سه شنبه, ۳ بهمن
آخرین اخبار کرمان و شهرستان ها

برقراری امنیت مطلوب در کرمان/مشکلات جوانان مورد توجه گیرد

/ چهارشنبه, ۱۳ دی ۱۳۹۶
/ KermanNews

به گزارش خبرنگار مهر، علیرضا رزم حسینی ظهر چهارشنبه در آیین افتتاح نمایشگاه کتاب کرمان اظهار داشت: دولت و همه نهادهای مربوط به عرصه فرهنگ و هنر در سنت های حسنه ای مانند برگزاری نمایشگاه ها به منظور ارتقاء سطح فرهنگ و ادب را در جامعه و خانواده شرکت می کنند.

وی با تاکید بر لزوم ترویج فرهنگ مطالعه در جامعه بیان داشت: باید در کنار کتاب های درسی به کتاب های حوزه های دیگر نظیر جفرافیا و تاریخ هم توجه کنیم و این مساله باید از کودکی مدنظر قرار گیرد.

استاندار کرمان گفت: در آینده ای نزدیک با پیشرفت فن‌آوری و اطلاعات کتاب های کاغذی فقط در مخازن کتاب ها نگهداری می شوند و امروز با وجود شبکه های اجتماعی و پیشرفت تکنولوژی در جایگاهی قرار می گیریم که کتاب ها به صورت مجازی در اختیار همگان قرار گیرد.

وی با اشاره به اینکه وظیفه دولت این است که زمینه را برای مشتاقان عرصه فرهنگ و هنر فراهم کنند، تصریح کرد: نقش رسانه ها و مطبوعات به تشویق جوانان به عرصه کتاب خوانی بسیار حائز اهمیت است.

رزم حسینی با اشاره به اینکه ان شاالله بتوانیم مجوزهای لازم را برای برگزاری اجتماعات قانونی در استان کرمان را بگیریم، گفت: کرمان آستانه تحمل بسیار بالایی دارد و شخصیت های فرهیخته بسیاری در این استان حضور دارند.

استاندار کرمان با اشاره به اعتراضات مردم کرمان در چند شب گذشته بیان داشت: در این چند شب در استان کرمان امنیت خوبی برقرار بود.

وی با اشاره به اینکه جوانان باید مشکلاتشان را از طریق قانونی بیان کنند، تصریح کرد: در حوزه اشتغال برخی از منابع برای جذب جوانان در سال گذشته جذب نشد، پس جوانان بیکار ما باید چه کاری انجام دهند. استان کرمان در سال جاری هزار و ۳۴۷ میلیارد تومان برای ایجاد شغل منابع دارد اما باید چاره ای اندیشید که جوانان فقط به دنبال شغل دولتی نباشند.

رزم حسینی اظهار کرد: جوانان حداقل در برگزاری نمایشگاه ها و مراسمات وارد عرصه شغل و کاریابی شوند و دولت تسهیلات بسیار خوبی با بهره کم برای ایجاد شغل در نظر گرفته است.

استاندار کرمان همچنین گفت: اگر اطلاعات، آمار و ارقام در اختیار مردم و جوانان گذاشته شود به طور قطع مردم قانع خواهند شد.

وی گفت: در استان کرمان چه اصولگرایان چه اصلاح طلبان همه خوب هستند و باید جناح های سیاسی یک پارچه شوند که اگر همه یک پارچه و همراه باشیم می توانیم استان را توسعه دهیم.

گروه : اخبار استان کرمان
, , , , , , , ,


لطفا معادله را تکمیل نمائید (به عدد) : *

کانال خبری کرمان KrChannel

دریافت آخرین اخبار کرمان در تلگرام :
@KrChannel

به تازگی در کرمان نیوز


تمامی حقوق طرح و محتوا نزد پایگاه خبری کرمان نیوز محفوظ می باشد.