سه شنبه, ۳ بهمن
آخرین اخبار کرمان و شهرستان ها

اداره کشور با ادبیات سیاسی امکان‌پذیر نیست/ سفیران ما باید از فضای اقتصادی سر رشته داشته باشند

/ دوشنبه, ۱۸ دی ۱۳۹۶
/ KermanNews

محمدرضا پورابراهیمی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کرمان اظهار داشت: اقتصاد ایران به بن‌بست نرسیده است و از نظر بسیاری صاحب‌نظران و فعالان اقتصادی، راهکارهای خوبی برای رفع مشکلات کنونی اقتصاد ایران وجود دارد.

وی بیان داشت: ظرفیت‌های اقتصادی کشور ما در مقایسه با بسیاری از کشورها بالاتر بوده و قابل قیاس نیست، ضمن اینکه توانمندی‌های ما به ویژه در حوزه نیروی انسانی مزیتی است که افزایش نیز دارد و کمک موثری را ایفا می‌کند.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس با بیان اینکه سرمایه‌های اقتصادی یک کشور تنها چاه نفت، معادن، مس، زغال‌سنگ و … نیست، تصریح کرد: اعتقاد ما بر این است بسیاری از گره‌های اقتصادی را می‌توان در داخل کشور و با دست خودمان باز کنیم.

وی ابراز داشت: هیچ کشوری به اندازه جمهوری اسلامی ایران تحت فشارهای اقتصادی از خارج کشور قرار نداشته و این مسئله را نمی‌توان انکار کرد، اما همه اینها به واسطه استقلال‌طلبی و آزادی‌خواهی ماست.

پورابراهیمی مقایسه شرایط کنونی کشورمان با قبل از انقلاب و زیر سوال بردن دوره کنونی را جفا در حق کشور دانست و گفت: عزتی را که اکنون به واسطه تلاش سردارانی چون قاسم سلیمانی، شهدا، نیروهای علمی و … به دست آورده‌ایم، نمی‌توان با قبل مقایسه کرد.

وی توانمندی‌های علمی و تولید دانش در ایران را یادآور شد و ادامه داد: آمریکایی‌ها می‌دانند که جنگ نظامی با ایران امکان‌ ندارد و همه مقاومت‌های ما در برابر شرایطی که برای ما به وجود آوردند، موجب شده تا تحمیل فشارهای دیگری از جمله اقتصادی را شاهد باشیم.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: اعتقاد داریم که با وجود همه شیطنت‌های آمریکا و صهیونیست، به دلیل وجود ظرفیت‌هایی که در کشور داریم، با تدبیری صحیح می‌توان بسیاری از مشکلات را برطرف کرد.

وی اظهار داشت: باید قبول کنیم که در جریان مشکلات کنونی کشور، بی‌تدبیری خودمان هم وجود دارد و همه مشکلات از خارج نیست.

پورابراهیمی با اشاره به مشکلات موسسات مالی ابراز داشت: از اردیبهشت ماه رئیس بانک مرکزی را به کمیسیون اقتصادی مجلس دعوت کردیم تا جمع‌بندی در مورد مشکلات موجود داشته باشیم.

وی افزود: در این جریان مردم هم باید مراقبت‌های لازم را می‌کردند که سود ۴۰ درصدی یک موسسه مالی از کجا می‌آید، اما بانک مرکزی هم باید پاسخگو باشد.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس بیان داشت: امروز اداره کشور تنها با ادبیات تخصصی امکان‌پذیر است و با ادبیات سیاسی نمی‌شود کشور را اداره کرد، سفیران ما باید پشت و پناه اقتصادی بوده و از فضای اقتصادی و بازار سر رشته داشته باشند.

وی با اشاره به ایجاد معاونت اقتصادی وزارت امور خارجه طی سه ماه گذشته عنوان کرد: با این اقدام همه سفرای ما موظف هستند که به مباحث اقتصادی ورود پیدا کنند و این مسئله در امر رونق اقتصادی و سرمایه‌گذاری موثر خواهد بود.

پورابراهیمی گفت: ایران می‌تواند مانند کسب رتبه برتر در عرصه علم و دانش در حوزه اقتصادی نیز پیشگام بوده و دهه شکوفایی اقتصادی را تجربه کند.

انتهای پیام/و 

گروه : اخبار استان کرمان
, , , , , , , , , , ,


لطفا معادله را تکمیل نمائید (به عدد) : *

کانال خبری کرمان KrChannel

دریافت آخرین اخبار کرمان در تلگرام :
@KrChannel

به تازگی در کرمان نیوز


تمامی حقوق طرح و محتوا نزد پایگاه خبری کرمان نیوز محفوظ می باشد.