سه شنبه, ۳ بهمن
آخرین اخبار کرمان و شهرستان ها

افزایش مجدد مالیات برای تولیدکنندگان استان کرمان گران تمام می‌شود

/ یکشنبه, ۱۷ دی ۱۳۹۶
/ KermanNews

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان، عباس جبالبارزی صبح امروز در جلسه کمیسیون صنعت و معدن اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان کرمان با بیان اینکه بخشنامه‌ای در دولت قبل صادر شد که تا از کسانی که تاخیر در پرداخت تسهیلات داشتند  ۱۴ درصد خسارت گرفته شود که در این دولت ابطال شده است اظهار داشت: بانک‌ها حتما باید همان شش درصد جریمه را بگیرند اما عطف به ما سبق نشده است.

وی با بیان اینکه این بخشنامه از اساس اشتباه و خلاف قانون بوده است تصریح کرد: بسیاری از بنگاه‌های ما تولید دارند اما بازار فروش و تقاضا نیست و عدم تقاضا به دلیل رکود و کمبود نقدینگی در مردم است.

رئیس کمیسیون صنعت و معدن اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان کرمان با اشاره به اینکه باید توسعه بازار فروش تولیدات داخلی نگاهی به بازار صادراتی داشته باشیم افزود: سازمان توسعه تجارت وظیفه دارد در این زمینه ورود پیدا کرده چرا که بنگاه‌های کوچک و متوسط نیازمند حمایت صادراتی هستند و خودشان به تنهایی توان صادرات ندارند.

وی با تاکید بر اینکه باید مدیریت صادرات شکل بگیرد و اتاق بازرگانی و شرکت توسعه صادرات در این زمینه ورود کنند و بازارهای صادراتی در هر محصول را شناسایی کنند ابراز داشت: ما در اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان کرمان هم پیگیری‌هایی انجام دادیم و اگر اتفاقاتی در این حوزه نیافتد بسیاری از بنگاه‌های تولیدی ما تعطیل می‌شوند.

جبالبارزی با بیان اینکه مالیاتی که از بنگاه‌های کوچک و متوسط گرفته می‌شود باید مبتنی بر اظهارنامه آنها باشد و بخشنامه آن در اسفندماه سال گذشته ابلاغ شد و عملا کمک زیادی به این بنگاه‌ها نشد افزود: امسال هم آن را پیگیری کردیم و متاسفانه تا این لحظه این بخشنامه صادر نشده و اگر دیر اقدام شود همانند سال گذشته هیچ اثری ندارد.

وی بااشاره به اینکه در استان کرمان شرکت‌های بزرگی برای تامین قطعات داریم گفت: امیدواریم از توان داخلی استان و پیمانکاران استان برای تامین قطعات استفاده شود.

رئیس کمیسیون صنعت و معدن اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان کرمان با بیان اینکه شرکت‌های بزرگ، شرکت‌های اقماری از بازنشستگان و کارمندان خود تشکیل دادند که منطقی نیست تصریح کرد: این رقابت منفی ایجاد کرده و باید تعطیل شوند.

وی با اشاره به اینکه کارخانجات در استان کرمان مشکلات محیط زیستی زیادی دارند گفت: توقع ما این است که منافع این  کارخانجات در کنار مشکلات آنها هم برای مردم استان باشد.

جبالبارزی با بیان اینکه کارخانجات به‌صورت شفاف اعلام کنند که سهم استان کرمان در تامین تجهیزات آنها چند درصد از خرید آنها بوده است افزود: متاسفانه سهم مالیاتی استان را دوباره افزایش دادند با اینکه سال گذشته اعتراض کردیم و تقوی رئیس سازمان مالیاتی کشور به کرمان سفر کرد و به وی اعلام کردیم که توان استان بیشتر از این نیست.

وی با اشاره به اینکه امسال مالیات استان را روی دو هزار  و ۹۰۰ میلیارد تومان بستند که واقعا توان پرداخت آن در استان کرمان نیست تاکید کرد: بسیاری از تولیدکنندگان ما با این وضعیت با مشکل روبه‌رو می‌شوند.

انتهای پیام/

گروه : اخبار استان کرمان
, , , , , , ,


لطفا معادله را تکمیل نمائید (به عدد) : *

کانال خبری کرمان KrChannel

دریافت آخرین اخبار کرمان در تلگرام :
@KrChannel

به تازگی در کرمان نیوز


تمامی حقوق طرح و محتوا نزد پایگاه خبری کرمان نیوز محفوظ می باشد.