یکشنبه, ۱ بهمن
آخرین اخبار کرمان و شهرستان ها

افزایش ۳۰ درصدی میهمانان هتل کپری قلعه گنج

/ سه شنبه, ۱۲ دی ۱۳۹۶
/ KermanNews

به گزارش روز سه شنبه ایرنا و به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان، محمدجواد جهانپور افزود: ۱۲۰ میهمان خارجی از ابتدای سال جاری تاکنون وارد هتل کپری قلعه گنج شده و اکثر میهمانان خارجی این هتل سنتی از کشورهای آلمان، چین، اسپانیا، ایتالیا، هلند، آمریکا و انگلیس بوده اند.
وی با اشاره به راه اندازی یک غرفه صنایع دستی در محل این هتل بیان کرد: در این غرفه بیش از ۵۰ نمونه صنایع دستی حصیری به معرض نمایش و فروش درآمده که توانسته هنر دستی زنان و مردان شهرستان قلعه گنج را معرفی کند.
مدیر هتل کپری قلعه گنج ادامه داد: ۸۰ هنرمند صنایع دستی با راه اندازی غرفه صنایع دستی در این هتل مشغول به کار شدند و ماهانه به طور متوسط هر تولیدکننده بین ۶۰۰ هزار تا یک میلیون تومان دستمزد دریافت می کند.
وی اظهار کرد: در یکسال اخیر درآمد فروش صنایع دستی بومی این منطقه در محل این هتل بیش از ۱۵۰ میلیون تومان بوده که پیش بینی می شود این رقم تا پایان سال به علت افزایش میهمانان داخلی و خارجی افزایش یابد.
جهانپور با اشاره به آموزش رایگان صنایع دستی به هنرجویان منطقه قلعه گنج گفت: با ایجاد یک کارگاه صنایع دستی و دعوت از مربیان داخل و خارج از استان تاکنون بیش از ۸۰ نفر از متقاضیان آموزش صنایع دستی دوره دیده اند که ۴۰ نفر آنها موفق به دریافت کارت مهارت از اداره کل میراث فرهنگی استان کرمان هستند.
وی با اشاره به راه اندازی موزه مردم شناسی در محل هتل سنتی قلعه گنج افزود: در نظر داریم اقلام و وسایل قدیمی مردم این منطقه را در این موزه به نمایش بگذاریم زیرا معتقدیم با راه اندازی این موزه می توان به راحتی آداب و رسوم این منطقه را به گردشگران معرفی کرد.
ساخت هتل کپری قلعه گنج به عنوان نخستین هتل کپری جهان در سال ۱۳۹۴ آغاز شد و هشت ماه ساخت آن به طول انجامید و در نهایت هتل قلعه گنج در فروردین سال ۱۳۹۵ به بهره برداری رسید و اکنون آماده پذیرایی از مهمانان، گردشگران و توریست های داخلی و خارجی است.
هتل کپری قلعه گنج با الهام از بافت سنتی و بومی قلعه گنج بنا شده و دارای پنج راهرو سنتی است که هر راهرو دارای ۶ اتاق کپری است.
طرح شهر نمونه اقتصاد مقاومتی با تکیه بر توانمندی های بومی و محلی و بر اساس توافق استانداری کرمان و بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی از ۲ سال قبل در شهرستان قلعه گنج در دست اجراست.
شهرستان قلعه گنج از سال ۹۳ طی تفاهم نامه ای با بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی به عنوان شهر نمونه اقتصاد مقاومتی معرفی شده است.
مرکز شهرستان قلعه گنج در ۴۳۰ کیلومتری جنوب کرمان واقع است.
خبرنگار: داود رجبی بهجت ** انتشار دهنده: نجمه حسنی*
۷۴۳۷/۳۰۲۹

 

گروه : اخبار استان کرمان
, , , , , , , , ,


لطفا معادله را تکمیل نمائید (به عدد) : *

کانال خبری کرمان KrChannel

دریافت آخرین اخبار کرمان در تلگرام :
@KrChannel

به تازگی در کرمان نیوز


تمامی حقوق طرح و محتوا نزد پایگاه خبری کرمان نیوز محفوظ می باشد.