سه شنبه, ۳ بهمن
آخرین اخبار کرمان و شهرستان ها

امامان جمعه کشور: دانشگاهیان، سخنان رهبری را نصب العین قرار دهند

/ جمعه, ۲۲ آبان ۱۳۹۴
/ KermanNews


تاکید بر غیر قابل اعتماد بودن آمریکا و دائمی بودن سوء نیت این کشور نسبت به ایران، چراغ راه بودن مطالبات رهبری در مسیر اجرای برجام و توافق هسته ای ، تاکید بر اهمیت وحدت بین مردم و پرهیز از اختلاف، جدی بودن خطر نفوذ دشمن در عرصه های مختلف و تاکید بر اهمیت صدا و سیما به عنوان دانشگاهی آموزنده و لزوم نظارت دقیق بر برنامه های این رسانه از دیگر فرازهای سخنان امامان جمعه مناطق مختلف کشور بود.

امام جمعه موقت بجنورد گفت: سخنان رهبر معظم انقلاب در جمع مسئولان و استادان دانشگاه ها زنگ بیدارباش بود و به همین دلیل باید فرمایش های ایشان سرلوحه کار دانشگاهیان قرار گیرد.
به گزارش ایرنا حجت الاسلام محمدتقی ابوالفضلی در خطبه های نماز جمعه این هفته بجنورد مرکز خراسان شمالی گفت: باید مسئولان دانشگاه ها نسبت به سخنان رهبری در این خصوص حساس باشند و راهکارهای مد نظر رهبری را نیز برای رفع مشکلات موجود در مراکز آموزش عالی لحاظ کنند.
وی در ادامه بر بالا بردن بصیریت دانشجویان تاکید کرد و افزود: باید جوانانی انقلابی، متدین و دارای عزت تربیت کنیم.

امام جمعه موقت رشت هم گفت: رهنمودهای اخیر رهبر معظم انقلاب اسلامی در جمع رؤسای دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی، راهگشای مشکلات فرهنگی دانشگاه های کشور است.
حجت الاسلام غلامرضا شفیعی زاده در خطبه های نماز جمعه این هفته رشت افزود: روسای دانشگاه ها و مسئولان نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه ها، باید بیش از گذشته نسبت به انجام وظایف خود توجه داشته باشند تا بار دیگر کار به تذکرات رهبری نکشد.
وی ادامه داد: روسای دانشگاه ها طبق فرمایشات مقام معظم رهبری، به استادان و دانشجویان مومن و معتقد به ارزش های اسلامی بها دهند و شرایطی را فراهم آورند تا بصیرت دینی و سیاسی دانشجویان افزایش یابد چرا که اگر اینگونه شود آنان در مسیر لغزش از ارزش های انقلاب قرار نمی گیرند.

امام جمعه موقت شهرکرد گفت: سوء نیت آمریکا نسبت به ایران دایمی است و ما باید این مساله را همواره در نظر داشته باشیم.
حجت الاسلام سید ابوالحسن فاطمی در خطبه های این هفته نماز جمعه شهرکرد در مصلای امام خمینی(ره)این شهر افزود:سیاست آمریکا چپاول منطقه خاورمیانه و کشورهای آزاده دنیاست و این سوء نیت به کشورها بخشی از ذات آمریکایی هاست.
وی تصریح کرد:آمریکا از سویی ادعای مذاکره می کند و ایران را برای برای مذاکره در مساله هسته ای دعوت می کند اما از طرف دیگر جاسوس های خود را به ایران می فرستد و این دو گانگی رفتار آمریکا نشانه سوء نیت این کشور ظالم و چپاولگر است.

آیت الله سید یحیی جعفری نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان گفت: اختلاف و نبود وحدت در جوامع از هر سم مهلکی خطرناک تر است و باید با تکیه بر وحدت برای رسیدن به اهداف خود تلاش کنیم.

امام جمعه موقت خرم آباد گفت: مطالبات رهبرمعظم انقلاب در مسیر برجام و پسا تحریم چراغ راه مسوولان است.
حجت الاسلام و المسلمین قاسم متقی نیا در خطبه های این هفته نمازجمعه خرم آباد در مصلای الغدیر این شهر افزود: اگر برجام بخواهد به نتیجه برسد باید تاکید رهبری بر ترسیم فضای پس از برجام به عنوان چراغ راه، مدنظر باشد.
وی با بیان اینکه امروز برجام تبدیل به یک آزمون شده است و باید با رهنمودهای مقام رهبری دنبال شود اظهار کرد : مطالبه مردم رعایت آرامش و پیگیری اجرای مراحل برجام و عملیاتی شدن مطالبات رهبری است.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه سمنان با اشاره به بیانات رهبری در جمع دانشگاهیان کشور گفت: دانشگاه باید به دور از سیاست زدگی و با بصیرت سیاسی به دنبال توسعه عملی و فناوری کشور باشد.
حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمد شاهچراغی در خطبه های نماز جمعه این هفته سمنان افزود: تقویت بصیرت سیاسی در کنار توسعه فرهنگی در دانشگاه ها باید به تقویت قدرت فرهنگی دانشگاه منجر شود.
وی برهوشیاری قشر دانشگاهی کشور تاکید و خاطرنشان کرد: دشمن به دنبال دور کردن دانشگاه ها از فرهنگ است و تضعیف بنیه فرهنگی دانشگاه های کشور را برنامه ریزی می کند.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد با بیان اینکه آمریکایی ها قابل اعتماد نیستند گفت: آنها به دوستان خود هم رحم نمی کنند.
آیت الله محمد رضا ناصری در خطبه های نماز جمعه امروز شهر یزد افزود: به فرموده امام راحل، رابطه امریکا با ما مانند رابطه گرگ و میش است.
وی اظهار کرد: مسئولان ، سیاستمداران و مردم باید چشم های خود را نسبت به توطئه های استکبار جهانی باز کنند و چشم بسته کاری را انجام ندهند.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه قزوین گفت: استقلال، عزت ،اقتدار و پیشرفت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران حاصل مخالفت با زیاده خواهی های آمریکا است.
حجت الاسلام والسلمین عبدالکریم عابدینی در خطبه های نماز جمعه این هفته قزوین به اظهارات آمریکایی ها در خصوص ایران اشاره کرد وتهدیدهای آمریکا علیه ایران را ناشی از پی نبردن آمریکایی ها به قدرت دفاعی کشورمان دانست و ادامه داد: در دوران هشت سال دفاع مقدس زمانی که ایران مسلح نبود آمریکا نتوانست ایران را زمین گیر کند و حال که میهن اسلامی دارای شهرک های موشکی فراوان بوده و آماده شلیک به منافع آمریکا است ما را تهدید می کنند که نشان دهنده این است که آنها هنوز به قدرت ملت ما پی نبرده و ساده لوح هستند.

امام جمعه گرگان و نماینده ولی فقیه در استان گلستان گفت: من فکر می کنم منطق و حرفی که جمهوری اسلامی ایران برای رهایی سوریه از دست داعشی ها می زند، منطقی تر از دیگران است.
آیت الله سید کاظم نورمفیدی در خطبه های نماز جمعه امروز گرگان افزود: به اعتقاد جمهوری اسلامی ایران، داعش دشمن همه بشریت است و کشور سوریه چهار سال گرفتار جنایات این گروهک می باشد.

نماینده ولی فقیه در مازندران و امام جمعه ساری گفت: وحدت بین ملت و مسئولان و خدمت به مردم، دشمن را مایوس می کند.
آیت الله نورالله طبرسی در خطبه های نماز جمعه این هفته ساری با اشاره به فرمایش های مقام معظم رهبری مبنی بر نفوذ دشمنان افزود: توطئه ها علیه نظام جمهوری اسلامی برای از پا درآوردن ملت ادامه دارد و دشمن با جنگ نرم، افکار عمومی را مورد هدف قرار می دهد.

اهواز- ایرنا- امام جمعه اهواز با اشاره به دیدار دانشگاهیان با رهبر معظم انقلاب اظهار کرد: ما در دانشگاه اساتید برجسته و دانشجویان فرهیخته ای داریم که اهل پژوهش و علم هستند اما در برخی افراد این قشر، نقاط ضعف و آسیب به چشم می خورد.
آیت الله سید محمدعلی موسوی جزایری در خطبه های نماز جمعه این هفته اهواز در مصلای امام خمینی (ره) افزود: برخی دانشگاهیان، فرهنگ غرب را تقلید می کنند و نباید این راه را ادامه دهند زیرا خود غربی ها هم از آن رنج می برند
وی افزود: برخی دانشگاهیان خط فکری غرب را دنبال می کنند که یکی از این خط فکرها اختلاط دختران و پسران است.
وی با بیان اینکه غربی ها خود از فساد اخلاقی و انحطاط موجود در جوامع خود رنج می برند، افزود: فرهنگ تقلید از غرب بسیار خطرناک است چرا که موجب فساد اخلاقی و انحطاط جوانان می شود.

امام جمعه موقت تبریزگفت: مردم آذربایجان معتقد به ولایت فقیه هستند و دشمنان بدانند این مردم هرگز از ولایتمداری و اطاعت از ولی امر مسلمین دست بر نداشته و نخواهند داشت.
آیت الله محمدتقی آل هاشم در خطبه های نماز جمعه این شهر با اشاره به اهانت صورت گرفته به آذری زبانان کشورمان در برنامه فیتیله شبکه دو سیما، افزود: با وجود اینکه این اقدام موجب جریحه دار شدن قلبمان شد ولی مردم غیرتمند و هوشیار آذربایجان نمی گذارند دشمنان نظام و انقلاب از این موضوع سوءاستفاده کنند.
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان نیز گفت: صدا و سیما باید دانشگاهی آموزنده در کشور باشد.
آیت الله علی خاتمی در خطبه های این هفته نماز جمعه زنجان افزود: تولید و پخش برنامه فیتیله غیرقابل توجیه و توهین به آذری زبانان بود.
وی با بیان اینکه سالهاست قومیت ها با همدلی در کنار هم زندگی می کنند، اظهارکرد: تولید و پخش برنامه فیتیله تنها از روی غفلت نیست شاید دست هایی در کار است که قومیت ها را تحریک می کنند و موجب سوء استفاده دشمنان اسلام می شوند.

بیرجند – ایرنا – قائم مقام نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در مورد نفوذ دشمن گفت: باید خطر نفوذ دشمن را در عرصه های مختلف جدی گرفت.
حجت الاسلام و المسلمین علی رضایی بیرجندی در خطبه های نماز جمعه این هفته بیرجند در مصلی المهدی (عج) افزود: نفوذ دشمن به عنوان یک تهدید جدی مطرح است و همه باید نسبت به زمنیه سازی دشمن آگاه و بیدار باشند.
وی اضافه کرد: دشمن سعی دارد با استفاده از مولفه هایی و با فشار، ایجاد یاس و ناامیدی در میان گروه های مختلف اجتماعی برای گسترش نفوذ خود زمینه سازی کند.

امام جمعه موقت قم گفت: امروز آمریکا و صهیونیسم جهانی از مقاومت اسلامی در منطقه شکست ها و ضربه های شدید خورده اند.
حجت الاسلام والمسلمین علیرضا اعرافی در خطبه های این هفته نماز جمعه قم در حرم مطهر حضرت معصومه(س) اظهار داشت: دشمنی که در سوریه، عراق، لبنان و فلسطین اینگونه شکست خورده است، امروز با همه توان به دنبال ضربه زدن به کشور و وحدت ملی و اسلامی ما در منطقه است.
وی خاطرنشان کرد: امروز همه مردم و مسئولان باید دشمن شناس باشند و فریب لبخند و اظهار دوستی دشمنان را نخورند و با توجه به دسیسه ها و توطئه های آمریکایی ها بویژه در آستانه انتخابات بسیار مراقب فتنه های شوم دشمنان باشند.
1860

 

منبع : خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران (ایرنا)

گروه : اخبار استان کرمان
, , , , ,


لطفا معادله را تکمیل نمائید (به عدد) : *

کانال خبری کرمان KrChannel

دریافت آخرین اخبار کرمان در تلگرام :
@KrChannel

به تازگی در کرمان نیوز


تمامی حقوق طرح و محتوا نزد پایگاه خبری کرمان نیوز محفوظ می باشد.