سه شنبه, ۳ بهمن
آخرین اخبار کرمان و شهرستان ها

امنیت ایران برای دشمنان گران تمام شده است/ نگاه ویژه مجلس در بودجه ۹۷ به مشکلات و پیچیدگی‌های اقتصادی مردم

/ سه شنبه, ۱۲ دی ۱۳۹۶
/ KermanNews

شهباز حسن‌پور امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در کرمان ایران اسلامی را از آزادترین کشورهای دنیا برشمرد و اظهار داشت: در کشور ما قانون فصل‌الخطاب بوده و هست و همه باید در مجرای آن خواسته‌های قابل احترام خود را مطرح کرده و حساب خود را از فرصت‌طلب‌ها جدا کنند.

نماینده مردم سیرجان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ما نباید بهانه‌ای برای دشمنان قسم‌خورده کشور خود ایجاد کنیم، گفت: اتفاقات خیابانی علاوه بر اینکه به موقعیت کشور ما در منطقه ضربه می‌زند، ما را نیز از رسیدن به توسعه و پیشرفت باز می‌دارد.

حسن‌پور ایران را امن‌ترین کشور منطقه خواند و خاطرنشان کرد: آمریکا و صهیونیست‌ها در پی آن هستند تا آرامش کشور ما را به‌هم بریزند، ایران امن‌ترین کشور منطقه بوده و این برای دشمنان بسیار گران تمام شده است.

وی با اشاره به اینکه مردم ما باید خواسته‌های به‌حق خود را از طریق قانون پیگیری کرده و دنبال کنند، گفت: در کشورها نارسایی‌هایی وجود دارد و همه مسؤولان نیز آن را قبول داشته و برای برطرف کردن آن می‌کوشند، آن‌ها تلاش می‌کنند تا معضل بیکاری را رفع کرده و به گرانی‌ها پایان دهند.

حسن‌پور افزود: بعضی‌ها افراد را با قصد و نیت دیگری به خیابان‌ها می‌کشانند، مردم حواسشان باشد و در دام این افراد شیاد و فرصت‌طلب نیفتند، خواسته‌ها با تجمعات غیرقانونی و از کف خیابان برآورده نمی‌شوند و آن‌ها را از مجرای قانون پی‌ بگیرند.

وی با بیان اینکه مشکلات عمومی جامعه و مردم را در مجلس شورای اسلامی داشته‌ایم، عنوان داشت: نمایندگان با مردم بوده و از مشکلات آن‌ها با اطلاع هستند و برای برطرف کردن آن‌ها در صحن مجلس همه تلاش خود را کرده و باز هم کوتاهی نمی‌کنند.

نماینده مردم سیرجان در مجلس شورای اسلامی به بودجه پیشنهادی دولت برای سال ۹۷ اشاره کرد و ابراز داشت: مجلس شورای اسلامی در بودجه سال ۹۷ به مشکلات و پیچیدگی‌های اقتصادی مردم نگاه ویژه‌ای دارد، مردم مطمئن باشند که مسؤولان آن‌ها دلسوزترین‌ها هستند.

وی افزود: زمانی که زلزله بسیاری از خانه‌ها را ویران کرده بود، مقام معظم رهبری و دیگر مسؤولان کشور در کنار زلزله‌زدگان حضور یافتند تا گوشه‌ای از آلام آن‌ها برطرف شود، همه مردم بدانند که مشکلات آن‌ها مورد توجه مسؤولان آن‌ها بوده و در آینده نیز همین‌طور است.

نماینده مردم سیرجان در مجلس شورای اسلامی گفت: عده‌ای فرصت‌طلب از هر چیزی استفاده کرده و در پی ایجاد ناامنی در جامعه هستند، آتش‌زدن تکیه‌ و مراکز دینی و مذهبی قطعا از نظر مردم کار پسندیده‌ای نبوده و محکوم به شکست است.

وی با بیان اینکه همه افرادی که استحقاق دریافت یارانه را داشته‌ باشند، آن را دریافت می‌کنند، گفت: مجلس شورای اسلامی وزیر کار را دعوت کرد و تصمیم بر این شد که همه افرادی که نیازمند دریافت یارانه هستند را پوشش دهد البته در تلاش هستیم که راهکاری صورت داده تا کسانی که خواهان دریافت یارانه هستند نیز برای آن ثبت‌نام کنند.

حسن‌پور با بیان اینکه نواقص لایحه ۹۷ برطرف می‌شود، گفت: این لایحه تنها یک پیشنهاد است و به تصویب نهایی نرسیده است، این لایحه باید ابتدا در کمیسیون‌ها بررسی شده بعد به صحن علنی و بعد از آن وارد شورای نگهبان شود، البته گاهی موضوعی حتی در خود دولت و با همه قوانین اجرایی نمی‌شود.

وی اضافه کرد: مردم درباره یارانه‌ها و بودجه سال ۹۷ نگرانی نداشته‌ باشند، چراکه این موضوع در مجلس مطرح و با دقت بررسی می‌‌‌شود.

حسن‌پور از اشتباه بودن گمانه‌زنی‌ها در مورد سوخت گفت و خاطرنشان کرد: توجه به خواست مردم، خواست قلبی تک تک نمایندگان مجلس است، آن‌ها با دلسوزی و با حساسیت لایحه بودجه ۹۷ را رصد کرده و هیچ یک از گمانه‌زنی‌ها درباه قیمت سوخت صحیح نبوده و آن را تایید نمی‌کنم.

وی از اشتغال و تلاش برای ایجاد آن توسط نمایندگان مجلس گفت و تصریح کرد: اشتغال و ایجاد آن یکی از جدی‌ترین مسائل کشور بوده اما باید توجه داشته باشیم که آن با توزیع پول رفع نمی‌شود، باید مشکل اشتغال را با تولید و صادرات برطرف کنیم.

نماینده مردم سیرجان در مجلس شورای اسلامی از ایجاد بسته حمایتی اشتغال خبر داد و ابراز داشت: برداشت ۱٫۵ میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی برای اشتغال در روستا موجب کاهش یک درصدی نرخ بیکاری تا پایان سال ۹۶ می‌شود.

انتهای پیام/و

گروه : اخبار استان کرمان
, , , , , , , , , , , , , ,


لطفا معادله را تکمیل نمائید (به عدد) : *

کانال خبری کرمان KrChannel

دریافت آخرین اخبار کرمان در تلگرام :
@KrChannel

به تازگی در کرمان نیوز


تمامی حقوق طرح و محتوا نزد پایگاه خبری کرمان نیوز محفوظ می باشد.