یکشنبه, ۱ بهمن
آخرین اخبار کرمان و شهرستان ها

امام جمعه کرمان :سهم گردشگری در اقتصاد استان افزایش یابد

/ یکشنبه, ۱۷ دی ۱۳۹۶
/ KermanNews

به گزارش ایرنا ، حجت الاسلام حسن علیدادی سلیمانی روز یکشنبه در دیدار مدیر و کارشناسان میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان کرمان افزود: این سه حوزه که در قالب یک مجموعه تعریف شده از حوزه های تاثیر گذار در کشور بشمار می روند و هرکدام مکمل یکدیگر محسوب می شوند.
وی ادامه داد: در حوزه میراث فرهنگی باید در ثبت، حفظ و احیاء بناهای تاریخی که نشان از هویت، ملیت و شناسنامه کشور محسوب می شوند، تلاش کنیم.
حجت الاسلام علیدادی سلیمانی به کتاب گیتاشناسی اشاره کرد و گفت: در این کتاب نام پنج کشور که دارای قدمتی ارزشمند هستند اورده شده که نام کشور ایران جزو این کشورها است.
وی افزود: استان کرمان در دوران مختلف تاریخی از استانهای تاثیر گذار در حوزه های تاریخی، فرهنگی و سیاسی کشور بوده که بسیار موجب افتخار است.
نماینده مقام معظم رهبری در کرمان اظهار داشت : در تاریخ استان کرمان هم روزهای شیرین و هم روزهای تلخ وجود داشته است که تعدادی از انها مکتوب شده و برخی دیگر نیز در موزه ای توسط سازمان میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری در معرض دید علاقمندان قرار گرفته است.
وی به حوزه گردشگری که سبب تولید ثروت در دنیای امروز شده است، اشاره و اظهار کرد: در دنیای امروز گردشگری یکی از پایه های مهم اقتصاد کشورها به شمار می رود بطوریکه تعدادی از کشورها با نبود و یا افت تعداد گردشگر دچار مرگ اقتصادی می شوند.
حجت الاسلام علیدادی سلیمانی از حوزه صنایع دستی به عنوان مکمل گردشگری یاد کرد و افزود: یکی از دلایل مهم حضور یک گردشگر در کشورها از جمله ایران آشنایی آنها با آداب و رسوم مردم این کشور است که بوسیله صنایع دستی و هنرهای سنتی این آشنایی اتفاق می افتد.
وی با بیان اینکه صنایع دستی هنری است که خداوند در وجود انسانها نهاده که با خلاقیت و توانمندی در معرض دید قرار می گیرد، افزود: امروزه صنایع دستی به ارزانترین و ساده ترین محور برای اشتغالزایی تبدیل شده است.
حجت الاسلام علیدادی سلیمانی به حضور موثر دکتر مونسان به عنوان رئیس سازمان میراث فرهنگی کشور اشاره کرد و افزود: ایشان در دوران های مختلف کاری از مدیران عملیاتی بوده اند و سهم زیادی در توفیقات و سیر صعودی حوزه کاری خود داشته اند.
امام جمعه کرمان خاطرنشان کرد: حضور دکتر مونسان در سازمان میراث فرهنگی کشور می تواند بسیار مفید و موثر باشد و باید از این فرصت جهت احیاء بناهای تاریخی و توسعه صنعت گردشگری استان کرمان بهره برد.
تهیه و انتشار : بهنام احمدی /۵۰۵۴

 

گروه : اخبار استان کرمان
, , , , , , ,


لطفا معادله را تکمیل نمائید (به عدد) : *

کانال خبری کرمان KrChannel

دریافت آخرین اخبار کرمان در تلگرام :
@KrChannel

به تازگی در کرمان نیوز


تمامی حقوق طرح و محتوا نزد پایگاه خبری کرمان نیوز محفوظ می باشد.