یکشنبه, ۱ بهمن
آخرین اخبار کرمان و شهرستان ها

بالاترین رشد آماری کشته‌های جاده‌ای کشور متعلق به کرمان است

/ پنج شنبه, ۱۴ دی ۱۳۹۶
/ KermanNews

به گزارش خبرگزاری فارس از زرند، جواد نوفرستی بعد از ظهر امروز در همایش استانی جامعه ایمن در این شهرستان جامعه ایمن شهرستان زرند کرمان را موفق‌ترین جامعه ایمن در کشور دانست و اظهار داشت: مسؤولان با تجربیات خوب شهرستان زرند که بیش از ۱۰ سال است که کمیته جامعه ایمن را اجرا کرده است و موفق هم بوده با کاهش حوادث و سوانح در حوزه‌های مختلف آشنا شوند و این حرکت یک حرکت ماندگاری خواهد شد.

مدیرعامل انجمن جامعه ایمن کشور بیان داشت: در حال حاضر در کشور ۱۶ هزار کشته در حوادث داریم و ۳۳۳ هزار مصدوم و در هشت ماهه اول امسال ۱۱ هزار و ۵۰۰ کشته در حوادث جاده‌ای داشته‌ایم که در کل کشور حدود ۰٫۴ درصد کاهش یافته است.

وی تصریح کرد: اما استان کرمان متاسفانه ۲۱ درصد معادل ۱۳۸ نفر رشد داشته است که بالا ترین رشد آماری کشته‌های جاده‌ای در کشور است و در این بین آمار حوادث شهرستان زرند که جامعه ایمن را اجرا کرده است کاهش قابل توجهی داشته است.

نوفرستی گفت: شهرستان زرند فعال‌ترین جامعه ایمن در کشور است که در اجلاس سالانه جوامع ایمن که در ۳۰ دی ماه سال جاری به مناسبت سالگرد حادثه دلخراش پلاسکو برگزار می‌شود الگویی برای تمام شهرهای کشور معرفی می‌شود.

مدیرعامل انجمن جامعه ایمن کشور بیان کرد: امیدواریم که شهرستان زرند به‌عنوان نخستین شهری باشد که به شبکه ملی جوامع ایمن ایران خواهد پیوست و از مسؤولان جامعه ایمن زرند دعوت شده است که با حضور در این همایش تجربیات خود را به شهرداران و مسؤولان ایمنی سراسر کشور ارائه دهند.

  /

گروه : اخبار استان کرمان
, , , , , , , , , , , ,


لطفا معادله را تکمیل نمائید (به عدد) : *

کانال خبری کرمان KrChannel

دریافت آخرین اخبار کرمان در تلگرام :
@KrChannel

به تازگی در کرمان نیوز


تمامی حقوق طرح و محتوا نزد پایگاه خبری کرمان نیوز محفوظ می باشد.