سه شنبه, ۳ بهمن
آخرین اخبار کرمان و شهرستان ها

باید شعارهای واحد میان شیعه و سنی پررنگ‌تر باشد/ جوانمردی در ایلات و عشایر موج می‌زند

/ دوشنبه, ۱۸ دی ۱۳۹۶
/ KermanNews

به گزارش خبرگزاری فارس از کرمان، حجت‌الاسلام حسن علیدادی‌سلیمانی صبح امروز در  دیدار با سران طوایف، معتمدان و ریش‌سفیدان عشایر شیعه و سنی استان کرمان بیان اینکه عشایر همواره در خط مقدم دفاع از نظام و انقلاب بوده‌اند، اظهار داشت: این وحدت، همدلی و همکاری را تحت زعامت مقام معظم رهبری همچنان ادامه دهید.

امام جمعه کرمان وحدت را ضروری‌ترین امر امروز کشور دانست و ابراز داشت: امروز در مجموعه شیعه و سنی، وحدت از نان شب هم واجب‌تر است.

وی با بیان اینکه اسلام بر دو محور بنا شده است، عنوان داشت: توحید محور اول اسلام بوده و همین‌طور اسلام در اصول و اعتقاداتش خلاصه می‌شود، اما توحید چکیده اسلام بوده و همه مسلمانان با هر قومیت، رنگ، نژاد و … حول محور توحید جمع می‌شوند که نمونه بارز آن را می‌توانیم همه ساله در موسم حج ببینیم.

امام جمعه کرمان توحید را رمز موفقیت اسلام دانست و خاطرنشان کرد: باید شعارهای واحد میان شیعه و سنی پررنگ‌تر باشد، عشایر در طول تاریخ بسیار مهم بوده‌اند و تاریخ روشنی دارند.

وی با بیان اینکه یکی از نگاه‌های جدی حکومت‌ها در طول تاریخ به عشایر و ایلات بوده است، خاطرنشان کرد: حکومت‌های نوپا در طول تاریخ نسبت به عشایر حساسیت‌ها و توجه‌های ویژه‌ای داشته‌اند چراکه آن‌ها جوانان متحد، همراه، شجاع و آماده‌ای داشتند و می‌توانستند برای آن‌ها یکی از چالش‌های مهم را ایجاد کنند.

علیدادی‌سلیمانی جمعیت عشایری ایران را در گذشته حدود ۶۰ درصد عنوان و تصریح کرد: آن ظرفیت عظیم در طول زمان‌ها تغییر کرد تا این که امروز دیگر اثری از یک ایل شاخص و خاص دیده نمی‌شود و حتی برخی از عشایر علاقه‌ای به ادامه آن ندارند.

نماینده ولی‌فقیه در استان کرمان ویژگی‌های زندگی عشایر را برشمرد و تصریح کرد: یکی از مهمترین آن‌ها، زندگی ساده همراه با توقعات پایین است که موجب کارآمدی بیشتر و فعالیت بالا‌تر می‌شود.

 وی افزود: تزریق روحیه شجاعت در بدنه زندگی یکی دیگر از این ویژگی‌هاست که با این روحیه به جنگ سختی‌های طبیعت می‌روند، جوانان عشایر در جوهره‌ زندگی‌شان شجاعت بوده و با شجاعت وارد کوران مشکلات می‌شوند.

علیدادی‌سلیمانی ادامه داد: در دوران هشت ساله دفاع مقدس، جوانان عشایری داشتیم که در زمینه‌های مختلف شجاعانه وارد عمل می‌شدند و فوق‌العاده می‌درخشیدند.

وی از جوانمردی در زندگی عشایری گفت و خاطرنشان کرد: در ایلات و عشایر جوانمردی موج می‌زند، آن‌ها به صورت جدی مشکلات یکدیگر را رصد کرده و برطرف می‌کنند.

امام جمعه کرمان با انتقاد از پرداختن نادرست به زندگی عشایری در برخی از نمایشگاه‌ها گفت: این سبک، سبک زندگی عشایری نیست، تلاش کنید و مولفه‌های زندگی عشایری را که موجب افتخارات زیادی است، به تصویر بکشید.

انتهای پیام/و

گروه : اخبار استان کرمان
, , , , , , ,


لطفا معادله را تکمیل نمائید (به عدد) : *

کانال خبری کرمان KrChannel

دریافت آخرین اخبار کرمان در تلگرام :
@KrChannel

به تازگی در کرمان نیوز


تمامی حقوق طرح و محتوا نزد پایگاه خبری کرمان نیوز محفوظ می باشد.