی و پرداخت خواهد کرد.
— انتظامی: مهم ترین وظیفه خبرنگاران رعایت اخلاق حرفه ای است
تهران- ایرنا- معاون امور مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی رعایت اخلاق حرفه ای را مهمترین وظیفه خبرنگاران دانست.
به گزارش ایرنا حسین انتظامی روز شنبه در همایش یک روزه خبرنگاران استان تهران در شهریار افزود: هر حرفه ای اخلاق حرفه ای متناسب با خود را دارد و حرفه خبرنگاری نیز از این قاعده مستثنی نیست.
وی با اشاره به اینکه رعایت اخلاق حرفه ای مهم ترین وظیفه هر خبرنگار محسوب می شود، تصریح کرد: بدیهی است در این راستا رسانه ها هم وظایفی دارند و اگر رسانه ای مبادی به آداب اخلاق حرفه ای باشد به اعتبار و احترام آن رسانه افزوده می شود.
— مشاور وزیر ارشاد:نظام استکباری به دنبال تقدس زدایی در بنیان خانواده است
شیراز- ایرنا- مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در امور خانواده و جوانان گفت: امروز نظام استکباری و تمدن جدید در دنیا، به شدت در حال فعالیت و تقدس زدایی علیه دین و خانواده است.
به گزارش ایرنا، محمود گلزاری روز شنبه در آیین افتتاحیه طرح توانمند سازی فعالان فرهنگی استان فارس در شیراز افزود:در این تمدن جدید، انسان به کمترین جایگاه تنزل پیدا می کند و یکی از عرصه های مهم مبارزه با توحید و دین، تقدس زدایی از همه عرصه ها به ویژه خانواده است زیرا کانون خانواده در نظام توحیدی ما یک امر مقدس و مورد توجه است.
— معاون کل نهاد ریاست جمهوری: رویکرد دولت تقویت ورزش پایه است
مشهد – ایرنا – معاون کل سرپرست نهاد ریاست جمهوری گفت: تقویت ورزش از پایه و شناسایی استعدادهای ورزشی در رده های پایین سنی به ویژه نوجوانان از رویکردهای اصلی دولت تدبیر و امید در بخش ورزش است.
مرتضی بانک عصر شنبه در مراسم گشایش رسمی مسابقات بین المللی هندبال نوجوانان جام نهاد ریاست جمهوری در محل آرامگاه فردوسی مشهد افزود: برگزاری چنین مسابقاتی در سطح بین المللی ضمن معرفی توانمندیهای ورزشی ایران، نوجوانان را برای مواجهه با تیمهای ورزشی قدرتمند دنیا از هم اکنون آماده می کند.
وی گفت: دولت تدبیر و امید درصدد است از همه امکانات برای توسعه ورزش قهرمانی به ویژه در رده های پایین سنی بهره گیرد تا شاهد نقش آفرینی ورزش در تندرستی جامعه و ترویج ورزش در بین اقشار مختلف باشیم.
— معاون وزیرورزش: 60 هزارمیلیاردریال نیازپروژه های نیمه تمام ورزشی است
مشهد – ایرنا – معاون ورزش حرفه ای و قهرمانی وزارت ورزش و جوانان اعتبار مورد نیاز برای تکمیل پروژه های نیمه تمام ورزشی در سطح کشور را 60 هزار میلیارد ریال اعلام کرد.
نصرالله سجادی شنبه شب در گفت و گو با خبرنگاران در مشهد، تعداد پروژه های نیمه تمام ورزشی را سه هزار و 500 مورد ذکر و بیان کرد: تکمیل پروژه های بالای 60 درصد در اولویت اقدامات وزارت ورزش و جوانان قرار دارد.
وی گفت: این پروژه ها از دولت قبل به یادگار مانده و تکمیل آنها رویکرد اصلی فعالیتهای عمرانی وزارت ورزش و جوانان است.
— نهاد ریاست جمهوری از مسابقات ورزشی با عنوان جام نهاد حمایت می کند
مشهد – ایرنا – معاون کل نهاد ریاست جمهوری گفت: این نهاد از برگزاری مسابقات رشته های ورزشی مختلف در صورت برخورداری از ظرفیتهای لازم با عنوان جام نهاد ریاست جمهوری حمایت می کند.
مرتضی بانک شنبه شب در حاشیه گشایش جشنواره بین المللی هندبال جام نهاد ریاست جمهوری در مشهد طی گفت و گو با خبرنگاران افزود: مشهد از ظرفیت بسیار خوبی برای برگزاری رقابتها و جشنواره های بین المللی ورزشی برخوردار و یکی از مصادیق بارز آن برگزاری مطلوب جشنواره هندبال است.
— معاون وزیر: وزارت بهداشت نگاه ویژه به همگانی کردن ورزش در بین دانشجویان دارد
ارومیه – ایرنا – معاون فرهنگی و دانشجویی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: این وزارتخانه در کنار توجه به ورزش قهرمانی، نگاه ویژه ای به همگانی کردن ورزش در بین دانشجویان دانشگاههای علوم پزشکی دارد.
محمدرضا داودآبادی فراهانی شامگاه شنبه در آیین افتتاحیه دوازدهمین المپیاد ورزشی دانشجویان دختر دانشگاههای علوم پزشکی سراسر کشور که با حضور قربانعلی سعادت استاندار آذربایجان غربی و مسوولان استانی در سالن سه هزار نفری شهیدان آهندوست ارومیه برگزار شد، افزود: این امر در راستای ماموریت وزارت بهداشت در ترویج فرهنگ ورزش برای سلامتی در کنار ورزش قهرمانی است.
وی اضافه کرد: توسعه ورزش همگانی در بین دانشجویان، اساتید و کارکنان وزارت بهداشت می تواند آغازی بر رویکرد توسعه ورزش همگانی در جامعه باشد.
***یکشنبه بیست و پنجم مرداد
— معاون وزیر : آمورش و پرورش استثنایی از کمبود نیروی انسانی متخصص رنج می برد
مشهد – ایرنا – معاون وزیر و رییس سازمان آموزش و پرورش استثنایی گفت: در این سازمان با کمبود نیروی انسانی متخصص مواجه هستیم و این موضوع مشکلات بسیار زیادی را به وجود آورده است.
مجید قدمی روز یکشنبه در همایش حامیان مجتمع آموزشی، فرهنگی و توانبخشی دانش آموزان استثنایی افزود: در 1600 مدرسه استثنایی سراسر کشور که در آن ها 72 هزار دانش آموز تحصیل می کنند، 21 هزار نفر مشغول به ارائه خدمات هستند.
— معاون وزیر ارشاد:برخی قوانین مربوط به فعالیت های قرآنی در حال اصلاح و بازنگری است
یاسوج – ایرنا- معاون قرآن و عترت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از اصلاح و بازنگری در برخی قوانین ، دستورالعمل ها و آیین نامه های مربوط به فعالیت ها موسسه های قرآنی و دینی خبر داد.
به گزارش ایرنا، حجت الاسلام محمدرضا حشمتی روز یکشنبه درهمایش تجلیل از 60فعال وحافظ قرآن کریم در کهگیلویه و بویراحمد افزود: هدف از بازنگری و اصلاح برخی قوانین در مرحله نخست برای ساماندهی و بهبود ساختار موسسه های قرآنی و شناسنامه دار کردن فعالان این عرصه است.
— رییس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور :
مشکل کتابهای درسی دانش آموزان استثنایی حل شد/کاشت حلزون برای دانش آموزان ناشنوا اول دبستان رایگان است
مشهد – ایرنا – معاون وزیر و رییس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور گفت: مشکل کتابهای درسی دانش آموزان استثنایی مدارس سراسر کشور برای آغاز سال تحصیلی جدید حل شد.
مجید قدمی روز یکشنبه در جمع خبرنگاران در مشهد افزود : 95 درصد کتابهای درسی برای سال تحصیلی جدید تا پایان مردادماه به مدارس کشور ارسال می شود و مابقی که نیازمند تغییرات هستند نیز تا پایان شهریور ماه به دست مدارس می رسد.
— رییس سازمان انرژی اتمی : قزوین زمینه زیادی برای رشد و توسعه دارد
قزوین -ایرنا- معاون رییس جمهوری و رییس سازمان انرژی اتمی گفت: قزوین در حوزه های مختلف از زمینه های زیادی برای رشد و توسعه برخوردار است.
به گزارش ایرنا، علی اکبر صالحی روز یکشنبه در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه قزوین، افزود: قزوین از ظرفیت های زیادی برای رشد و توسعه برخوردار است که یکی از آنها وجود مراکز علمی و دانشگاهی مطرح است.
معاون رییس جمهوری، توجه به تحقیق و پژوهش در کشور را ضروری دانست و گفت: بخش قابل توجهی از فعالیت های سازمان انرژی اتمی در این حوزه قرار دارد بنابراین در این راستا می توان بخشی از پژوهش های مورد نظر استان قزوین را از طریق این سازمان مورد حمایت قرار داد.
— رییس سازمان انرژی اتمی: وظیفه مذاکره کنندگان پاسخگویی به دغدغه نخبگان جامعه از محتویات برجام است
قزوین ایرنا- معاون رییس جمهوری و رییس سازمان انرژی اتمی با اشاره به دغدغه های مطرح شده در خصوص برجام از سوی برخی نخبگان، گفت: وظیفه مذاکره کنندگان است که این افراد را در این خصوص با استدلال، منطق و با ارایه اطلاعات و آمار توجیه کرده و دغدغه آنان را برطرف کنند.
به گزارش ایرنا، علی اکبر صالحی روز یکشنبه در دومین همایش ‘ابر فیاض’ آیین گرامیداشت سردار آزادگان مرحوم حجت الاسلام و المسلمین سیدعلی اکبر ابوترابی فرد و به مناسبت 26 مرداد سالروز ورود آزادگان سرافراز به میهن اسلامی که در دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) قزوین برگزار شد، افزود: نقش مقام معظم رهبری در مذاکرات هسته ای و هدایت های ایشان در پیش، طول و پس از مذاکرات، الگوی مناسبی برای رهبران و مسوولان کشورهای دنیا است.
— توجه به آموزش های فنی و حرفه ای و مهارتی به یک نیاز جهانی تبدیل شده است
بیرجند – ایرنا – معاون متوسطه وزارت آموزش و پرورش گفت: امروزه توجه به آموزش های فنی و حرفه ای و مهارتی به یک رویکرد و نیاز جهانی تبدیل شده است.
به گزارش ایرنا، علی زرافشان روز یکشنبه در اختتامیه نهمین جشواره هنری هنرستان های کار و دانش کشور در بیرجند اظهار کرد: از ابتدای سال 2000 در سطح جهان موضوع مهارت آموزی مطرح شد و در طرح تعهد توسعه پایدار برنامه ای از سال 2015 تا 2030 مشخص می شود که در این تعهد به 17 هدف از جمله به بحث مهارت آموزی در آموزش و پرورش پرداخته می شود.
— معاون وزیر: 140 میلیارد ریال به فعالیت های قرآنی وزارت ارشاد ابلاغ شد
یاسوج – ایرنا- معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: امسال حدود 140 میلیارد ریال از مجموع دو هزار میلیارد ریال کل اعتبارات ابلاغی برای فعالیت های قرآنی در کشور به این وزارتخانه اختصاص یافته است.
به گزارش ایرنا، حجت الاسلام محمدرضا حشمتی روز یکشنبه در جمع خبرنگاران در یاسوج افزود: سال گذشته نیز افزون بر 100 میلیارد ریال برای فعالیت های قرآنی در این وزارتخانه هزینه شد.
— جهانگیری با 3 وزیر به مازندران می رود
ساری – ایرنا – دبیر شورای اطلاع رسانی مازندران از سفر اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهوری و وزرای جهاد کشاورزی ، صنعت، معدن و تجارت و نیرو به مازندران خبر داد.
به گزارش ایرنا از روابط عمومی استانداری مازندران ، احمد مظفری روز یکشنبه گفت : معاون اول رئیس جمهوری به منظور بازدید و افتتاح چند طرح مهم در استان و حضور در جلسه شورای اداری استان فردا دوشنبه به مازندران سفر می کند.
وی افزود : در این سفر معاون اول رئیس جمهور از طرح پرورش ماهی در قفس شهرستان نوشهر بازدید و کارخانه نساجی بی بافت کلاردشت را افتتاح می کند.
— رئیس سازمان گسترش و نوسازی صنایع : چرخشگر تبریز، توان تولید گیربکس های سواری اتومات را دارد
تبریز – ایرنا – معاون وزیر و رییس سازمان گسترش و نوسازی صنایع گفت : شرکت چرخشگر تبریز قابلیت و توان تولید گیربکس های سواری اتومات را دارا است.
به گزارش روز یکشنبه ایرنا از روابط عمومی شرکت چرخشگر، سیدرضا نوروز زاده در بازدید از این شرکت افزود : با توجه به ارتباط کاری چرخشگر با شرکت ‘زد اف’/ ZF/ آلمان راه اندازی خط تولید این گیربکس ها در این شرکت آسانتر از سایر شرکت های تولید کننده داخلی است.
وی گفت: کاهش مصرف سوخت در کشور مورد توجه ویژه قرار داشته که مؤلفه های اصلی آن موتور و گیربکس است.
— معاون وزیر ورزش و جوانان:نباید با برخی هیجانهای کاذب حریم ورزش را خدشه دار کرد
مشهد – ایرنا – معاون فرهنگی، آموزشی و پژوهشی وزیر ورزش و جوانان گفت: نباید با برخی هیجانهای ناشی از برد و باختهای مسابقات مختلف حریم ورزش را خدشه دار کرد.
به گزارش خبرنگار ورزشی ایرنا عبدالحمید احمدی یکشنبه شب در دهمین همایش تجلیل از برترین های ورزش خراسان رضوی افزود: ورزش به عنوان یک بخش مقدس نیازمند اهتمام ورزشکاران، هواداران و عموم مردم به رعایت حریم است و نباید گذاشت در محیطها و رویداد های ورزشی به ورزش خدشه وارد شود.
— قائم مقام وزیر راه و شهرسازی : دولت مصمم به اتمام پروژه مسکن مهر است
ساری – ایرنا – قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در طرح مسکن مهر گفت : دولت مصمم است که مسکن مهر را به اتمام برساند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان مازندران احمد اصغری مهرآبادی روز یکشنبیه در حاشیه بازدید از پروژه های مسکن مهر مازندران با اشاره به این که برای رفع مشکلات مسکن مهر نیاز به همراهی همه مسوولان است و در این زمینه اقدامات مناسبی انجام شد، افزود: افزایش سقف تسهیلات بانکی برای مسکن مهر از اقدامات این دولت است.
***دوشنبه بیست و ششم مرداد
— معاون اول رییس جمهوری وارد نوشهر شد
نوشهر- ایرنا- اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهوری و هیات همراه صبح دوشنبه با استقبال استاندار مازندران، ائمه جمعه، فرمانداران و نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی در غرب استان ازطریق فرودگاه نوشهر وارد این شهرستان شد.
به گزارش ایرنا، سفر معاون اول دولت تدبیر و امید به مازندران یک روزه است و شماری از مقامات و مسوولان از جمله وزرای جهاد کشاورزی، صنعت، معدن و تجارت و راه و شهرسازی وی را همراهی می کنند.
معاون اول رییس جمهوری به منظور بازدید و افتتاح چند طرح مهم در مازندران و حضور در نشست شورای اداری به این استان سفر کرده است.
— جهانگیری: مازندران باید به صورت متوزان توسعه یابد
نوشهر- ایرنا- معاون اول رییس جمهوری توجه به مسایل زیست محیطی و منابع طبیعی در توسعه مازندران را مهم دانست و گفت : مازندران باید در همه بخش ها به صورت متوزان توسعه یابد.
به گزارش ایرنا، اسحاق جهانگیری روز دوشنبه درسفر به استان مازندران در فرودگاه نوشهر در گفت وگو با خبرنگاران افزود: اتخاذ ساز و کارهای ویژه برای رفع مشکلات صنعت و معدن و بررسی مسایل زیست محیطی و آنچه زمینه ساز توسعه صنعت در استان مازندران است هدف این سفر می باشد.
وی گفت : استان مازندران جزو استانهایی است که در حوزه های شیلات، کشاورزی و منابع طبیعی ظرفیت های فراون دارند و امروزه بسیاری از محصولات مورد نیاز کشور از این استان تامین می شود.
وی اتخاذ تدابیر و ساز و کار مناسب برای رفع مشکلات حوزه صنعت در استان مازندران را از اهداف سفرش اعلام کرد.
— ابتکار:استفاده از فناوری های نوین در پایش منابع پایه زیستی سرمایه کشور است
اراک- ایرنا- معاون رییس جمهوری و رییس سازمان حفاظت از محیط زیست گفت: استفاده از فناوری های نوین و پیشرفته و روش های حفاظتی بهینه در پایش و حراست منابع پایه زیستی، سرمایه کشور است.
معصومه ابتکار روز دوشنبه در سفر به استان مرکزی در حاشیه بازدید از منطقه هفتاد قله اراک در گفت وگو با ایرنا افزود: تنوع زیستی سرمایه ارزشمند خدادادی است که با هیچ مقیاس اقتصادی قابل سنجش نیست و باید به عنوان سرمایه بین نسلی با مشارکت مردم و استفاده از روش های بهینه حراستی برای نسل های آینده حفظ شود.
— بازدید جهانگیری از بزرگترین طرح پرورش ماهی در قفس مازندران
ساری – ایرنا – معاون اول رییس جمهوری روز دوشنبه از بزرگترین طرح پرورش ماهی در قفس استان مازندران در نوشهر بازدید کرد.
به گزارش ایرنا به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی مازندران، رییس سازمان جهاد کشاورزی مازندران در حاشیه بازدید معاون اول رییس جمهوری از بزرگترین طرح پرورش ماهی در قفس استان بیان کرد: هدف از اجرای طرح پرورش ماهی در قفس تولید، اشتغال، درآمدزایی، استفاده از ظرفیت های خالی دریای خزر، خودکفایی، تامین امنیت غذایی و غذای سالم با هزینه کمتر است.
— شریعتمداری: دولت وعده های غیرقابل اجرا نمی دهد
همدان- ایرنا- معاون اجرایی رییس جمهوری گفت: دولت تنها درصورت ضرورت به مردم وعده انجام کاری را داده، در غیر این صورت وعده های غیر قابل اجرا نمی دهد.
به گزارش روز دوشنبه روابط عمومی استانداری همدان، محمد شریعتمداری در شورای برنامه ریزی و توسعه همدان اظهارکرد: در سالیان گذشته فضای بی اعتمادی در سایه وعده های داده شده و انجام نگرفته در کشور شکل گرفته است.
وی اضافه کرد: سفرهای دولت که با عنوان کاروان تدبیر و امید صورت می گیرد بر پایه نظامات جدیدی پیش می رود و این کاروان جز در ضرورت ها وعده مجددی نمی دهد که قابلیت عمل نداشته باشد.
— معاون رییس جمهوری: اشتغال در کارآفرینی معنی پیدا می کند
اصفهان – ایرنا – معاون علمی و فناوری رییس جمهوری گفت: ما باید به دانش آموختگان بیاموزیم که معنی اشتغال، استخدام نیست بلکه کار آفرینی است.
به گزارش ایرنا سورنا ستاری روز دوشنبه در جمع گروهی از مدیران دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان افزود: دانش آموختگان باکار آفرینی باید بتوانند سرانه اشتغال کشور را بالا ببرند و مشکلات کشور و استان خود را در این زمینه حل کنند.
وی اظهار کرد: فرهنگ کارآفرینی و استارتاپ فرهنگ های جدیدی است که باید در دانشگاهها نهادینه شود.
— معاون وزیر: دو هزارو790 پست سازمانی وزارت کشور به سازمان مدیریت منتقل می شود
تبریز – ایرنا – معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزارت کشور از انتقال دو هزار و 790 پست سازمانی این وزارتخانه به سازمان مدیریت و برنامه ریزی خبرداد.
جواد ناصریان روز دوشنبه در نشست معاونان توسعه مدیریت و منابع انسانی منطقه 3 کشور شامل استان های زنجان، کردستان، اردبیل، آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی در تبریز با بیان اینکه به طور میانگین از هر استانداری 90 پست منتقل می شود، افزود: متناسب با هر پست نیروها نیز منتقل خواهند شد.
وی با اشاره به کار مطالعاتی وزارت کشور درخصوص ساماندهی نیروی انسانی گفت: پست های سازمانی به تفکیک حوزه های عمومی و تخصصی احصا شده اند.
— افتتاح کارخانه نساجی بی بافت کلاردشت با حضور جهانگیری
نوشهر- ایرنا – با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهوری کارخانه نساجی بی بافت کلاردشت روز دوشنبه افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت.
کارخانه نساجی بی بافت کلاردشت در زمینی به مساحت 65 هزار مترمربع و با سرمایه گذاری ریالی 22 میلیارد تومان و سرمایه گذاری ارزی 37 میلیون یورو احداث شد که با راه اندازی این واحد صنعتی برای 150 نفر اشتغالزایی خواهد شد.
معاون اول رییس جمهوری همچنین از بخش های مختلف این کارخانه و خط تولید آن بازدید کرد و با توضیح مدیران این کارخانه در جریان جزئیات فنی و ظرفیت تولید قرار گرفت.
— با حضور معاون اول رییس جمهوری/بزرگترین مرکز پرورش ماهی خاویاری در جویبار مازندران بهره برداری شد
ساری-ایرنا- بزرگ ترین مرکز پرورش ماهی خاویاری منطقه خاورمیانه روز دوشنبه با حضور معاون اول رییس جمهوری در شهرستان جویبار در استان مازندران به بهره برداری رسید.
به گزارش خبرگار ایرنا، مزرعه قره برون که در ساحل چپکرود شهرستان جویبار و در روستای گلدشت واقع است، پنج هکتار وسعت و 96 استخر پرورش ماهی دارد.
قرار است در این مزرعه سالانه 30 تن خاویار و دو هزار تن گوشت ماهی تولید شود.
آب مورد نیاز مزرعه پرورش ماهی قره برون از دریای مازندران با دبی پنج متر مکعب در ثانیه تامین می شود.
— معاون وزیر آموزش و پرورش: کلاسهای چندپایه ضرورت اجتناب ناپذیر است
مشهد – ایرنا – معاون ابتدایی وزارت آموزش و پرورش گفت: کلاسهای چندپایه یک فرصت مغتنم و یک ضرورت اجتناب ناپذیر است.
محمد دیمه ور روز دوشنبه در مراسم گشایش همایش سراسری مدرسان منتخب کلاسهای چندپایه در نیشابور افزود: هم اینک در شهر تهران در حوزه حومه تعداد 22 مدرسه چندپایه برپا است.
وی ادامه داد: کلاسهای چندپایه به دلیل کاهش جمعیت در حال افزایش است، تعداد دانش آموزان کم می شود و دانش آموزان چندپایه در قبال دانش آموزان معمولی توان علمی بالاتری دارند به شرطی که به آنها نگاه درستی شود.
— ابتکار: هوشمند سازی اطلاعات و پایش های زیست محیطی نیاز کشور است
اراک-ایرنا- معاون رییس جمهوری و رییس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: هوشمند سازی اطلاعات و پایش های زیست محیطی به عنوان راهبردهای زیرساختی زندگی سالم و فراهم سازی شرایط آسان در توسعه پایدار به عنوان نیاز کشور احساس می شود.
دکتر معصومه ابتکار روز دوشنبه در سفر به استان مرکزی در دیدار با کارکنان اداره کل محیط زیست استان مرکزی در اراک افزود: مطابق قانون برنامه پنجم هر اقدام عمرانی در کشور باید پیوست زیست محیطی داشته باشد و توجه به محیط زیست در هر فعالیتی به عنوان پیشنیاز دیده شده است.
— ظرفیت معادن سنگ محلات در رونق اقتصاد پساتحریم باید جدی گرفته شود
خمین -ایرنا – رییس انجمن صنفی سنگ محلات گفت: ظرفیت معادن سنگ محلات در رونق اقتصاد پساتحریم باید جدی گرفته شود.
حسین سروش روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: توافق هسته ای و پسا تحریم های اقتصادی فرصت کم سابقه ای برای تقویت و تکمیل زنجیره تولید داخلی و رونق صادرات ایجاد کرده و باید با برنامه های کارآمد انگیزه برای تولید بیشتر و امنیت سرمایه گذاری در صنعت سنگ محلات شتاب گیرد.
— معاون اول رییس جمهوری از تاسیسات بندری امیرآباد بهشهر بازدید کرد
ساری – ایرنا – معاون اول رییس جمهوری روز دوشنبه از تاسیسات بندری منطقه ویژه اقتصادی امیرآباد شهرستان بهشهر بازدید کرد.
به گزارش خبرنگار ایرنا ، علی خدمتگذار مدیر منطقه ویژه اقتصادی و بندر امیرآباد در این بازدید با ارائه گزارشی از ظرفیت های این منطقه ، گفت : 10 هزار هکتار اراضی پشتیبانی در این بندر موجود است که هم اکنون با 9 پست اسکله شامل یک اسلکه غلات ، یک اسلکه رورو و هفت اسکله چند منظوره فعالیت دارد.
— وزیر جهاد کشاورزی : واردات برنج در زمان برداشت ممنوع است
ساری-ایرنا – وزیرجهاد کشاورزی با بیان اینکه شالیکاران نگران قیمت برنج در بازار نباشند، گفت: هر چند ثبت سفارش واردات برنج صورت گرفته است، اما در زمان برداشت ، واردات این محصول ممنوع است.
محمود حجتی که روز دوشنبه به همراه اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهوری برای افتتاح بزرگ ترین مرکز پرورش ماهی خاویاری منطقه خاورمیانه در شهرستان جویبار به استان مازندران سفر کرده است، به خبرنگار ایرنا افزود: تدبیر دولت حمایت از تولیدات داخلی است.
وی با تاکید مجدد مبنی بر اینکه شالیکاران با آرامش و بدون دغدغه درو شالی را انجام بدهند، اظهار داشت: به نظر می رسد قیمت فعلی برنج نیز برای کشاورزان مقرون به صرفه است.
— وزیر جهاد کشاورزی : واردات برنج در زمان برداشت ممنوع است
ساری-ایرنا – وزیرجهاد کشاورزی با بیان اینکه شالیکاران نگران قیمت برنج در بازار نباشند، گفت: هر چند ثبت سفارش واردات برنج صورت گرفته است، اما در زمان برداشت ، واردات این محصول ممنوع است.
محمود حجتی که روز دوشنبه به همراه اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهوری برای افتتاح بزرگ ترین مرکز پرورش ماهی خاویاری منطقه خاورمیانه در شهرستان جویبار به استان مازندران سفر کرده است، به خبرنگار ایرنا افزود: تدبیر دولت حمایت از تولیدات داخلی است.
— معاون رییس جمهوری: صنایع برای برندسازی، ایده جدید و طراحی تلاش کنند
اصفهان – ایرنا – معاون علمی و فناوری رییس جمهوری گفت: صنایع باید محور فعالیت خود را بر مبنای برند سازی، ورود به ایده های جدید و طراحی محصول قرار دهند.
به گزارش ایرنا، سورنا ستاری روز دوشنبه در هنگام بازدید از یک گروه صنعتی در اصفهان افزود: در شرایط کنونی برای ما خط تولید مطرح نیست بلکه مغز، فکر و محصولات جدید است که با اهمیت و موثر است.
وی اظهار کرد: باید در رقابت ها بیشترین تمرکز را برای تقویت بازاریابی و فرهنگ خرید محصولات داخلی قرار دهیم.
— ابتکار:آسیب های زیستی تهدیدی جدی برای جهان و بشریت است
اراک – ایرنا – رییس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: آسیب های زیستی که هر روز عمق و وسعت بیشتری می گیرد تهدید جدی برای بشریت و جهان است.
معصومه ابتکار روز دوشنبه در سفر یک روزه به اراک در جمع قضات و مسوولان دستگاه قضایی استان مرکزی افزود: اهمیت مسایل زیستی در حد موضوعات امنیتی است و غفلت از این مهم تیشه ای بر ریشه توسعه و سلامت است.
وی گفت: دولت تدبیر و امید با درک حساسیت محیط زیست چاره اندیشی و اولویت بخشی به موضوعات زیست محیطی را در صدر ماموریت ها دارد و تلاش می شود به دور از شعار زدگی و با دیدگاه کارشناسی، اقدامات راهبردی و ترمیمی در این بخش انجام شود.
— معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اعلام کرد:
وزارت علوم مخالف برخوردهای سلیقه ای در دانشگاه ها است
مشهد – ایرنا – معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: باید زمینه حضور تمام گروه هایی که پایبند به قانون اساسی هستند در دانشگاه ها فراهم شود و از برخوردهای سلیقه ای و جناحی دوری کنیم.
سیدضیاء هاشمی روز دوشنبه در حاشیه برگزاری اجلاس بسیج اساتید در مشهد در جمع خبرنگاران افزود: مهم ترین رویکردی که وزارت علوم در سال تحصیلی جدید دنبال می کند برگزاری کرسی های آزاد اندیشی است که مورد تاکید رهبر معظم انقلاب می باشد.
وی خاطر نشان کرد: برگزاری این کرسی ها تحول بسیار بزرگی ایجاد خواهد کرد و مجموعه های مختلف باید در این زمینه تلاش کنند زمینه مشارکت و توسعه را فراهم آورند.
— معاون رییس جمهوری: شهرداری ها بازار بزرگی برای شرکت های دانش بنیان هستند
اصفهان – ایرنا- معاون رییس جمهوری گفت: شهرداری ها بازاری بزرگ برای شرکت های دانش بنیان هستند و می توانند برای آنها بازارسازی کنند.
به گزارش ایرنا، سورنا ستاری روز دوشنبه در دیدار با شهردار اصفهان با بیان اینکه حل هر معضل، شروع یک اشتغال و کسب و کار است، افزود: بسیاری از مشکلات و معضلات موجود در شهرها بویژه کلانشهرها را می توان با استفاده از ظرفیت شرکت های دانش بنیان حل کرد.
وی با اشاره به مشکلات زیست محیطی، ترافیک، زباله و فرهنگی در شهرهای بزرگ اظهار کرد: اگر با دید تجاری و مکانیزم برد برد به این مسائل نگاه کنیم، بسیاری از آنها از طریق شرکت های دانش بنیان حل می شود.
— واحد تولید خمیر کاغذ از کارتن های باطله در مازندران راه اندازی شد
ساری-ایرنا- واحد تولید خمیر کاغذ از کارتن های باطله (OCC) با ظرفیت سالانه 132 هزار تن امروز دوشنبه با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهوری در مجتمع صنایع چوب و کاغذ مازندران افتتاح و در مدار تولید قرار گرفت.
به گزارش ایرنا، قرارداد احداث این کارخانه با هدف تأمین مواد اولیه مواد سلولزی، حفظ محیط زیست و منابع اولیه و ترویج فرهنگ بازیافت در تابستان سال 1392 منعقد و عملیات اجرایی پروژه آغاز شد.
بنابر این گزارش طرح توسعه ای صنایع چوب و کاغذ مازندران با تکیه بر دانش کارکنان و متخصصین متعهد این کارخانه مورد بهره برداری قرار گرفت.
— جهانگیری:توسعه صادرات غیرنفتی رویکرد اصلی دولت در پسا تحریم است
ساری – ایرنا – معاون اول رییس جمهوری توسعه صادرات غیرنفتی را رویکرد اصلی دولت در پسا تحریم عنوان کرد وگفت: حضور در بازار جهانی، جذب منابع خارجی و رفاه و آسایش مردم از برنامه های جدی دولت پس از تحریم است.
به گزارش خبرنگار ایرنا، اسحاق جهانگیری عصر امروز دوشنبه در نشست با فعالان اقتصادی مازندران در مجتمع چوب و کاغذ مازندران با بیان اینکه ما کاری به هیاهوی داخل آمریکا نداریم، گفت: این هیاهو هیچ ربطی به داخل ایران ندارد.
وی با بیان اینکه تیم مذاکره کننده ما با کمترین نفرات به توافق عالی رسیده است، گفت : این در حالی است که امریکایی ها با 140 نفر از سیاست مداران و اقتصاد دانان برتر دنیا به مدت 18 روز در مذاکرات حضور داشتند.
— در جلسه توسعه و سرمایه گذاری استان همدان؛
معاون اجرایی رییس جمهور: درآمد ارزی در مسیرسرمایه گذاری های مولد هزینه می شود
تهران ـ ایرنا ـ معاون اجرایی رییس جمهوری در جلسه توسعه و سرمایه گذاری استان همدان گفت: دولت مصمم است درآمدهای ارزی را در مسیر تولید و سرمایه گذاری های مولد هزینه کند.
به گزارش یکشنبه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، جلسه توسعه و سرمایه گذاری استان همدان به منظور شناسایی، ظرفیت ها و فرصت های سرمایه گذاری و در راستای اجرای سیاست های توسعه متوازن و شکوفایی اقتصادی و اجتماعی این استان، به ریاست معاون اجرایی رییس جمهوری عصر امروز برگزار شد.
— وزیر جهاد کشاورزی:
سالانه 10 میلیارد مترمکعب آب استان های مازندران و گیلان به صورت هرز به دریا می ریزد
ساری-ایرنا- وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه مازندران وگیلان پرباران ترین استانهای کشور با کم آبی رنج می برند ، گفت: این درحالی است که سالانه 10 میلیارد مترمکعب آب سطحی این دواستان به صورت هرز وارد دریای خزر می شود.
محمود حجتی دوشنبه شب در جلسه شورای اداری مازندران با بیان اینکه مهار آب سطحی این دو استان در برنامه توسعه ششم مورد توجه جدی وزارت نیرو و جهاد کشاورزی قرار گرفته است، خاطر نشان کرد: زیر ساخت های کشاورزی استانهای شمالی ضعیف است.
وی با اشاره به اینکه با ساخت دو سد هراز و گلورد و توجه به آببندان ها ، حجم ذخیره آب کشاورزی مازندران تا یک میلیارد متر مکعب افزایش می یابد، اظهار داشت : اجرای طرح تجهیز و نوسازی اراضی شالیزاری استان های مازندران وگیلان یکی دیگر از نیاز های اساسی شمال است.
— وزیر صنعت و معدن از دو واحد تولیدی در آمل بازدید و افتتاح کرد
ساری- ایرنا- وزیر صنعت، معدن و تجارت در سفر یک روزه به مازندران از بزرگترین واحد تولید لبنی کشور در شهرستان آمل بازدید و یک واحد تولیدی در شهرک صنعتی این شهرستان را افتتاح کرد.
به گزارش خبرنگار ایرنا؛ محمدرضا نعمت زاده دوشنبه در ورود به شهرستان آمل ابتدا از بزرگترین واحد تولید لبنیات کشور در آمل بازدید و در ضیافت ناهار با مدیران شرکت لبنی کاله آمل ومدیران صنعتی واجرایی مازندران شرکت کرد.
— جهانگیری: همه طرح های نیمه تمام به بخش خصوصی واگذار می شوند
ساری- ایرنا- اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهوری با بیان اینکه سال 94 سخت ترین سال بودجه ای کشور است، گفت: همه طرح های نیمه تمام به بخش خصوصی واگذار می شوند.
به گزارش ایرنا، اسحاق جهانگیری دوشنبه شب در جلسه شورای اداری مازندران با بیان اینکه دولت تصمیم گرفته است که همه طرح های نیمه تمام را به بخش خصوصی واگذار کند، ادامه داد: امسال، شاخص ارزیابی استانداران و مدیران در واگذاری طرح های نیمه تمام است.
— وزیر دادگستری: موفقیت ایران در صحنه های سیاسی بدلیل مقاومت مردم است
قم – ایرنا – وزیر دادگستری گفت: حماسه هایی چون راهپیمایی روز قدس پیام اقتدار برای جمهوری اسلامی است و موفقیت ایران در صحنه های سیاسی بدلیل مقاومت مردم در صحنه های مختلف است.
به گزارش ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین مصطفی پورمحمدی عصر دوشنبه در آیین بزرگداشت سالروز بازگشت آزادگان به میهن اسلامی در مجتمع امام خمینی(ره) قم بیان داشت: با فرهنگ ایثارگری جامعه ای متعالی ساخته ایم که فرزندان مجرب و با دانش ما در صحنه های دیپلماتیک موفقیتی را بدست می آورند و قدرت جدل و مباحثه دارند و اگر دنیا را مقهور توانایی مبارزه و استدلال خود کرده اند بر اساس مقاومت و ایستادگی و صبوری مردم است.
— وزیر نیرو:شبکه آبیاری کشاورزی مازندران به 190 هزار هکتار افزایش می یابد
ساری – ایرنا – وزیر نیرو با بیان اینکه در حال حاضر فقط 15 هزار هکتار از اراضی کشاورزی مازندران تحت پوشش شبکه آبیاری است، گفت: با اجرای چهار شبکه آبیاری در آینده نزدیک شبکه آبیاری کشاورزی این استان به حدود 190 هزار هکتار می رسد.
به گزارش ایرنا، حمید چیت چیان دوشنبه شب در جلسه شورای اداری مازندران که با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهوری تشکل شد، افزود: در حال حاضر دو سد هراز و گلورد در دست ساخت از اهمیت خاصی در تامین آب شرب و کشاورزی مازندران دارند.
— ستاری:افزایش سهم پژوهش وفناوری در تولید ناخالص ملی ازسیاستهای راهبردی دولت است
اصفهان- ایرنا- معاون علمی و فناوری رییس جمهوری اعلام کرد: افزایش سهم پژوهش و فناوری در تولید ناخالص ملی از جمله سیاستها و برنامه راهبردی دولت تدبیر و امید است.
به گزارش ایرنا سورنا ستاری شامگاه دوشنبه در جلسه کمیته راهبردی کریدور علم و فناوری استان اصفهان در استانداری از رویکرد دولت به اقتصاد مبتنی بر دانش خبرداد و افزود: علوم انسانی مبتنی بر فناوری اطلاعات امروزه در اقتصاد دانش بنیان حرف اول را می زند.
***سه شنبه بیست و هفتم مرداد
— معاون وزیر تعاون: دولت در زمینه آموزش نیروی انسانی در مسیر عقلانیت حرکت می کند
کرج- ایرنا- معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، نیروی انسانی آموزش دیده و متخصص را سرمایه ای بزرگ عنوان کرد و گفت: دولت تدبیر و امید در زمینه آموزش نیروی انسانی و اشتغال مناسب آنان در مسیر عقلانیت حرکت می کند.
به گزارش ایرنا، حمید کلانتری روز سه شنبه در دومین جلسه ستاد عالی هماهنگی وتوسعه تعاون استان البرز در استانداری، گفت: وقتی نیروی انسانی در غیر از رشته آموزش دیده و تحصیل کرده مشغول بکار شود، این اوج ناکارآمدی و هدر دادن منابع، امکانات و ثروت ملی است که البته دولت تدبیر و امید در این زمینه در مسیر عقلانیت جلو می رود.
— آغاز ساخت دبیرستان سازمان انرژی اتمی در مشهد
مشهد – ایرنا – ساخت دومین دبیرستان سازمان انرژی اتمی ایران در کشور با عنوان ‘اختران انقلاب’ عصر سه شنبه با کلنگ زنی رییس سازمان اتمی در مشهد آغاز شد.
دکتر علی اکبر صالحی در این مراسم گفت: نخستین مدرسه پیش از این در تهران راه اندازی شده و دومین مورد از این مدارس به برکت وجود مقدس امام رضا(ع) که ضامن معنویت و استقلال کشور است با توجه به ظرفیتهای این منطقه در مشهد پایه گذاری شد.
وی ابراز امیدواری کرد خیر و برکات این دبیرستان در آینده نصیب همه ملت ایران شود.
— 47 میلیون سند ثبتی بصورت الکترونیکی درکشور ثبت شد
یاسوج – ایرنا – رییس کانون دفتریاران کشور گفت: سال گذشته از مجموع 57 میلیون سند ثبتی 47 میلیون از این اسناد بصورت الکترونیکی ثبت شد.
به گزارش خبرنگار ایرنا، محمد رضا دشتی اردکانی روز سه شنبه در آیین افتتاح ساختمان جامعه سردفتران و دفتر یاران کهگیلویه و بویراحمد در یاسوج افزود: هفت هزارو 350 دفتراسناد رسمی در کشور بدون کمترین حمایت مالی دولت فعال هستند.
وی اظهارکرد: با توجه به اینکه مقام معظم رهبری در برنامه ششم توسعه بر ثبت اسناد رسمی تاکید دارند باید با مدیریتی فراگیر این کار در اولویت دفاتر اسناد قرار گیرد.
— معاون وزیر آموزش و پرورش:سیاست دولت افزایش کیفیت آموزشی در مدارس است
کرج-ایرنا- معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش در البرز گفت: سیاست دولت تدبیر و امید در این وزارتخانه بر افزایش کیفیت آموزشی در مدارس متمرکز شده است.
به گزارش ایرنا، علی زرافشان روز سه شنبه در آیین پایانی یازدهمین جشنواره روش های فعال تدریس مبتنی بر فناوری ریاضی 3 در رشته علوم تجربی که در دهکده ورزشی چهار باغ شهرستان ساوجبلاغ البرز برگزار شد ،افزود: معلمان در رسیدن به افزایش کیفیت آموزشی مهمترین نقش را بر عهده دارند که برگزاری جشنواره های تخصصی نحوه تدریس برای آنان از اهمیت بالایی برخوردار است.
— معاون وزیر جهادکشاورزی: خرید گندم امسال تا هشت میلیون تن می رسد
سمنان – ایرنا – معاون امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی پیش بینی کرد که خرید گندم از کشاورزان در سال زراعی جاری تا هشت میلیون تن برسد.
محمدعلی طهماسبی روز سه شنبه در شهرستان دامغان در جمع خبرنگاران گفت: میزان فعلی گندم خریداری شده از کشاورزان، 6 میلیون و 58 هزار تن است.
وی خاطرنشان کرد: از ابتدای امسال تاکنون 630 میلیون دلار محصولات باغی از ایران صادر شده است.
***چهارشنبه بیست و هشتم مرداد
— معاون رییس جمهوری از بازارچه صنایع دستی زنان کارآفرین تهران بازدید کرد
تهران – ایرنا – معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده پس از زیارت آستان مقدس امامزاده صالح(ع)، از بازارچه صنایع دستی زنان کارآفرین سرپرست خانواده در این مکان واقع در تجریش تهران بازدید کرد.
به گزارش خبرنگار ایرنا، شهیندخت مولاوردی شب گذشته(سه شنبه) در جریان بازدید از این بازارچه به خبرنگاران گفت: در دهه کرامت و سالروز میلاد حضرت معصومه(س) فرصتی دست داد تا در این مکان روحانی حضور یابم و از بازارچه زنان کارآفرین دیدن کنم.
وی افزود: برگزاری این رویدادها در اماکن متبرکه برای جوانان بخصوص دختران می تواند جذاب باشد.
— معاون وزیر: چرخ های تولید صنایع ریلی کشور به گردش درآمده است
زنجان – ایرنا – معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل راه آهن جمهوری اسلامی ایران گفت: همه کارخانه های ریلی تعطیل شده در سطح کشور دوباره راه اندازی و خط تولید صنایع ریلی فعال شده است.
محسن پورسیدآقایی روز چهارشنبه در مراسم بهره برداری از خط تولید ریل باس شرکت ایریکو در شهرستان ابهر بابیان اینکه نباید با واردات به تولید داخل لطمه زد، افزود: سازمان مدیریت و برنامه ریزی، صنعت و معدن، شرکت رجا و گمرک در راه اندازی مجدد صنایع ریلی کشور تلاش کردند.
وی تاکید کرد: هم اکنون مشکلات حمل و نقل کشور در این بخش مرتفع شده است و با برنامه ریزی های انجام شده پس از این کارخانه های صنایع ریلی کشور تعطیل نخواهند شد.
— معاون وزیر صنعت:صنعت نمی تواند بطور کامل با اخلاق زیست محیطی هماهنگ باشد
اصفهان – ایرنا – مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی کشور گفت: رسالت انسانی این سازمان حفظ محیط زیست است ولی نمی توان به فعالیت صنعتی استناد کرد که بطور کامل با اخلاق زیست محیطی هماهنگ باشد.
به گزارش ایرنا، سید محمدعلی سید ابریشمی روز چهارشنبه در نخستین نشست مشترک مدیران عامل شرکت شهرکهای صنعتی استانهای کشور و مدیران کل حفاظت محیط زیست در اصفهان افزود: در عین حالی که همه ی ما علاقه مند به زندگی در محیط سالم هستیم ولی به هرحال نمی شود فعالیتهای صنعتی بدون آثار سوء زیست محیطی باشد.
— معاون وزیر بهداشت اعلام کرد:کمبود 80 هزار تخت بیمارستانی در کشور
کرمان – ایرنا – معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: اکنون با کمبود 80 هزار تخت در کشور روبرو هستیم که برای خرید آنها به 51 هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز است.
به گزارش ایرنا محمد حاجی آقاجانی روز چهارشنبه در گردهمایی شورای مدیران معاونت درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با دانشگاه های علوم پزشکی جنوب شرق کشور در کرمان افزود: اگر بخواهیم این تعداد تخت را با بودجه های دولتی تامین کنیم، حدود 40 سال طول می کشد.
— معاون وزیر علوم: دانشگاه ها باید برای دوره پساتحریم آماده شوند
همدان- ایرنا- معاون وزیر علوم و رییس سازمان سنجش کشور گفت: دانشگاه ها باید برای دوره های پسا تحریم آماده شوند.
ابراهیم خدایی روز چهارشنبه در آیین اختتامیه بیستمین المپیاد بین المللی علمی – دانشجویی کشور اظهار کرد: ایران از مرز بین المللی شدن تا بین المللی رفتار کردن فاصله دارد.
وی با ذکر اینکه باید برای دوره های پسا تحریم آماده شد اضافه کرد: باید آمادگی خود را نه تنها در بخش فیزیکی بلکه در بخش رفتارها و نرم افزارها ارتقا داد تا بتوانیم به جامعه بین الملل بپیوندیم.
— مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی:مدیران نظام اسلامی سیره رضوی را الگوی خود قرار دهند
زنجان – ایرنا – مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و دبیر ستاد عالی کانون های فرهنگی و هنری مساجد کشور گفت: مدیران نظام اسلامی باید سیره رضوی را در اقامه نماز و عمل به دستورات دین مبین اسلام، الگوی خود قرار دهند.
حجت الاسلام حمیدرضا سلیمانی روز چهارشنبه درمراسم افتتاحیه جشنواره نماز در فرهنگ رضوی در استان زنجان افزود: جایگاه نماز و نمازگزاران آنچنان رفیع است که خداوند منان دو پیامبر را خادم مسجد قرار می دهد و آنان را موظف به ساخت مسجد الحرام می کند.
— وزیر کشور: بررسی وضعیت آذربایجان غربی مهمترین هدف سفر به این استان است
ارومیه ـ ایرنا ـ وزیر کشور گفت: بررسی وضعیت آذربایجان غربی در بخش های مختلف، مهمترین هدف سفر دو روزه به این استان است.
به گزارش خبرنگار ایرنا، عبدالرضا رحمانی فضلی روز چهارشنبه در بدو ورود به ارومیه در فرودگاه این شهر در گفت و گو با خبرنگاران افزود: در سفر دو روزه به ارومیه در جلسات مختلفی نظیر شورای تامین ، شورای اداری و شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شرکت می کنیم.
وی اضافه کرد: علاوه بر این، بازدید از برخی پروژه ها و برخی مناطق مرزی آذربایجان غربی از دیگر برنامه های این سفر در راستای بررسی وضعیت این استان است.
— وزیر کشور: ایران پرچمدار مبارزه با مواد مخدر در جهان است/ موفقیت های دولت یازدهم مثال زدنی است
ارومیه – ایرنا – وزیر کشور گفت: ایران اسلامی امروزه در راس کشورهای مقابله کننده با مواد مخدر در جهان قرار دارد که این امر ناشی از اعتقادات دینی و انسانی مسوولان نظام مقدس جمهوری اسلامی است.
عبدالرضا رحمانی فضلی روز چهارشنبه در همایش پیشگیری از اعتیاد و اجتماعی کردن مبارزه با مواد مخدر در ارومیه افزود: بیشترین کشفیات، بیشترین هزینه انسانی و بیشترین مبارزه در حوزه مقابله با قاچاق مواد مخدر در ایران اسلامی صورت می گیرد.
وی اظهار کرد: تنها در سال گذشته 570 تن مواد مخدر در ایران کشف شده در حالی که در صورت عدم اهتمام ایران به مبارزه، این مواد به دیگر کشورها ترانزیت می شدند.
— معاون وزیر ارشاد : غرب امروز بصورت جدی به سینمای ایران نیازمند است
یزد – ایرنا – رییس سازمان سینمایی کشور با اشاره به ورود سینما از غرب به کشور گفت : کشورهای غربی امروز به صورت جدی نیازمند خروجی سینما ایران است.
به گزارش ایرنا ، حجت الله ایوبی چهارشنبه شب در آیین اختتامیه جشنواره ملی مستند و فیلم کوتاه رضوی در یزد افزود : اروپایی ها هم برای مقاومت در برابر سینمای هالیوود به سینمای ایران پناه آورده اند.
وی با اشاره به اینکه 75 درصد سالن های سینمای این کشورها را هالیورد فتح کرده است ، اظهار کرد : سال گذشته بیش از 70 درصد افزایش مخاطب با فیلمهای ایرانی بامضامین معنوی ، خانواده و تحکیم آن و غیره در سینماهای کشور داشتیم.
— فانی: یک سوم فضاهای آموزشی کشور غیر استاندارد است/کسری بودجه 50 هزار میلیارد ریالی
بندرعباس- ایرنا- وزیر آموزش و پرورش با اعلام اینکه یک سوم فضاهای آموزشی کشور غیر استاندارد است، گفت: با یک حرکت جهادی و مشارکت خیرین باید با یک کار جهادی این تعداد مدرسه را استاندارد سازی کنیم.
به گزارش ایرنا علی اصغر فانی چهارشنبه شب در ششمین جلسه شورای اداری استان هرمزگان در بندرعباس با بیان اظهارات فوق، افزود: در همین راستا مذاکراتی نیز با مسؤولان داشته ایم و قولهایی داده اند که در صورت نهایی شدن اعلام می شود.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه بودجه این وزارتخانه در طول دو سال خدمت دولت تدبیر و امید نسبت به سال 91 دست کم 50 درصد افزایش یافته است، اضافه کرد:
— وزیر کار: صنایع چوب و کاغذ ایران در رضوانشهر احیاء می شود
رشت – ایرنا – وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: تلاش می کنیم تا صنایع عظیم چوب و کاغذ (چوکا) در شهرستان رضوانشهر مجددا احیاء و زنده شود.
به گزارش خبرنگار ایرنا، علی ربیعی غروب چهارشنبه در سفر به استان گیلان و بازدید از مجتمع صنایع چوب و کاغذ ایران ( چوکا) در رضوانشهر ، با تاکید بر اینکه این مجموعه عظیم صنعتی نیاز به بازسازی دارد، گفت: در کنار امر بازسازی باید تولید نیز در این مجموعه رونق بگیرد و به سودآوری برسد.
وی ادامه داد: مالک اصلی این مجموعه عظیم صنعتی، بازنشستگان عزیز و کارگران زحمت کش هستند و هیچ کسی حق مالکیت اینجا را ندارد.
— وزیر کشور: ایجاد و تقویت نشاط اجتماعی اولویت دولت تدبیر و امید است
ارومیه – ایرنا – وزیر کشور ایجاد و تقویت نشاط اجتماعی را از اولویت های مهم دولت تدبیر و امید در برهه کنونی دانست و گفت: فعال شدن سازمانهای مردم نهاد، توجه بیشتر به رسانه ها و احیای دوباره خانه احزاب در این راستا انجام می شود.
به گزارش ایرنا، عبدالرضا رحمانی فضلی شامگاه چهارشنبه در یک برنامه تلویزیونی در صدا و سیمای مرکز ارومیه به انتخابات اسفندماه امسال اشاره کرد و افزود: دولت و وزارت کشور به دنبال برگزاری انتخابات قانونمند، باشکوه و سالم است.
وی ابراز اطمینان کرد که با حضور پرشور مردم آگاه ایران در این دوره از انتخابات مانور بزرگ قدرت مردم ایران به نمایش گذاشته می شود.
— زمینه افتتاح فازهای 15 و16 پارس جنوبی فراهم است
بوشهر – ایرنا – مدیرکل روابط عمومی وزارت نفت گفت: زمینه افتتاح فازهای 15 و 16 پارس جنوبی فراهم است و امیدواریم بزودی با حضور رییس جمهوری بهره برداری رسمی از این پروژه آغاز می شود.
به گزارش ایرنا، اکبر نعمت اللهی چهارشنبه شب درهمایش تجلیل ازخبرنگاران و رسانه های فعال استان بوشهر افزود: با توجه به بازدید امروز از فازهای 15 و 16 پارس جنوبی مشخص شد، این فازها ظرفیت افتتاح در آینده نزدیک را دارند.
وی اضافه کرد: وزارت نفت آمادگی تعامل دو سویه با رسانه ها را دارد و این تعامل ضرورتی مهم برای برطرف شدن نیازهای متقابل دو طرف است.
***پنجشنبه 29 مرداد
— افتتاح خط تولید پنیر شرکت پگاه گیلان با حضور وزیر کار
رشت – ایرنا – با حضور علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، خط تولید پنیر uf 400 و پنیر حلب شرکت پگاه گیلان افتتاح شد.
به گزارش خبرنگار ایرنا، علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی روز پنجشنبه در دومین روز سفر به گیلان، از شرکت صنایع شیر ایران پگاه گیلان واقع در شهر صنعتی رشت بازدید کرد.
برای راه اندازی خط تولید پنیر uf 400 تاکنون 10 میلیارد ریال هزینه شده و ظرفیت تولید ماهانه 400 تن پنیر 400 uf گرمی را دارد.
صنایع شیر پگاه گیلان واقع در شهر صنعتی رشت به عنوان بزرگ ترین تولیدکننده فرآورده های شیری استان، یکی از شرکت های وابسته به شرکت صنایع شیر ایران است و در حال حاضر، بیش از 80 نوع محصول لبنی و نوشیدنی را تولید می کند.
— معاون رییس جمهوری: انقلاب اسلامی زمینه ساز رشد و توسعه فرهنگ قرآنی است
مشهد – ایرنا – معاون رییس جمهوری گفت: انقلاب اسلامی زمینه رشد و توسعه فرهنگ قرآنی را فراهم کرده است.
حجت الاسلام محمد علی شهیدی روز پنجشنبه در مراسم آغاز بیست و هفتمین دوره مسابقات کشوری حفظ و قرائت قرآن کریم ویژه خانواده های معظم شاهد و ایثارگر در مشهد افزود: قرآن کتابی است که کهنه نمی شود و برای سعادت و خوشبختی بشر نازل شده است.
— معاون وزیرتعاون:شرایط پساتحریم فرصت ورود ایران به اقتصاد جهانی را فراهم می کند
کرج-ایرنا-معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: پسا تحریم فرصت ورود ایران به اقتصاد جهانی را فراهم می کند.
به گزارش ایرنا، حسن طایی روز پنج شنبه در گردهمایی سه جانبه گرایی دولت، کارگرو کارفرما که در سالن همایش های مرکز تربیت مربی کشور مستقر درکرج برگزار شد،افزود: اگر در این فرصت پیش آمده باید با حمایت از بخش تولید برای رونق اقتصادی کشور بسترسازی کنیم.
وی با اشاره به اینکه هرکدام از مفاد تحریم ها ، موانعی در مسیر رشد و شکوفایی اقتصادایران بود، اظهارکرد: در عصر بعد از توافق این فرصت در اختیار ایران قرار می گیرد تا با بسته سیاسی به اقتصاد جهانی ورود کند.
— پیش نویس اختصاص 1800میلیارد ریال تسهیلات به عشایر تقدیم دولت شد
سمنان – ایرنا – رییس سازمان عشایری گفت: پیش نویس اختصاص هزار و 800 میلیارد ریال تسهیلات مربوط به عشایر، به هیات دولت تقدیم شده است.
کرمعلی قندالی روز پنجشنبه در مصاحبه با خبرنگاران در سمنان، از تامین منابع مالی برای کمک به عشایر از محل اعتبارات مدیریت بحران کشور خبر داد و گفت: این تسهیلات برای کمک به تشکل های عشایری، تامین علوفه، آب و تجهیزات آبرسانی به متقاضیان ارائه می شود.
وی ادامه داد: امسال 600 هزار راس دام در دوره ای 120 روزه پرواربندی می شود و پروار بندی دام یکی از طرح های توسعه دام عشایر است.
— معاون وزیر نیرو:مدیریت صحیح منابع آبی از اولویت های اصلی وزارت نیرو است
ایلام – ایرنا – معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا گفت: دولت و وزارت نیرو در حوزه آب اولویت اصلی خود را بر مدیریت صحیح منابع آبی متمرکز کرده است.
به گزارش ایرنا، رحیم میدانی روز پنجشنبه در نشست کارگروه انسجام بخشی امور آب و آبفای استان ایلام با اشاره به اینکه شورای عالی آب در دولت یازدهم بسیار فعال تر از گذشته است، اظهار کرد: امروزه کشور ما در مقطع خاص تاریخی از نظر آب در کشور قرار گرفته است.
وی با اشاره به اینکه طبیعت کشور ما با کم آبی عجین شده و نمی توان این مهم را کتمان کرد، افزود: در منطقه میانی کشور که نزدیک به 80 درصد وسعت کشور را شامل می شود جزء مناطق بسیار کم آب دنیا است.
— وزیر بهداشت: دست های آلوده درصدد تخریب دستاوردهای وزارت بهداشت هستند
تبریز- ایرنا- وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: دستهای آلوده ای در کار هستند که برای تخریب دستاوردهای این وزارت تلاش می کنند.
دکتر سید حسین قاضی زاده هاشمی روز پنجشنبه در نشست معاونان آموزشی دانشگاههای علوم پزشکی کشور در تبریز افزود: با روی کارآمدن دولت تدبیر و امید و انجام نظارتها، کسانی که سالها در این حوزه پول های بادآورده از طریق واسطه گری در تجهیزات و دارو بدست می آودند، از وزارت بهداشت زخم خوردند و در تلاش برای تخریب عملکرد آن هستند.
وی ادامه داد: دولت دکتر روحانی با کندی ولی با موفقیت مسیر خود را با اتکا به عقلانیت و تدبیر در راستای صلاح مردم و مملکت دنبال می کند.
— معاون وزیر بهداشت:آموزش پزشکی نیازمند تکان جدی است
تبریز- ایرنا – معاون آموزشی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه آموزش پزشکی نیاز به تکان جدی دارد، گفت: باید دیدگاههای نو در این حوزه القا شود و به بخشنامه های قدیمی اکتفا نکرد.
باقر لاریجانی روز پنجشنه در نشست معاونان آموزشی دانشگاههای علوم پزشکی سراسر کشور در تبریز افزود: دراین راستا نقشه راه تحول 20 ساله آموزشی علوم پزشکی در راستای کسب مرجعیت علمی ترسیم می شود.
وی با تاکید براینکه ضروری است دانشگاههای علوم پزشکی به سوی دانشگاههای نسل سوم حرکت کنند، ادامه داد: ماموریت این دانشگاهها نوآوری و تسهیل در کارآفرینی است و باید دانشگاهها آموزشهای خود را با ساختار جدید تطبیق دهند.
— رییس بازرسی و نظارت بر سواحل کشور:
حضور گردشگران، فرصت طلایی برای توسعه استان های شمالی است
نوشهر- ایرنا – رییس بازرسی و نظارت بر سواحل کشور گفت: حضور میلیونی گردشگران در استان های شمالی برای استفاده از مواهب طبیعی، جنگل و دریا، یک فرصت طلایی برای رونق و توسعه منطقه است.
علی ملازاده در سفرش به رامسر در غرب استان مازندارن در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: دستگاه های اجرای باید توجه ویژه به شهرستان های ساحلی شمال کشور داشته باشند.
وی بیان داشت: امکانات و زیر ساخت های محدود برای جمعیت شهرستان ها پاسخگوی نیاز خیل عظیم گردشگران نیست و برای ساماندهی درست این فرصت باید برنامه ریزی مناسب انجام داد.
ملازاده اظهار داشت: باید با ارایه سبک درست گردشگری ایرانی – اسلامی، ایجاد امکانات شایسته حضور عظیم گردشگران را مدیریت نماییم تا موجب رونق و توسعه شود.
— ربیعی: دولت یازدهم به دنبال ارائه آمارهای جعلی و دروغی به مردم نیست
رشت – ایرنا – وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی گفت: دولت تدبیر و امید به دنبال ارائه آمارهای جعلی و دروغی به مردم نیست.
به گزارش خبرنگار ایرنا، علی ربیعی روز پنجشنبه در جمع قشرهای مختلف مردم لاهیجان اعم از کارگران، تشکل های تعاونی، صنفی، کارفرمایی و شماری از مسوولان در سالن کانون فرهنگی تربیتی شهید باهنر این شهرستان در شرق استان گیلان بیان داشت: دولت تدبیر و امید بر همه وعده هایی که شاید در کوتاه مدت دل انسان ها را شاد و در درازمدت نابود سازد، خط بطلان کشیده است.
وی ادامه داد: ما با مردم عهد بسته ایم که با آنان رفتار صادقانه داشته باشیم و آمار جعلی و خلاف واقع ارائه ندهیم؛ این رسالت بزرگ ماست که بر آن متعهد و پایبندیم.
وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی اظهار کرد: این مهم، جزو تعهدات اخلاقی ماست و بطور قطع با کار کارشناسی دقیق و هدفمند اجازه نخواهیم داد حتی ذره ای، در تصمیم گیری ها اشتباه و خطا داشته باشیم.
— معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش:
جشنواره نوجوان خوارزمی نقطه عطفی در آموزش و پرورش کشور محسوب می شود
مشهد-ایرنا-معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش گفت : جشنواره نوجوان خوارزمی نقطه عطفی در آموزش و پرورش کشور محسوب می گردد.
مهندس علی زرافشان روز پنجشنبه در مراسم اختتامیه مرحله کشوری نخستین جشنواره نوجوان خوارزمی در مشهد اظهار کرد : امروز یک نقطه عطف در تاریخ آموزش و پرورش است که آثار و برکات زیادی برای نظام تعلیم و تربیت به دنبال دارد.
وی بیان کرد : ظرفیت ها، استعداد و توانمندی های بالقوه متعدد و فراوانی در دانش آموزان مقطع متوسطه اول وجود دارد که با برگزاری چنین جشنواره هایی به فعلیت می رسند.
— رییس اتاق بازرگانی: اقتصاد وابسته به مردم تنها راه نجات است
کرمان – ایرنا – رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران گفت: در بررسی ها به این نتیجه رسیدیم که تنها راه برون رفت و نجات از وضعیت فعلی، وابستگی اقتصاد به مردم و توان مردمی است نه وابستگی به منابع زیرزمینی و بودجه هایی که در کشور اتفاق می افتد.
به گزارش ایرنا محسن جلال پور روز پنجشنبه در نشست شورای گفت و گوی استانی دولت و بخش خصوصی در استانداری کرمان افزود: ریشه بسیاری از مشکلات ما اجرایی نشدن سیاست های اقتصاد مقاومتی است.
— معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی:بسته توانمندسازی کارآفرینان در راه است
کرج- ایرنا- معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از تدوین و آماده سازی بسته حمایتی توانمند سازی کارآفرینان و دانش آموختگان در کشور خبر داد.
حسن طایی روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار کرد: در این بسته حمایتی از بنگاههای کوچک اقتصادی و کارآفرینی نیز حمایت خواهد شد.
وی ادامه داد: جامعه هدف این بسته حمایتی بیشتر دانش آموختگان مراکز آموزش عالی، کارآفرینان و مراکز دانش بنیان هستند.
طایی گفت: براین اساس 10 نهاد مالی کشور در حمایت از کارآفرینان و مراکز دانش بنیان مشارکت خواهند کرد.
معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اقدامات پسا تحریم در کشور بیان کرد: از اکنون شاهد تحول در بخش اقتصادی کشور هستیم و تکمیل حلقه شکوفایی اقتصادی کشور در گرو همکاری و تعامل بیشتر تشکلهای کارگری، کارفرمایی و دولت است.
طایی افزود: در عصر پسا تحریم تلاش دولت و بخش خصوصی باید به تقویت تولید داخلی و توسعه صادرات کالاهای ایرانی معطوف شود.
— معاون وزیر نیرو : تولید برق در کشور 550 مگاوات افزایش یافت
مشهد – ایرنا – معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون نیروگاههای جدید با ظرفیت 550 مگاوات به شبکه سراسری برق کشور متصل شده اند.
هوشنگ فلاحتیان روز پنجشنبه در حاشیه افتتاح پست 132 کیلو ولت سجاد مشهد و تونل انرژی و کابل تغذیه این پست در گفت و گو با خبرنگاران افزود: در این مدت حدود 100 مگاوات برق نیروگاههای پراکنده مقیاس کوچک در اقصی نقاط کشور وار مدار شبکه برق شده است.
وی با اشاره به بهره برداری از نیروگاه برق آبی ‘سمیره’ به ظرفیت 480 مگاوات در کشور اظهار کرد: برق تولیدی این نیروگاه هفته گذشته به شبکه سراسری کشور تزریق شد.
وی گفت: طبق برنامه ریزی های انجام شده یک هزار و 300 مگاوات برق نیز در سال آینده وارد شبکه برق سراسری کشور خواهد شد.
— ربیعی: دولت به طور جدی به دنبال افزایش نشاط اجتماعی در جامعه است
رشت – ایرنا – وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی گفت: ایجاد و توسعه فضاهای فرهنگی و ورزشی، در افزایش نشاط اجتماعی موثر است و دولت یازدهم نیز به طور جدی ، این امر مهم را دنبال می کند.
به گزارش خبرنگار ایرنا ، علی ربیعی عصر پنجشنبه و در جریان آغاز عملیات اجرایی ساخت مجموعه فرهنگی – ورزشی کارگران شهرستان رودسر با بیان اینکه توسعه باید منجر به نشاط اجتماعی در جامعه شود، افزود: این امر مهم، جزو تعابیر ارزشمند رییس جمهوری است و ایشان تاکید زیادی بر این موضوع دارد.
وی با اشاره به ساخت مجموعه ای فرهنگی و ورزشی برای کارگران گفت: احداث اینگونه مجموعه ها موجب می شود تا کارگران در شرایط اوقات فراغت، از این فضاها و امکانات بهره مند شوند.
— وزیر نیرو:حمایت کمیسیون انرژی مجلس ثمرات ارزشمند برای صنعت آب و برق کشور دارد
مشهد – ایرنا – وزیر نیرو گفت: حمایت های کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی ثمرات ارزشمندی برای صنعت آب و برق کشور بدنبال خواهد داشت.
حمید چیت چیان روز پنجشنبه طی گفت و گوی تلفنی در نشست مشترک اعضای کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی و مدیران ارشد صنعت برق خراسان در مشهد افزود: تعامل و همکاری خوبی بین کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی و وزارت نیرو وجود دارد.
وی اظهار کرد: اعضای کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی تاکنون مشارکت خوبی را با وزارت نیرو بویژه در تصویب قانون اخیر پیرامون طرح حمایت از صنعت برق کشور داشته اند.
— وزیر کشور: اقتدار ایران مرهون همراهی مردم ، درایت رهبری و انجسام ملی است
ارومیه ـ ایرنا ـ وزیر کشور گفت: اقتدار کنونی ایران اسلامی مرهون همراهی مردم ، درایت و هدایت حکیمانه رهبری و انسجام ملی توام با مقاومت است.
به گزارش خبرنگار ایرنا ، عبدالرضا رحمانی فضلی روز پنجشنبه در جلسه شورای اداری استان آذربایجان غربی افزود: دستاورد مذاکرات 22 ماهه هسته ای یکی از جلوه های مقاومت ملی و انسجام داخلی بر روی اراده و خواست عمومی بود.
وی بیان کرد: اقدام برای لغو تحریم ها و اثبات و به رسمیت شناختن حقوق هسته ای کشور توسط قدرتهای جهانی نتیجه همین مقاومت ملی است.
— معاون وزیر نیرو: میزان بارش در کشور در دراز مدت 21 درصد کاهش دارد
ایلام – ایرنا – معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا گفت : میزان بارش در کشور در دراز مدت 21 درصد کاهش دارد.
رحیم میدانی عصر پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا در دهلران اظهار کرد: 19 سال است که در یک دوره خشکسالی هستیم که هنوز هم ادامه دارد تا امروز میانگین بارش کل کشور 189 میلی متر است که در مقایسه با سال گذشته 13 درصد و نسبت به دراز مدت 21 درصد کاهش بارش داشته ایم.
وی افزود: در مناطق غربی و جنوبی غرب کشور وضعیت بدتری دارند بطوریکه نسبت به میانگین کشوری حوزه آبریز خلیج فارس و دریای عمان 38 درصد کاهش بارندگی داریم.
— وزیر کشور: اقتصاد کشور پس از تحریم به مناطق آزاد وابسته است
تبریز- ایرنا- وزیر کشور با بیان اینکه مناطق آزاد دارای اهداف مترقی در اقتصاد کشور است، گفت : شکوفایی اقتصاد کشور پس از تحریم به این مناطق بستگی دارد.
به گزارش ایرنا، عبدالرضا رحمانی فضلی روز پنج شنبه در سفری به شهرستان جلفا و منطقه آزاد ارس در نشستی درپایانه مرزی جلفا اظهارکرد : تولید مولد و تحرک دراقتصاد از اهداف و برنامه های دولت برای پس از تحریم است و این امر با رویکرد مناطق آزاد همخوانی دارد.
وی با اشاره به وجود توانممندی های اقتصادی و تولیدی در مناطق آزاد بر ضرورت بهره گیری از این ظرفیت ها در رونق و بهبود شرایط اقتصادی تاکید کرد.
وزیرکشور شرایط کنونی اقتصاد کشور را برای رفاه و آسایش مردم مفید ندانست و گفت : دولت از شرایط اقتصادی حاکم بر جامعه بسیار ناراضی است و تلاش گسترده ای در بهبود شرایط اقتصادی و معیشتی دارد.
— ابتکار: سازمان محیط زیست درباره انتقال آب خزر نظر قطعی نداده است
سمنان – ایرنا – معاون رییس جمهوری و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور گفت: این سازمان درباره انتقال آب دریای خزر به فلات مرکزی ایران، نظر قطعی نداده است.
معصومه ابتکار روز پنجشنبه در شهرستان شاهرود در استان سمنان به خبرنگاران گفت: این سازمان با طرح های انتقال آب به دلیل آثار زیست محیطی موافق نیست، ولی هنوز نظر قطعی خود را درباره طرح انتقال آب دریای خزر اعلام نکرده است.
وی با بیان اینکه منابع آب باید مدیریت شود افزود: طرح انتقال آب دریای خزر، مشمول ارزیابی های زیست محیطی است و سازمان محیط زیست باید با توجه به ابعاد مختلف انتقال آب، موضوع را بررسی و سپس نظر خود را اعلام کند .
— معاون وزیر نیرو:وضعیت خاموشی در سه استان کشور نگران کننده است
مشهد- ایرنا- معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی گفت: هم اکنون وضعیت خاموشی در استان های تهران (تهران بزرگ)، خوزستان و مازنداران بسیار نگران کننده است.
هوشنگ فلاحتیان روز پنج شنبه در جلسه مشترک اعضای کمیسیون انرژی مجلس با مدیران صنعت برق خراسان در مشهد افزود: این درحالی است که با اقدامات انجام شده وضعیت خاموشی ها در سطح کشور کاهش 26 درصدی نسبت به سال گذشته داشته است.
وی اظهار کرد: بدهکاری 280 میلیارد ریالی، کسری بودجه 35 هزار میلیارد ریالی در بخش منابع جاری و 100 هزار میلیارد ریالی در بخش سرمایه ای، اکنون از چالش های مهم صنعت برق کشور به شمار می روند.
— بازدید وزیر آموزش و پرورش ازپروژه فرهنگی خیرساز جنوب کشوردر لارستان
شیراز- ایرنا- علی اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش در ادامه سفر خود به لارستان، از بزرگترین پروژه فرهنگی، آموزشی و ورزشی خیرساز جنوب کشور در این شهرستان بازدید کرد.
به گزارش ایرنا، این پروژه شامل سالن ورزشی، کتابخانه و فضاهای آموزشی است و توسط خیر لارستانی حاج ناصر منیری در سه فاز در دست ساخت است.
برای اجرای فاز اول این پروژه که 60 درصد پیشرفت فیزیکی دارد، 300 میلیارد ریال پیش بینی شده است.
— معاون وزیر ارشاد:جشنواره عکس رضوی محمل تجلی مضامین دینی در حوزه عکاسی است
تبریز- ایرنا- معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: جشنواره عکس رضوی، محمل تجلی مضامین دینی در حوزه هنر فاخر عکاسی است.
علی مرادخانی شامگاه پنجشنبه در مراسم اختتامیه جشنواره سراسری عکس رضوی افزود: جشنواره بین المللی امام رضا (ع) در زمینه های مختلف و به خصوص در زمینه هنر عکاسی موجب خلق آثاری ارزشمند و ماندگار شده است.
وی ادامه داد: باید یکی از شاخصه های جشنواره عکس رضوی این باشد که آثار تولید شده و به عبارت کلی تر خروجی خوب و مناسبی برای مخاطب داشته باشد و این مستلزم بهره گیری همزمان هنرمندان عرصه عکاسی از دانش و تکنیک و ذوق هنری است.
— معاون وزیر خارجه:فعالیت شبکه های جهانی خارجی در ایران ممنوع نیست
مشهد- ایرنا- معاون کنسولی، امور مجلس و ایرانیان وزارت امور خارجه گفت: فعالیت بی.بی.سی فارسی ممنوع است اما فعالیت شبکه های جهانی بی.بی.سی و سی.ان.ان ممنوع نیست ضمن آنکه در هیچ دولتی این ممنوعیت وجود نداشته است.
به گزارش ایرنا، حسن قشقاوی شامگاه پنجشنبه در جمع فعالان تشکل های دانشجویی در قالب اردوی آموزشی، سیاسی «من انقلابی ام» افزود: آنچه در قانون بر اساس نظر شورای عالی امنیت ملی ممنوع شده فعالیت بخش فارسی زبان این شبکه های تلویزیونی اعم از بی.بی.سی و غیره است.
— ربیعی: جامعه ای که بزرگانش پاس داشته نشوند، جامعه بهروزی نخواهد بود
رشت – ایرنا – وزیر کار ، تعاون و رفاه اجتماعی با بیان اینکه جامعه ای که بزرگانش پاس داشته نشوند جامعه بهروزی نخواهد بود، گفت: هیچ جامعه ای به جایگاه شایسته خود نمی رسد مگر آنکه به زندگی پیشینیانش توجه کند و این نکته مهمی است که باید در گذشته بگردیم و بزرگان خود را پاس بداریم.
به گزارش خبرنگار ایرنا، علی ربیعی عصر پنجشنبه در مراسم گرامیداشت چهل و چهارمین سالروز درگذشت دکتر محمد معین در شهرستان آستانه اشرفیه، حضور در این مراسم را برای خود یک سعادت دانست و بیان کرد: دکتر محمد معین، یک روحانی زاده از شهرستانی محروم بود که در دارالفنون درس خواند و اولین فارغ التحصیل دکترای ادبیات در ایران بود.
***جمعه سی مرداد
– رییس سازمان فنی و حرفه ای: توانمندسازی از مهمترین راهکارها برای افزایش رفاه اجتماعی روستاییان است
رشت – ایرنا – معاون وزیر کار ، تعاون و رفاه اجتماعی و رییس سازمان فنی و حرفه ای یکی از مهمترین راهکارها برای افزایش رفاه اجتماعی روستاییان را توانمندسازی و ارتقای مهارت های آنان ذکر کرد.
به گزارش خبرنگار ایرنا، کوروش پرند پنجشنبه شب در جلسه شورای اداری استان گیلان که با حضور علی ربیعی وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی برگزار شد؛ یکی از معضلات استان ها را سکونتگاه های غیر رسمی و حاشیه نشینی شهرها دانست و افزود: آسیب شناسی این موضوع نشان می دهد که مهاجرت روستاییان موجب ایجاد سکونتگاه های غیررسمی و حاشیه نشینی شهرها شده است.
وی بالا بردن رفاه اجتماعی را از مهمترین راهکارها برای مقابله با این معضل عنوان و تصریح کرد: یکی از راهکارها برای افزایش رفاه اجتماعی و جلوگیری از مهاجرت روستاییان به شهرها ، توانمندسازی و ارائه آموزش های مهارتی به آنان است.
— وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی:اولویت دولت، مبارزه با فساد و بهبود روابط با گروه های مختلف اجتماعی است
رشت- ایرنا- وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی گفت: اولویت دولت تدبیر و امید؛ مبارزه با فساد و فقر و بهبود روابط با گروه های مختلف اجتماعی بر اساس وعده های رییس جمهوری است.
به گزارش خبرنگار ایرنا، «علی ربیعی» پنجشنبه شب در جلسه شورای اداری استان گیلان در رشت افزود: مبنای ما حفظ بیت المال و حقوق مردم و اعلام آمار واقعی به آنان است.
وی با اشاره به کودتای 28 مردادماه ادامه داد: بزرگترین درس از 28 مرداد ماه این است؛ وقتی مردم ناامید می شوند که بین نخبگان و گروه های مرجع اختلاف بیافتد و به همین ترتیب، دولتی هرچند محبوب متزلزل می شود.
— معاون رییس جمهوری:مردم و مسوولان باید فرهنگ ایثار و شهادت را زنده نگه دارند
تربت حیدریه – ایرنا – معاون رییس جمهوری و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور از مزار شهدا به عنوان امامزادگان عشق یاد کرد و گفت: وظیفه ذاتی مردم و مسوولان زنده نگه داشتن فرهنگ ایثار و شهادت می باشد.
به گزارش خبرنگار ایرنا، حجت الاسلام محمد علی شهیدی روز جمعه در مراسم غبار روبی و عطر افشانی مزار شهدای تربت حیدریه افزود: محوری ترین برنامه بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور زنده نگه داشتن نام و یاد شهدا و رساندن پیام آن ها به نسل های بعدی است.
وی گفت: زندگی توام با امنیت و آرامش را مدیون خون شهدا و ایثارگران هستیم.
— وزیر کار: تحریم های حوزه صنایع دستی و فرش برداشته شده است
رشت – ایرنا – وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی گفت: یکی از بندهای جمع بندی مذاکرات هسته ای مربوط به حوزه صنایع دستی است و براین اساس، تحریم های این بخش بویژه فرش برداشته شده است.
به گزارش خبرنگار ایرنا، علی ربیعی صبح جمعه در جلسه هم اندیشی و بررسی راهکار برای رفع چالش های فرش دستباف و صنایع دستی گیلان در رشت افزود: این موضوع، بازار مناسبی را در حوزه یادشده فراهم می کند بنابراین نیاز است از این پس، نگاه عمیقی به این نوع از اشتغال صورت گیرد.
وی اظهار کرد: حضور گردشگران خارجی در کشور، تا حدودی توسعه یافته و بر همین اساس؛ یکی از کارهای دوران پسا تحریم، توسعه صنعت حمل و نقل و گردشگری است.
— شهیدی:اولویت نخست بنیاد شهید اجرای کامل قانون جامع ایثارگری است
تربت حیدریه – ایرنا – معاون رییس جمهوری و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور گفت: الویت نخست این بنیاد، اجرای کامل قانون جامع ایثارگری است.
به گزارش خبرنگار ایرنا، حجت الاسلام محمد علی شهیدی روز جمعه در دیدار با خانواده ایثارگران شهرستان تربت حیدریه افزود: هم اکنون 70 درصد این قانون اجرایی شده و بقیه آن نیز در کمیسیون های مجلس شورای اسلامی در حال بررسی می باشد.
وی اظهار کرد: درمان خانواده شهدا و ایثارگران نیز از مواردی است که بطور جدی پیگیر آن هستیم و در این راستا صندوق ویژه سلامت ایجاد شده است.
وی گفت: در مواردی که مراکز بیمه از عهده پوشش برخی هزینه های دارو و درمان جانبازان و ایثارگران بر نیایند، این صندوق هزینه های یاد شده را پرداخت خواهد کرد.
— وزیر بهداشت:دولت در راستای افزایش موالید در کشور اقدامات موثری انجام داده است
قم ـ ایرنا ـ وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: دولت در راستای افزایش موالید در کشور اقدامات مثبت و موثری انجام داه است.
به گزارش ایرنا، دکتر سید حسن قاضی زاده هاشمی روز جمعه در دیدار مراجع تقلید در قم با اشاره به برخی سخنان مبنی بر اینکه وزارت بهداشت و درمان در جهت افزایش موالید در جامعه کم کاری کرده است ، افزود: این سخنان بی انصافی است، ما در حد توان تمام تلاش خود را به کار گرفته ایم.
وی ادامه داد: اما ذکر این نکته ضروری است که این کار بسیار سختی است و عمده تصمیم گیری در خود خانواده ها و بر اساس فرهنگ و وضعیت معیشتی مردم انجام می شود.
— معاون رییس جمهوری:چهار هزار میلیارد ریال برای بازسازی مزار شهدا در کشور مورد نیاز است
تربت حیدریه – ایرنا – معاون رییس جمهوری و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور گفت: برای بازسازی و مرمت مزار شهدا در کشور حدود جهار هزار میلیارد ریال مورد نیاز می باشد.
حجت الاسلام محمد علی شهیدی روز جمعه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا مبلغ مورد نیاز امسال استان خراسان رضوی در این زمینه را 22 میلیارد ریال ذکر کرد.
وی افزود: با توجه به اینکه از مجموع 518 مزار شهید شهرستان تربت حیدریه تاکنون مزار 300 شهید بازسازی و مرمت شده است امیدواریم هرچه سریعتر مبلغ مورد نیاز این شهرستان برای بازسازی بقیه مزار شهدا نیز تخصیص یابد.
— وزیر بهداشت و درمان: یکی از مجهزترین بیمارستانهای کشور در قم ساخته می شود
قم ـ ایرنا ـ وزیر بهداشت و درمان و آموزش پزشکی گفت: یکی از مجهزترین بیمارستان های کشور در استان قم ساخته می شود.
به گزارش ایرنا، سیدحسن قاضی زاده هاشمی روز جمعه در حاشیه دیدار با مراجع عظام تقلید در قم در جمع خبرنگاران با بیان این مطلب افزود: این بیمارستان هزار تختخوابی که در سفر رییس جمهوری به قم تصویب شده ، زمین آن مشخص و اقدامات اولیه جهت احداث آن در حال انجام است و زمان احداث آن حدود پنج سال خواهد بود.
وی با بیان اینکه برای احداث بیمارستان های مجهز در سراسر کشور در تلاش هستیم، خاطرنشان کرد: امیدواریم با همراهی و هماهنگی مجلس و دولت، بتوانیم اعتبارات طرح ها و پروژه های بیمارستانی را در اعتبارات سالیانه پیش بینی کنیم.
— وزیر کار: فردایی روشن برای سرمایه گذاری عظیم در کشور وجود دارد
رشت – ایرنا – وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی یکی از دستاوردهای دولت تدبیر و امید را گشودن زمینه های سرمایه گذاری دانست و گفت: مطمئن هستیم که فردایی روشن برای سرمایه گذاری عظیم در کشور وجود دارد.
به گزارش خبرنگار ایرنا، علی ربیعی امروز در جمع نمازگزاران آیین عبادی – سیاسی جمعه در شهرستان فومن افزود: دولت در مقابل این ملت اعتقاد دارد که باید متعهدانه عمل کند و به حمدالهی زمینه سرمایه گذاری به وجود آمده و دولت در تلاش است که مشکل تورم در جامعه را رفع کند.
وی با بیان اینکه بسیاری از شرکت های خارجی، برای سرمایه گذاری در بخش های مختلف ابراز تمایل کرده اند، اضافه کرد: این مسئله، هم عزت را برای کشورمان و هم تعامل با سایر کشورها را فراهم می کند.
— معاون وزیر دفاع: محور اصلی وزارت دفاع، تلاش برای بازدارندگی است
شیراز – ایرنا – معاون وزیر دفاع گفت : بزرگترین محور و برنامه اصلی وزارت دفاع شناخت تهدیدات و ایفای نقش بازدارندگی است .
به گزارش خبرنگار ایرنا ، امیر سرتیپ دکتر نصرالله عزتی روز جمعه قبل از خطبه های نماز جمعه شیراز با گرامیداشت 31 مرداد ماه روز صنعت دفاعی کشور افزود: روز صنعت دفاعی فرصتی برای یادآوری توانمندی هایی است که در این عرصه به دست اورده ایم، این توانمندیها حاصل خون هزاران شهید است که باید برای حفاظت و حراست از آن بکوشیم.
وی با بیان اینکه کشورهای مستقل همواره در معرض تهدیدات قدرتهای دیگر قرار داشته اند افزود: اگر کشوری از تقویت بنیه دفاعی خود غافل شود بدون شک این تهدیدات بر آن کشور آثاری زیانبار خواهد داشت .
— ربیعی: با تقویت روح تعاون، می توانیم زمینه بالندگی کشور را فراهم کنیم
رشت – ایرنا – وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی گفت: با تقویت روح تعاون در جامعه، می توانیم موجبات رشد و بالندگی کشور را فراهم کنیم.
به گزارش خبرنگار ایرنا، علی ربیعی روز جمعه در جمع تشکل ها و نهادهای مدنی گیلان از جمله اعضای کانون های شوراهای اسلامی کار و کارآفرینان و انجمن صنفی کارفرمایان و اتاق تعاون استان در رشت اظهار کرد: در مقاطع مختلف، هر زمان با هم بودیم و آرمان ها را با هم دنبال کردیم، بسیار موفق بودیم.
وی با یادآوری اتحاد و انسجام مردم در زمان پیروزی انقلاب ، دوران دفاع مقدس و دوران سازندگی افزود: با همین اتحاد ، توانستیم توطئه ها را خنثی کنیم.
وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی ادامه داد: دولتی که نقایص ، کمبودها و ناتوانی های خود را بداند و به توانایی ها و داشته های دیگران احترام بگذارد؛ فروتن است و من به عنوان یک عضو دولت، فروتنانه می گویم بدون شما نمی توانیم موفق عمل کنیم.
— وزیر کار و رفاه اجتماعی: دولت توانست فقر در زمینه درمان را از بین ببرد
رشت – ایرنا – وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی گفت: دولت تدبیر و امید، به خوبی توانسته است فقر در زمینه درمان را از بین ببرد.
به گزارش خبرنگار ایرنا، علی ربیعی عصر جمعه در بازدید از بیمارستان امام خمینی(ره) شهرستان صومعه سرا در غرب استان گیلان؛ با اشاره به اجرای برنامه سیاست های رفاهی دولت تدبیر و امید اظهار کرد: رویکرد دولت، توجه جدی به سیاست های این بخش است و توانسته به خوبی فقر در زمینه درمان را از بین ببرد.
وی ادامه داد: از آنجا که صومعه سرا فاقد بیمارستان تامین اجتماعی است، بیمارستان امام خمینی این شهرستان ، برنامه های رفاهی و ارائه خدمات به شهروندان غرب استان گیلان را به دوش می کشد.
تهرام/1484

 

گروه : اخبار استان کرمان
, , , , ,


لطفا معادله را تکمیل نمائید (به عدد) : *

کانال خبری کرمان KrChannel

دریافت آخرین اخبار کرمان در تلگرام :
@KrChannel

به تازگی در کرمان نیوز


تمامی حقوق طرح و محتوا نزد پایگاه خبری کرمان نیوز محفوظ می باشد.