سه شنبه, ۳ بهمن
آخرین اخبار کرمان و شهرستان ها

ارتباط فراملی شهرداری کرمان با استفاده از ظرفیت خواهرخواندگی

/ دوشنبه, ۱۱ دی ۱۳۹۶
/ KermanNews

به گزارش خبرنگار مهر، رئیس نمایندگی وزارت امور خارجه در استان کرمان به‌همراه معاونان این نمایندگی صبح دوشنبه با شهردار کرمان دیدار و گفت‌وگو کردند.

سیدمهران عالم‌زاده در این دیدار با بیان اینکه شهرداری‌ها نهادهای مستقلی هستند، گفت: این ظرفیت در شهرداری‌ها دیده شده تا با استفاده از خواهرخواندگی، با شهرهای دیگر کشورها ارتباط فراملی داشته باشند.

عالم‌زاده به تشکیل کارگروهی برای بررسی ظرفیت‌های شهرهای کشورهای خارجی که ظرفیت‌های مشابه با کرمان دارند، اشاره کرد و گفت: در زمینه‌ خواهرخواندگی، به‌دنبال تعدد و کمیت نیستیم؛ بلکه اعتقاد داریم یک ارتباط خوب که طی آن تمام مفاد پیمان‌نامه عملیاتی شود، بهتر از چندین ارتباط فراملی است که مفاد پیمان‌نامه فقط روی کاغذ بماند.

وی در همین رابطه افزود: به‌زودی کارگروهی در این راستا تشکیل می‌دهیم و پس از آن تقاضای خواهرخواندگی به نمایندگی وزارت امور خارجه در کرمان ارسال خواهد شد.

شهردار کرمان بر جذب سرمایه‌گذار خارجی و کرمانی‌های مقیم خارج، از طریق نمایندگی وزارت امور خارجه در کرمان نیز تأکید کرد و گفت: فعالیت‌ها در این زمینه نیز باید گسترش پیدا کند.

رئیس نمایندگی وزارت امور خارجه در استان کرمان نیز در این دیدار با اشاره به برخی خدمات این نمایندگی، به موضوع خواهرخواندگی اشاره کرد و گفت: در زمینه‌ خواهرخواندگی، ابتدا درخواست باید ازسوی شهرداری به نمایندگی وزارت خارجه ارسال شود.

علی جعفری افزود: در این رابطه نیاز است کارگروهی با حضور نمایندگانی از شهرداری، اتاق بازرگانی، دانشگاه‌ها و سازمان‌های مردم‌نهاد تشکیل شود تا شهرهای مختلف در کشورهای دنیا را براساس ویژگی‌ها و ظرفیت‌های شهر کرمان پیدا کنیم.

وی ادامه داد: در کارگروه تخصصی مربوط، مفاد پیمان‌نامه بررسی و تدوین می‌شود و پس از آن پیمان‌نامه بین شهرداران کرمان و شهری که برای خواهرخواندگی انتخاب شده، امضا خواهد شد.

رئیس نمایندگی وزارت امور خارجه در استان کرمان با تأکید بر اینکه باید تلاش شود تا مفاد پیمان‌نامه اجرا شود و روی کاغذ نماند، گفت: برای این مهم، ارتباط یکی از نیروهای متخصص شهرداری با رئیس نمایندگی وزارت خارجه در استان کرمان ضرورت دارد.

گروه : اخبار استان کرمان
, , , , , , , , ,


لطفا معادله را تکمیل نمائید (به عدد) : *

کانال خبری کرمان KrChannel

دریافت آخرین اخبار کرمان در تلگرام :
@KrChannel

به تازگی در کرمان نیوز


تمامی حقوق طرح و محتوا نزد پایگاه خبری کرمان نیوز محفوظ می باشد.