یکشنبه, ۱ بهمن
آخرین اخبار کرمان و شهرستان ها

بیشتر‌ تصادفات استان کرمان در محور بم ـ کرمان رخ می‌دهد

/ پنج شنبه, ۱۴ دی ۱۳۹۶
/ KermanNews

به گزارش خبرگزاری تسنیم از زرند، خداداد مقبلی امروز در اولین همایش جامعه ایمن استان کرمان در زرند با بیان اینکه از ۱۶ هزار فوتی در اثر تصادفات در کشور ۲۰ درصد آن به تصادفات جاده‌ای تعلق دارد، اظهار داشت: ۴۵ درصد وسایل نقلیه که در تصادفات نقش دارند پراید و پژو ۴۰۵ هستند.

وی با عنوان اینکه در حوادث جاده‌ای ۷۰ درصد رفتار رانندگان و عوامل انسانی تاثیر دارد، تصریح کرد: بیشترین تصادفات استان کرمان در محور بم-کرمان رخ می‌دهد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمان با اشاره به اینکه عمده تصادفات در جاده‌ها ناشی از خواب‌آلودگی است، ابراز داشت: اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمان طی چندین سال گذشته به بیش از ۱۰ هزار راننده موارد ایمنی جاده را آموزش داده است.

وی به آمار بالای حوادث و تلفات جاده‌ای در کشور اشاره کرد و افزود: رانندگی در جاده نیاز به فرهنگ‌سازی و آموزش‌های لازم دارد تا حوادث و تلفات جاده‌ای کاهش یابد.

مقبلی با بیان اینکه با آموزش‌هایی که در زمینه رانندگی جاده در شهرستان زرند داده‌ایم ۵۰ درصد تصادفات جاده‌ای این شهرستان کاهش یافته است، عنوان کرد: سالانه هزینه‌های زیادی برای تصادفات جاده‌ای در کشور پرداخت می‌شود.

انتهای پیام/

گروه : اخبار استان کرمان
, , , , , , , , , , , ,


لطفا معادله را تکمیل نمائید (به عدد) : *

کانال خبری کرمان KrChannel

دریافت آخرین اخبار کرمان در تلگرام :
@KrChannel

به تازگی در کرمان نیوز


تمامی حقوق طرح و محتوا نزد پایگاه خبری کرمان نیوز محفوظ می باشد.