چهارشنبه, ۴ بهمن
آخرین اخبار کرمان و شهرستان ها

برگزاری کنگره بزرگداشت ۶۵۰۰ شهید استان کرمان طی سال آینده

/ شنبه, ۲۳ دی ۱۳۹۶
/ KermanNews

به گزارش ایرنا، سردار غلامعلی ابوحمزه روز شنبه در نخستین نشست کنگره بزرگداشت ۶ هزار و ۵۰۰ شهید استان کرمان افزود: نخستین کنگره شهدای این استان در سال ۱۳۷۷ برای نخستین بار در کشور برگزار شد و سایر استانهای کشور نیز از این حرکت الگو گرفته و حرکت های بسیار خوبی در این زمینه انجام شده است.
وی ادامه داد: اکنون پس از گذشت ۲۰ سال، بنا داریم در پایان سال ۹۷ (اواخر بهمن ماه یا اوایل اسفند) دومین کنگره ۶ هزار و ۵۰۰ شهید استان کرمان را برگزار کنیم.
وی خاطرنشان کرد: از حدود سه ماه قبل کار آماده سازی زمینه های لازم برای برگزاری کنگره بزرگداشت ۶ هزار و ۵۰۰ شهید استان کرمان را آغاز کرده ایم و در این رابطه یک مجموعه نیز تدوین شده است.
سردار ابوحمزه به اهداف کنگره بزرگداشت ۶ هزار و ۵۰۰ شهید استان کرمان اشاره و بیان کرد: تجلیل از مقام والای شهدا، حفظ ارزش ها و آثار حماسه هشت سال دفاع مقدس، معرفی الگوهای ارزشی دفاع مقدس به نسل حاضر و آینده، ترویج فرهنگ فداکاری و ایثار به نسل آینده و حراست از آرمان های امام راحل (ره) از جمله اهداف برگزاری این کنگره است.
وی گفت: ۱۹ کمیته برای برگزاری کنگره بزرگداشت ۶ هزار و ۵۰۰ شهید استان کرمان تشکیل و در کنار آن در هر شهرستان نیز یک ستاد شهرستانی تشکیل شده است.
فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان افزود: ۲۲ نفر از مسئولان استان در جایگاه حقوقی خود به عنوان مسئولان برگزاری این کنگره انتخاب شده اند.
سردار ابوحمزه ادامه داد: ضرروت دارد که این کنگره از غنای گسترده و وسیع برخوردار باشد و حرکت های جدیدی را در مقابل سایر کنگره های برگزار شده در کشور ارائه کند.
وی گفت: بر اساس برنامه ریزی های انجام شده، اعضای ستاد بزرگداشت ۶ هزار و ۵۰۰ شهید استان کرمان دیداری را با رهبر معظم انقلاب اسلامی خواهند داشت.
وی افزود: یکی از سخنرانان پیشنهادی کنگره بزرگداشت ۶ هزار و ۵۰۰ شهید استان کرمان، سردار سرافراز حاج قاسم سلیمانی خواهد بود و در برگزاری این کنگره نیز از نظرات این سرباز فداکار ولایت استفاده خواهیم کرد.
وی یادآور شد: از هر ابتکار، نوآوری و پیشنهاد مشخص برای برگزاری هر چه بهتر کنگره بزرگداشت ۶ هزار و ۵۰۰ شهید استان کرمان استقبال می کنیم.
نیروهای سپاه، بسیج، ارتش و نیروی انتظامی استان کرمان در دوران دفاع مقدس ۶ هزار و ۵۰۰ شهید را تقدیم نظام و انقلاب کرده اند.
خبرنگار: سمیه حسن شاهی ** انتشار دهنده: نجمه حسنی*
۷۴۴۰/۳۰۲۹

 

گروه : اخبار استان کرمان
, , , , , , ,


لطفا معادله را تکمیل نمائید (به عدد) : *

کانال خبری کرمان KrChannel

دریافت آخرین اخبار کرمان در تلگرام :
@KrChannel

به تازگی در کرمان نیوز


تمامی حقوق طرح و محتوا نزد پایگاه خبری کرمان نیوز محفوظ می باشد.