سه شنبه, ۳ بهمن
آخرین اخبار کرمان و شهرستان ها

استاندار کرمان: کتابخوانی زیربنای توسعه فرهنگی است

/ شنبه, ۱۶ آبان ۱۳۹۴
/ KermanNews


به گزارش ایرنا علیرضا رزم حسینی روز شنبه در آئین گشایش چهاردهمین نمایشگاه بزرگ کتاب کرمان در محل مجتمع نمایشگاهی جنوبشرق کرمان افزود: آموزه ها، دستورات و روایات دینی و اسلامی بر مطالعه و کتابخوانی تاکید دارد.
وی با اشاره به پایین بودن نرخ سرانه مطالعه در کشور گفت: باید با عزم و همکاری ملی تلاش کنیم تا فرهنگ مطالعه در کشور و استان گسترش یابد.
وی تصریح کرد: یکی از راه های افزایش سهم سرانه مطالعه در جامعه برگزاری نمایشگاه کتاب است.
استاندار کرمان گفت: برگزاری نمایشگاه کتاب بخشی از مسئولیت فرهنگی دولت در حوزه فرهنگی است.
وی از رتبه سوم استان کرمان در برگزاری نمایشگاه کتاب در کشور خبر داد و افزود: امیدواریم استان در حوزه نویسندگی و انتشار نیز رتبه بالایی در آینده کسب کند.
رزم حسینی گفت: برگزاری نمایشگاه کتاب یک رویداد بزرگ فرهنگی در استان است که امسال در فضای استاندارد و با امکانات رفاهی مناسبی انجام شده است.
وی بیان کرد: نمایشگاه کتاب کرمان دومین نمایشگاه برگزار شده در دولت تدبیر و امید است و سال قبل ده ها هزار نفر از این نمایشگاه بازدید کردند.
استاندار کرمان افزود: اقتصاد نمایشگاه کتاب در سال های قبل وضعیت خوبی داشته و باید شرایط حضور و انتقال بازدیدکنندگان و مشتاقان کتاب در نمایشگاه فراهم شود.
وی با اشاره به مشکلات و محدودیت های برگزاری نمایشگاه توسط دولت گفت: اصناف مرتبط با حوزه کتاب فعال تر شوند و با مشارکت موسسات، انجمن ها و تقویت بخش خصوصی حوزه فرهنگ پررونق تر می شود.
رزم حسینی اضافه کرد: استان کرمان در حوزه کتاب و نویسندگی شخصیت ها و مفاخر جهانی، بزرگ و ارزشمندی دارد.
وی گفت: نویسندگانی از جمله مرحوم محمد ابراهیم باستانی پاریزی، هوشنگ مرادی کرمانی و احمد یوسف زاده (مولف کتاب 23 نفر) از نامداران حوزه نویسندگی کشور و استان هستند.
نمایشگاه کتاب کرمان از 16 تا 22 آبان ماه در محل مجتمع نمایشگاهی جنوبشرق کرمان آماده بازدید علاقه مندان به کتاب و کتابخوانی است.
مجتمع نمایشگاهی جنوبشرق کرمان در کیلومتر 10 جاده کرمان – باغین قرار دارد.
7437/3028

 

منبع : خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران (ایرنا)

گروه : اخبار استان کرمان
, , , , , , ,


لطفا معادله را تکمیل نمائید (به عدد) : *

کانال خبری کرمان KrChannel

دریافت آخرین اخبار کرمان در تلگرام :
@KrChannel

به تازگی در کرمان نیوز


تمامی حقوق طرح و محتوا نزد پایگاه خبری کرمان نیوز محفوظ می باشد.