چهارشنبه, ۴ بهمن
آخرین اخبار کرمان و شهرستان ها

استاندار کرمان: فلسفه دفاع مقدس بین جوانان تبیین شود

/ شنبه, ۲۳ دی ۱۳۹۶
/ KermanNews

به گزارش ایرنا، علیرضا رزم حسینی روز شنبه در نخستین نشست کنگره بزرگداشت ۶ هزار و ۵۰۰ شهید استان کرمان در سالن پیامبر اعظم (ص) استانداری کرمان با تاکید بر اینکه امروز نیاز است واقعیت های جنگ را بدون کم و کاست به نسل حاضر منتقل کنیم افزود: ما باید تاریخ زنده شهدا را همواره زنده نگه داریم و در رفتار خود نشان دهیم که شهدا همیشه زنده هستند.
وی ادامه داد: همه مردم ایران مدیون شهدا هستند و در قالب برگزاری کنگره ها باید راه و رسم شهدا را در جامعه مطرح و به آن عمل کنیم.
وی اظهار کرد: استان کرمان در برگزاری کنگره های بزرگداشت شهدا و در حوزه حفظ آثار و ارزش های دفاع مقدس پیشگام و بنیانگذار بوده و هست.
استاندار کرمان بیان کرد: این استان همانگونه که در دفاع مقدس لشکر خط شکن ۴۱ ثارالله را داشته در برگزاری کنگره شهدا نیز پیشتاز است.
وی گفت: شکلگیری جمهوری اسلامی با مبارزات مردم و سپس با هزینه هایی که مردم بر دوش گرفت، انجام شد و یکی از مقاطع سلحشوری ملت ایران، دوران دفاع مقدس است که باید به بهترین شکل این دوران را معرفی کنیم.
رزم حسینی با تاکید بر اینکه در دوران دفاع مقدس به تمامیت ارضی و اقتدار جمهوری اسلامی دست یافتیم و موفق به تقویت نظام مقدس جمهوری اسلامی شدیم افزود: ما باید از شهدایی که جان و هستی خود را در راه کشور داده اند، تقدیر کنیم و این امر یک وظیفه ملی است.
وی اظهار کرد: باید اطلاع رسانی دقیق انجام دهیم تا همگان بدانند در این تاریخ در کشور چه گذشت و واقعیت های این دوران را باید برای مردم و نسل جوان مطرح کنیم.
وی با تاکید بر اینکه شهدا متعلق به همه مردم هستند و ما باید تاثیر سیره آنها را در جامعه به خوبی ببنیم ادامه داد: باید نیازهای روز جامعه را شناخته و در اهداف کنگره شهدای ۶ هزار و ۵۰۰ شهید استان کرمان به آنها توجه کنیم.
وی اظهار کرد: باید از سخنان کلیشه ای پرهیز کرده و نسل جدید و نو را در این کنگره دعوت کنیم زیرا امروز نیاز به حضور فعال جوانان در عرصه های مختلف داریم.
وی گفت: باید پویایی و نوآوری را هر روز در قلب این کنگره ها مد نظر داشته باشیم.
استاندار کرمان پیشنهاد کرد: از آنجا که بنیانگذار لشکر ۴۱ ثارالله و فرمانده اصلی این شهدا سردار سلیمانی است، ایشان به عنوان رئیس شورای سیاست گذاری کنگره ۶ هزار و ۵۰۰ شهید استان کرمان انتخاب شود که این امر به تصویب این شورا رسید.
وی ادامه داد: ما می خواهیم که این کنگره برگزار شده و در اجرای آن کمترین هزینه و بیشترین محتوا و اثرگذاری را مد نظر داریم و معتقدیم باید از تشریفات معمول گذشته و به کیفیت و محتوای کنگره توجه جدی صورت گیرد.
وی خاطرنشان کرد: نباید کنگره شهدا را مخصوص یک قشر کنیم بلکه باید از تشکل های دانشجویی، دانش آموزی و گروه های سیاسی در اجرای این کنگره استفاده کنیم.
نیروهای سپاه، بسیج، ارتش و نیروی انتظامی استان کرمان در دوران دفاع مقدس ۶ هزار و ۵۰۰ شهید را تقدیم نظام و انقلاب اسلامی ایران کرده اند.
خبرنگار: سمیه حسن شاهی ** انتشار دهنده: نجمه حسنی*
۷۴۴۰/۳۰۲۹

 

گروه : اخبار استان کرمان
, , , , , , ,


لطفا معادله را تکمیل نمائید (به عدد) : *

کانال خبری کرمان KrChannel

دریافت آخرین اخبار کرمان در تلگرام :
@KrChannel

به تازگی در کرمان نیوز


تمامی حقوق طرح و محتوا نزد پایگاه خبری کرمان نیوز محفوظ می باشد.